UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Ventilējamā fasāde koka karkasa mājai
Autors: Valdis Z. ()
Datums: 05/11/2012 12:53

Labdien!

Projektēju koka karkasu māju, kurai gribu izveidot ventilējamo fasādi.
Taču negribas likt virsū krāsotos koka dēļus, jo tos nāksies regulāri pārkrāsot un vinila saidingus arī negribu. Patīk MARMOROC, bet tas ir riktīgi dārgs prieks: ap 25 Ls/m2 tikai par izejmateriāliem.

Vai varat ieteikt kādu risinājumu ventfasādes izveidošanai?

Nav vēlmes, lai māja izskatās pēc koka mājas, tāpēc der visādi apmetumi, flīzes, utt.

Re: Ventilējamā fasāde koka karkasa mājai
Autors: aaaa ()
Datums: 05/11/2012 12:58

Ko tu tur ventilēsi? Ventilē jau nevis karkasa dēļ, ventilē, lai aizsargātu pašu fasādes koka apšuvumu. Populāri ir apšūt ar cieto akmensvati un apmest.

Re: Ventilējamā fasāde koka karkasa mājai
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 05/11/2012 13:11

Mani gan saista ventilējamās fasādes - ar tādām var pat netaisīt robežu starp jumtu un sienu kā kupolmaja.lv Bebrastes dakstiņi maksājot sākot ar dažpadsmit Ls/m², tomēr, vai, iekarot vertikāli, tie vējā nedreb?

Re: Ventilējamā fasāde koka karkasa mājai
Autors: Valdis Z. ()
Datums: 05/11/2012 13:15

Es neprasu, kāpēc man to vajag, gribu uzzināt kādi varianti ir.

Kāpēc tas vispār ir vajadzīgs [en.wikipedia.org] (pirmais kas Google izkrita). Ar ventfasādi vasarā māja mazāk uzsilst, lietū samirkst tikai ārējā čaula, nevis tas kas ir aiz tās, kā arī ūdens tvaiki no karkasa vieglāk izkļūst ārā no tā.

Re: Ventilējamā fasāde koka karkasa mājai
Autors: eildens ()
Datums: 05/11/2012 13:21

ir fasādes apšuvuma plāksnes dažādos izpildījumos no ~5-20ls/m2
www.powerboard.lv
nav vienīgais kantoris kas ar to nodarbojas, bet materiāls visiem līdzīgs.

Re: Ventilējamā fasāde koka karkasa mājai
Autors: jtdesign ()
Datums: 05/11/2012 13:23

Ventfasādi var taisīt no dajebkā, tikai koka karkasa mājai vēlams izvēlēties vieglākos (svara ziņā) materiālus.

Materiālu un variantu ir tik daudz, ka slinkums to visu te tagad drukāt, un visus jau nemaz nezinu.

Aizbrauc, piemēram, janvārī un Minhenes izstādi un varēsi būt eksperts tēvzemē.

Par bebrastes (u.c.) dakstiņiem, iekārt varētu būt par maz, derētu nostiprināt, lai nešūpojas/nevirpuļo/nedreb.

Re: Ventilējamā fasāde koka karkasa mājai
Autors: Hmm ()
Datums: 05/11/2012 14:01

Ventilējamām fasādēm nav mūžīgas diskusijas būs vai nebūs tvaika caurlaidīgs, kā tas ir ar apmestām fasēdēm,

Re: Ventilējamā fasāde koka karkasa mājai
Autors: aaaa ()
Datums: 05/11/2012 16:36

Es kā īstenas ventilējamas fasādes īpašnieks varu teikt, ka būvniecībā nav ideālu lietu - katrai lietai ir savi plusi un mīnusi. Pirmkārt karkasā sataisīt defektus ir vismaz 1000x vieglāk un varbūtīgāk kā mūrētā sienā. Tāpēc celtu otrreiz, nezinu, vai izvēlētos karkasu. Turklāt aiz tās ventilējamās fasādes mēdz ielīst šis un tas, īpaši uz ziemu, es pat dabūju to ventilācijas apakšcaurumu taisīt ciet ar sietu - un vasarā tur lapsenes un irši kā uzmedoti meklē ligzdai vietu...Un kas notiek, ja pele izgrauž aiz tās ventilējamās fasādes vēja barjerā caurumu un izrakņā vati - pareizi, sienā caurums un aiztaisīt viņu nekā nevar! Ja līmē cieto vati un apmet - arī tiek panākts papildus siltinājuma un vējnecaurlaidības efekts, kas ventilējamas fasādes gadījumā lielākajā daļā gadījumu tomēr ir problēma. Mitrums - nu te nu gan es galīgi nepiekritīšu, jo man, piemēram, gaiss mājā nekad nav licies par mitru, drīzāk tas ir neciešami sauss. Kāpēc - nezinu, jo itkā ir tvaikizolācija no iekšpuses, par iestrādes kvalitāti gan es nevarētu likt galvu ķīlā. Tas tikai tā - pārdomām par tām Wikipēdijā salasītajām ideālajām vetilējamām fasādēm un to mega-priekšrocībām. Bet uz papīra mēs visi gudri, dzīve visu saliek pa plauktiņiem. Somijā populāri koka karkasa mājas apmūrēt ar dekoratīviem ķieģeļiem, tad arī atstāj gaisa spraugu, tas ir vēl viens variants, kas nav jākopj.

Re: Ventilējamā fasāde koka karkasa mājai
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 05/11/2012 17:01

Ķieģelis liekas nevajadzīgi masīva un dārga apdare, turklāt, ja pārkare nav liela un ķieģeli nežāvē ar padlaika siltumzudumiem, tas, izrādās, nav nemaz tik salturīgs...

Re: Ventilējamā fasāde koka karkasa mājai
Autors: zhuks ()
Datums: 05/11/2012 17:12

Tām karkasa mājām ir vairāk mīnusu nekā plusu. Un lielākais pret to ir nemākulīga siltumizolācijas iestrāde. Ja ir savs koks vai pa lētām naudiņām dabonams, tad vēl varbūt varētu mēģināt. Tad jau labāk stāvbūvi.
Bet vēl labāk kādu no eko blokiem- 5dienas 3 veču darbs un māja gatava ar visu izolāciju.
Bet ja koka karkasu apdarīt, tad ņem ķieģeli- nebūs jākopj, labi izskatās, bet atkal jau meistaru trūkst, bet ja atrodi, tad pa augstu cenu.
Vēl jau ir arī dekoratīvais ķieģelis- daudzreiz vieglāks par parasto ķieģeli. Ir tādi uzkarināmie ķieģeļi- viegli un ātri saliekami- speciāli koka fasādēm. Tur pat diži nekādu apmācību nevajag- ņem un krāmē.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         **    **  **        ********  **     ** 
 **    **    **  **   **        **        **     ** 
 **    **     ****    **        **        **     ** 
 **    **      **     **        ******    **     ** 
 *********     **     **        **         **   **  
       **      **     **        **          ** **   
       **      **     ********  ********     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727