UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: boyz1703 ()
Datums: 16/04/2012 20:24

Plaisas radūšās, jo jumta spāres spiež uz sāniem mūrlatu līdz ar to sienu.
Visas spāres bija savilktas. Spāres garums 5,3m slīpums aptuveni 40 grādu.

Gāzbetons 200mm, bez armēšanas līmēts un betona joslas virs logiem nav savienotas stūros, mana lielākā kļūda :(
Meistari teica ka var bez armēšanas.:)

Māja nav pabeigta uz jumta ir tikai uzsista plēve un logi ar plēvi aizsisti - ziemu nostāvēja tagad konstatēju plaisas, vienā stūrī ir gandrīz līdz pamatam augšā pie mūrlatas aptuveni 5mm. Pārējos stūros plaisas niecīgas.

Māja nav liela 7m x 8m pa vidu starpsiena, pamīšus iemūrēta ārsienā, pārsedzes augstums 2,75m virs tās vel 1,5m mūra tad mūrlata.

Iespējamie risinājumi mūra nostiprināšanai?Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: Pikko ()
Datums: 16/04/2012 20:27

Novērst mūrlatas balstbīdi ... un viss būs štokos

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: m. ()
Datums: 16/04/2012 20:55

Kapec domā ka pamati nav nosēdušies?

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: boyz1703 ()
Datums: 16/04/2012 22:09

Pamati nostāvēja gandrīz divi gadi tad tikai līmēju gāzbetonu, redzamas plaisas pamatos nav. Manuprāt spāres izspieda sienas, tāpēc radās palaisas. Tikai nav skaidrs kā varēja izspiest, ja visas spāres ir savilkas ar brusām, saskrūvētas ar bultskrūvēm.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: lee ()
Datums: 17/04/2012 08:09

Neredzot konstrukciju gruti atbildet, bet kluda 1. droši ka nepareizi izbuveta monolita josla pirms murlatas, 2. iespejama nepareiza jumta konstrukcija, kas balstās nevis uz jumta krēslu vai tā nav vispār, bet uz sienas, savilce ir bet kādā līmenī? ja pie kores tad tā neko daudz nedod tikai samazina spāres izlieci, bet nenovērš jumta tiekšanos uz plakni tā atlaužot sienas.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: Pikko ()
Datums: 17/04/2012 08:31

uzskicē ar brīvu roku kā Tev izbūvētas spāres

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: boyz1703 ()
Datums: 17/04/2012 20:31

Ielieku linku uz bildēm varbūt kaut kas skaidrāks taps.

[foto.inbox.lv]

Spāres garums no mūrlatas līdz korei ` ~4,5 m, spāres savilktas ar brusu, kura atrodas 50cm virs augšējiem logiem. Spāru izmēri ir 70x150. Brusas ar ko savilktas spāres ir tādas pašas, katrā galā ar divām 10mm bultskrūvēm pieskrūvētas pie spārēm.

1. Mūrlata ir nostiprināta mūrī ar vītņstieņiem 12mm, ik pēc metra, bez betona joslas, stieņi ir ielīmēti 40mm urbumos aptuveni 300mm dziļumā.

2.Jumta krēsla nav ir tikai savilkts ar brusām augstumā ~1m no kores. Masters, kas konsultēja teicās ka tik mazam jumtam nevajag neko citu.

Kāds varētu būt optimālais risinājums šādā situācijā?Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: aigarello ()
Datums: 17/04/2012 22:00

Visā mājas garumā virs savilcēm jāizveido MAX augstuma metāla kopne (ferma),kopnes galus nostiprinot gāzbetona sienā ar MAX iespējamu atbalstalaukumu, paredzot iespēju katru spāres, labās un kreisās, savienojuma vietu korē ar vītņstieņa palīdzību pacelt uz augšu ,attiecībā pret kopni. Tādējādi tiktu atslogota sienas konstrukcija un novērsta esošā horizontālā nobīde, kas radusies no spāru izlieces, izmantojot pārāk mazus šķērsgriezumus un iespējams, mitru vai nepilnīgi izžāvētu koksni .
Cerams ka doma ir uztverama .

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 17/04/2012 22:00

Notiek lee ..17/04/2012 08:09 aprakstītā parādība... spāru brīvais laidums ir pārāk liels un tas deformējoties plēš gāzbetonu
Risinājumi... korē ievietot koptura siju, kuru pacelt uz augšu, paspiežot visu jumtu uz augšu, tas samazinās balstbīdi vai arī taisīt simetrisku krēslu atbrīvojot mūri no balstbīdes.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: lee ()
Datums: 17/04/2012 22:26

Štruntīgi tev, ko citu lai saka. Jumta spārēm notiek balsta vietu bīde un tās tiecas uz plakni. Kļūdas būvējot: nav stiegrota betona augšējā josla, nav jumta krēsla (tas tiešām varētu varbūt nebūt iemesls, jo nav liels izmērs, bet par to varētu spriest konstruktors). Risinājumi: 1. ēku apvilkt ar metāla savilcēm, piemēram lente 100x8, bet nedrīkst pārcensties piespriegojot; 2. zem mūrlatas pusbloka dziļumā izfrēzēt, tāpat arī gala sienās, putekļus izslaucīt ar kādu kontakta līmi apstrādāt, salikt stiegrojumu un mocīties piebetonēt jo skaisti no augšas nevarēs pieliet, bet jābūt kvalitatīvi-blīvi iestrādātam betonam; gan2, gan3 variantā pie gala sienas var iestrādāt savilces caur mūrlatu, abas puses savelkot kopā, pie loga iestrādājot tērauda rāmi, pie kura stiprināt savilces, jo logs neļauj pa taisno savienot abas puses. Ir bijusi praksē šādi sačakarēta māja (dēļ pasūtītāja vēlmes panākt telpu bez krēsla konstrukcijām un konstruktora nepareiza risinājuma) tikai izmērs 11x30, sāna sienu visā garumā atlauza, pārseguma līmenī, bija ~1 cm sprauga iekšpusē abās pusēs, protams, stūri arī pārplīsa. Brauca visadi konstruktori blisities un gudri gvelza, bet realu risinajumu neiedeva. Rezultātā tā kā īpašniekam piķis īpaši netrūka jumtu, daļu sienas nojauca un taisīja par jaunu, nezinu vairs gan kādā izpildījumā.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.