Kā darba apģērbi palīdz radīt drošu darba vidi?

Kā darba apģērbi palīdz radīt drošu darba vidi?

Darba vide, tās ērts iekārtojums un drošība ir svarīgi aspekti ikviena uzņēmuma darbībā. Neatkarīgi no uzņēmuma lieluma drošai darba videi ir jābūt prioritātei. Veselīga un droša darba vide ievērojami samazina ar darbu saistītos veselības riskus un dzīvības apdraudējumu. Arī darba apģērbi pieder pie darba vides elementiem. 

Tādēļ šoreiz par to, kādas ir darba apģērbu galvenās funkcijas un kā tie sekmē drošas vides radīšanu.

Aizsardzība
Primārā funkcija, ko nodrošina konkrētiem darba pienākumiem paredzēts darba apģērbs, – aizsardzība. Atkarībā no darbības jomas apģērbu veids variē, taču nemainīgs paliek darbinieka pasargāšanas aspekts. Celtniecībā svarīgas ir ķiveres, darba cimdi, apavi ar stiprinātiem purngaliem, kā arī īpaši izturīgs un ērts apģērbs. Ķīmiskās rūpniecības nozarē ķiveres nebūs aktuālas, taču būs svarīgi, lai apģērbs spētu pasargāt no dažādu vielu kodīgajiem izgarojumiem vai šķidruma izšļakstīšanās iespējas, kā arī īpaši svarīgas būs piemērotas aizsargbrilles. Ugunsdzēsējiem un glābējiem formastērpi ir primārais aizsardzības līdzeklis bīstamajā vidē.

Hierarhija
Daudzās nozarēs atšķirīgiem amatiem ir atšķirīgi darba apģērbi. Lielās rūpnīcās vai celtniecības laukumos tas ļauj ātri orientēties un saprast, kurš ir vadošais darbinieks, kurš – palīgstrādnieks. To nosaka katra uzņēmuma specifika, un daudzās nozarēs atkarībā no veicamajiem uzdevumiem mēdz atšķirties darba apģērbu elementi vai pat viss apģērba komplekts.

Piesārņojuma novēršana
Darba apģērbi pilda divas būtiskas funkcijas: pirmkārt, tie aizsargā darbiniekus no vielām vidē, kurā tas strādā – tie var būt gan vienkārši gruži un netīrumi, gan arī dažādas ķīmiskas vielas un to izgarojumi. Otrkārt, darba apģērbs pasargā arī darba vidi no piesārņojuma, ko varētu radīt darbinieks, darbā izmantojot personisku apģērbu, kas neatbilst darba vides prasībām. Tas ir īpaši svarīgi pārtikas rūpniecībā, ķīmiskajā rūpniecībā, farmācijā u.tml.

Higiēna
Darba apģērbi parasti tiek ražoti no tāda materiāla, kas būtu vislabāk piemērots konkrētajai nozarei. Piemēram, celtniecībai piemēroti darba apģērbi būs no  ļoti izturīga materiāla, lai tas ilgi kalpotu. Savukārt farmācijā un medicīnā virsvalki lielākoties ir balti, lai nekavējoties varētu pamanīt jebkādus iespējamos netīrumus, kā arī lai vienlaikus ar baltu apģērbu simbolizētu sterilu vidi. Darba apģērbi ir paredzēti biežai mazgāšanai, lai nodrošinātu tīrību un higiēnu darba vietā. Tāpat darba apģērbi palīdz novilkt stingras robežas starp darbu un laiku ārpus darba. Attiecīgi tas arī palīdz noskaņoties darbam.

Ērtības
Pareizi izvēlēts darba apģērbs kalpo arī kā labs palīgs. Piemēram, kombinezoniem mēdz būt ievērojams skaits aizveramu kabatu, kas ļauj ērti jeb rokas stiepiena attālumā nodrošināties ar neliela izmēra instrumentiem un materiāliem, neņemot līdzi neērtas somas. Priekšauti palīdz saglabāt virsvalkus tīrus ilgāk u.tml. 

Piemērots darba apģērbs neierobežo kustību brīvību, kā arī – tā ražošanā ir ņemti vērā apstākļi, ar kuriem jāsaskaras konkrētajā darba vidē. Piemēram, celtnieki daudz strādā ārā dažādos laikapstākļos, tādēļ darba apģērbu komplektā bikšu vietā biežāk ir kombinezoni, kas pasargā muguras lejasdaļu no aukstuma un kustību laikā nenobīdās. Mediķu virsvalki pieejami ar īsām piedurknēm, kas ļauj brīvi darboties ar rokām, apģērba garās piedurknes nav nepieciešams nepārtraukti atrotīt un nofiksēt. 


Ko piedāvā darba apģērbu serviss?
Uzņēmums "Berendsen – Elis" Latvijas tirgū piedāvā darba apģērbu nomu un servisu – tas nozīmē, ka uzņēmējam atliek vien izvēlēties nepieciešamo darba apģērbu un veikt pasūtījumu. Par pārējo parūpēsies "Berendsen – Elis" komanda – izvēlētie darba apģērbi pēc noteikta laika grafika  tiks piegādāti un savākti mazgāšanai, ļaujot jums turpināt darbus bez aizkavēšanās vienmēr tīros un piemērotos apģērbos. Savu laiku nokalpojušie darba apģērbi tiek nekavējoties nomainīti apkopes laikā. Ja vēlaties uzzināt vairāk par darba apģērbu  servisu, ieskatieties tīmekļvietnē Berendsen.lv jau tūlīt!

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri