UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Vēja izolācija koka karkasa ēkā
Autors: Kasparam ()
Datums: 11/08/2019 21:07

Mans gadsimta projekts - koka karkasa saimniecības ēka jau ir zem pagaidu jumta. Man ir jautājums par pretvēja izolāciju šādam sienas pīrāgam:
1) Koka apšuvuma dēlīši
2) Koka līstes - distanceri
3) OSB 12 mm - biju domājis likt Isoplaat. Taču izskatās, ka ar dēlīšiem tik ātri neapšūšu finanšu resursu dēļ. Tāpēc nokrāsošu uz ziemu ēkas ārpusi.
4) 150 mm statņi ar minerālvates pildījumu
5) tvaika izolācija
6) preskartons

Vai nepieciešama vēl pretvēja izolācija? Kurā vietā? Kāda?

Re: Vēja izolācija koka karkasa ēkā
Autors: jtdesign ()
Datums: 12/08/2019 09:35

Vispār jau OSB lieliski pilda pretvēja izolācijas funkciju, vien šķirbas starp plāksnēm vajag aiztaisīt.

Datums: 12/08/2019 12:25

Jtdesign

Šo es arī esmu dzirdējis. Taču ir pretrunīga info. Par cik nav dzīvojamā māja - nelikšu neko. Vismaz būs lētāk.

Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 12/08/2019 13:07

OSB tvaika caurlaidība ir kautkur sd=20...25. Tas lieliski pilda tvaika barjeras funkciju. Tvaika plēves vietā liec OSB un šuves aizlīmē ar līmlentu. No ārpuses, ja neliec Isoplat, tad elpojošā plēve būs gana laba - paskaties tikai, lai ir UV noturība.

Bet ja jau saimniecības ēka, kuru iekurināsi pa retam, tad var arī palikt pie šāda risinājuma, kādu esi iecerējis.

Datums: 13/08/2019 21:05

Hmmz!
Palasījos šepat un palikšu pie šāda pīrāga

) Koka apšuvuma dēlīši
2) Koka līstes - distanceri
3) Isoplaat 12 mm - biju domājis likt Isoplaat.
4) 150 mm statņi ar minerālvates pildījumu - man tā vate jau no cita objekta ir pāri palikusi. Grēks neizmantot.
5) tvaika izolācija
6) OSB karkasa stiprībai

Tagad vajadzētu būt adekvāti?

Datums: 13/08/2019 21:52

Vēl ir jautājums par fibrolīta jeb greeenboard plālsnēm - kādas ir to priekšrocības?

Autors: lūdzu info ()
Datums: 14/08/2019 09:56

Galvenais izdomā kā pasargāsi tvaika izolāciju no caurduršanas riksiem!
Jo saimniecības ēkā būs nepieciešama elektrība, pie sienām kāds plaukts arī tiks stirpināts.

Dzīvojamajās ēkās to parasti risina virs tvaika izolācijas liekot papildus latojumu, lai izveidotu telpu kur visi vadi un citas lietas paliek.. un netiek bojāta tvaika izolācija.

P.S tvaika izolācija var būt arī starp siltinājuma slāņiem, tuvāk siltajai pusei, ja nemaldos ne dziļāk kā 1/3 no siltinājuma.

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
dPyFt

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727