Mulča

MulčaMulča uzlabo augu labsajūtu un atvieglo dārzkopja darbu, samazinot nepieciešamību ravēt un laistīt. Zem mulčas seguma aktivizējas mikroorganismu darbība, un tā rezultātā augsne kļūst irdena. Tā kā saknes labāk jūtas irdenā augsnē, tad tajās vietās, kas apsegtas ar mulču, uzlabojas arī augu labsajūta un līdz ar to augsne kļūst auglīgāka.

Mulča ir dabiskas izcelsmes mulčējamais materiāls, kas piemērots augsnes virskārtas nosegšanai koku un krūmu dobes. Augļu un ogu dārzos, kā arī sakņu dārzā mulča pasargā augsnes virskārtu un aizsargā no augsnes nokļūšanas uz augļiem un dārzeņiem, tā ļaujot iegūt tīru ražu. Mulču var izmantot arī taciņu un ceļu veidošanai dārzā.

Pirms mulčas uzklāšanas augsne ir rūpīgi jāattīra no nezālēm. Jaunos stādījumos mulča būtu jāuzklāj jau stādīšanas laikā. Parasti pietiek ar piecus centimetrus biezu slāni – tas pasargā augsnes virskārtu un kavē nezāļu dīgšanu. Lietojot biezāku – 10 līdz 15 centimetru – mulčas slāni, tiek kavēta arī daudzgadīgo nezāļu sakņu augšana.

Pirms mulčas uzklāšanas augsne ir jāmēslo. Mulča augsnē sadalās lēni.

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Šobrīd Latvijā labākās pēc kvalitātes pieejamās granulas apkurei https://t.co/UUh3rmWNBz
About 4 hours ago
Re: Šobrīd Latvijā labākās pēc kvalitātes pieejamās granulas apkurei https://t.co/J9Xnyav44I
About 4 hours ago
Re: Šobrīd Latvijā labākās pēc kvalitātes pieejamās granulas apkurei https://t.co/tUA9ZO968m
About 5 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

 

Mēneša cilvēks

More Articles

Komercinformācija

More Articles

ADAM Decolight 18 darbības gados ir kļuvis par Baltijas valstu tirgus līderi, un mēs aizvien paplašinām savas darbības ģeogrāfiskās robežas. Mēs sākām...

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Top.LV
eXTReMe Tracker