UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: grodu izgatavošana
Autors: khe ()
Datums: 06/02/2011 10:13

Domāju aktīvās dūņas, jeb aerobās baktērijas, kas nepiesaistītas cirkulē att iekārtās.

Re: grodu izgatavošana
Autors: aaaa ()
Datums: 06/02/2011 10:20

Man ir melnu melnaa padarishana, - pirma aka 2m3 PE ar 3 kameram no Uponor, tad parplude uz 500L PE suknetavu, kura ir suknis, kas mantu pacelj uz infiltracijas lauku.
Tiri no prakses - otraja aka (suknetava) udens ir praktiski dzidrs, bet nu smirdigs gan. Pa virsu nepeld absoluti nekas - ne tauki, ne suudi. Pirmo aku paverot gan labi paliek :) Bet tai Uponor akai ir kaut kadi viltigi nodalijumi ar starpsienam, bet limenis visos ir vienads. Izplude ir tauku kjerajs, cik saprotu caurule njem izpludinamo udeni nevis no virsas, bet gan biku dziljak, nekadas mistikas tur nav.
Par duunjaam runajot - aerobos procesos dunjas aug ljoti liela atruma, resp., pashas bakterijas. Rietumos ir veselas biogazes rupnicas, kas parstrada aerobo pilsetas notekudenju attirishanas iekartu dunjas. Aerobs/anaerobs dunju apmers apmeram 3:1. Aerobas dunjas krauj lielos bunduljos un anaerobos apstakljos citi mikrobi tos pirmos aped - razhojas biogaze. Aerobas sistemas ipatniba - netiek sagremoti lignini uc. lidzigi polimercukuri, kas tad ari veido lielako aerobo attirishanas iekartu dunju masu. Ta ka stasts par to, ka ruukjis nav jasauc biokanalizacijas ipashniekiem ir fufels, agri vai velu ir jasauc, un obligati, citadi aizaugs ta aka ar dunjam un vairs laga nestradas.
Faktiski visefektivakais laikam ir anaerobs+aerobs, jo viens vien visu izdarit nevar.
Tas mitrajs (es gan nezinu, ko tas nozime), varetu but ljoti labs variants. Droshi vien jaliek vismaz 2 akas rinda un tad smirdudens japludina tai pasha mitraja (iedomajos to ka aizaugushu diikji), kur aerobie procesi lietu pabeigs.

Re: grodu izgatavošana
Autors: khe ()
Datums: 06/02/2011 11:03

aaaa:
Esmu reedzējis tos dūņu bunduļus, kuros periodiski netiek pietiekoši piebarotas tās baktērijas (ielikta iekārta lielāka, kā nepieciešams piem strarpsezonā, kad nav apmeklētāju viesu namā) - tur dūņas nav jānopūmpē. Kautkādā veidā tās ir notiesājušas viena otru, un nostādinot traukā šķidrumu, tur pat nav 1/4 daļa. Vai tad tie lignīni ir izgaisuši, jeb kaut kādi aneirobi procesi tajos nodalījumos, kur nepūš gaisu iekšā pa bišķim notiek? Tāpat vēl blakus šāda veida iekārtām liek kaukādus dūņu tankus, kuros nedaudz ieplūst biezās dūņas un nedaudz izplūst atpakaļ iekārtā. Saka ka varot saregulēt tā, ka vispār dūņas nav jāatsuknē, tikai smiltis un taml. nedaudz.

Re: grodu izgatavošana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 06/02/2011 11:26

Acīmredzot daudz variantu nav:
a) anaerobie nosēdtrauki pirms mitrāja;
b) nekādu "melno" ūdeņu - tikai pelēkie un sausā tualete.
a variantā man nav īsti skaidrs, cik labi tas "vīns" pārtop par "etiķi", kā arī tīri subjektīvi negribas smacenieku.
Mitrājs, konkrēti Free Water Surface, kas parasti ir pēdējā kaskāde, arī ir aizaudzis dīķis:

Neesot gan vēlams ļaut zālēm augt virsū, lai UV stari tiek ūdenī.
Pirms tam liek Sub Surface Flow kā pirmajos 6 podos:

Rožkalnos iepriekš stāv smilšu filtrs bez augiem, kura uzbūvi pilnībā nepārzinu, tomēr ir aizdomas, ka bieži jātīra...

Re: grodu izgatavošana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 06/02/2011 11:53

Varbūt iespējams arī variants c) - "Kaku Akvaparks".
Melnās kanalizācijas caurule beidzas virs slīpas, sākumā ūdensnecaurlaidīgas un slidenas virsmas (māla), tālāk - oļi vai šķembas. Kaka un papīri izbrauc no trubas, bet pārāk tālu netiek, jo paliek bez ūdens, kas aizplūst tālāk uz šķembām. Tūlīt mušas un sūdvaboles klāt.

Re: grodu izgatavošana
Autors: khe ()
Datums: 06/02/2011 12:14

Esmu pilnīgi pārliecināts, ka laižot nsēdināto, aneirobo ūdentiņu vispirms atklātā tilpnē iegūsi rajoniņu, kur desiņas nevarēs pacept (vismaz tie, kas nav pieraduši) :) Par piemēru tam ir apdzīvotu vietu grāvīši, kur pietiek ar vienu mājeli, no kuras caur trīs nosēdakām ietek ūdentiņš vietējā grāvītī. Ja tur ir kārtīga straume, tad ne vainas, ja kā parasti vasarās, knapi kautkas tek tad....Ja to izteku veidotu zem kārtīga niedrāju deķa, kas pumpē iekšā skābekli, tad varbūt būtu ciešami, bet ziemā kautkā gaisu tur jādabū apakšā. Izstādē redzēju mākslīgo mitrāju, kur ienākošais WW pēc nostādināšanas kameras drenējas carkautkādu mulču, kurā gaisu padod no vēja rotējoša gaisa ventilācija pa resnu horizontāli cauruli. Bet tas veidojums ir ar lielu līmeņu starpību, jo puse no drenējamās iekārta ir virs tālākā limeņa, lai ww pilinoties uz leju dabū pietiekoši gaisu.

Re: grodu izgatavošana
Autors: Viktors M ()
Datums: 06/02/2011 16:17

Ja mazgā ar visādiem sūdainiem Arieliem, tad kanalizācijā neviena jēdzīga baktērija nedzīvos un tā tiešām ir inde. Ir tagad pieejami nekaitīgi mazgājamie līdzekļi. Mana pamat doma, ka kanalizācijas sistēma neprasa nekādus ikdienas tēriņus.

Re: grodu izgatavošana
Autors: kdvlp ()
Datums: 06/02/2011 18:21

Man ir vienā vietā "infiltrāciajs lauks", tā kā 2 nelielas istabiņas.Pilnīga ekoloģija. Nekad neko nevajadzēs darīt. Bet kakāts tiek rūpīgi. 0 izdevumu. Neviena kapeika 10 gados. Zems gruntsūdens.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******   **    **  ********   ********  
 **     **  **     **   **  **   **     **  **     ** 
 **     **  **           ****    **     **  **     ** 
 **     **  ********      **     **     **  ********  
 **     **  **     **     **     **     **  **        
 **     **  **     **     **     **     **  **        
 ********    *******      **     ********   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.