UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Ārsienas siltināšana ziemā.
Datums: 19/12/2012 22:20

Sakiet vai var veikt ārsienu siltināšanas darbus, kad gaisa temperatūra ir zem 0. Doma ir par cietās akmens vates izmantošanu. Kādi iespējamie negatīvie aspekti siltinot pie āra temperatūras zem 0, kādi ieteicamie materiāli.
Paldies.

Re: Ārsienas siltināšana ziemā.
Autors: Hmm ()
Datums: 20/12/2012 11:53

Ar "slapjo" būvniecību var ar darboties, ja temperatūra nenoslīd zem +5 grādiem. Lietojot speciālus maisījums vai piedevas var strādāt, ja darbu laikā temperatūra ir virs 0, bet vēlāk var noslīdēt arī nedaudz zem 0. Tāpēc, līmēt cieto vati un apmest šobrīd un, ja Zemes ass nenobīdīsies, līdz pat pavasarim nevar un nevarēs.
Ja ļoti gribas siltināt tūlīt un tagad, atliek skrūvēt karkasu, likt mīksto vati, apšūt ar fibrolītu, dēļiem vai tamlīdzīgiem mehāniski piestiprināmiem materiāliem.

Re: Ārsienas siltināšana ziemā.
Autors: Rx ()
Datums: 20/12/2012 12:12

Jā, liekot statņu metodi, aizpilda ar mīksto vati, virsū lieliski der arī tā pati 100mm cietā akmensvate. Turās ar skrūvēm. Un viss. Neko tālāk līdz siltumam. Tad ar līmesjavu- sietu un t.t.t. viss kā parasti, dekoratīvajam apmetumam. Tikai statņi gan jāliek ļoti precīzi, lai vates plākšņu sadures savienojumi būtu statņu materiāla centrā. Liek vairāk skrūvju, kā ar līmi fiksējot.

Re: Ārsienas siltināšana ziemā.
Autors: AndrisL ()
Datums: 20/12/2012 12:41

Par cieto vati un statņu metodi.
Paroc risinājumā:
[paroc.materialbank.net]
Starp karkasu un cieto vati izmanto ģipškartonu, pie kura piestiprina (pielīmē vai tikai piedībeļo - man nav skaidrs) cieto vati. Būvnieki man piedāvāja ģipškartona vietā izmantot 8mm OSB, bet šaubas radīja tā mitruma caurlaidības pretestība, kas ir lielāka nekā ģipškartonam, tāpēc būtu apšaubāma sienas žūšana uz ārpusi.
Karkasa variantu, pēc manām domām, ir vērts apsvērt no būvizmaksu viedokļa, ja siltināmā siena ir galīgi nelīdzena un nav iespējams pa taisno līmēt cieto aksmensvati.

Andris.

Re: Ārsienas siltināšana ziemā.
Autors: Rx ()
Datums: 20/12/2012 12:49

AndrisL: nejauciet statņu metodes sienas konstrukciju ar statņu metodi papildus siltināšanā. Tās ir pilnīgi atšķirīgas lietas.

Re: Ārsienas siltināšana ziemā.
Autors: AndrisL ()
Datums: 20/12/2012 13:09

Rx - Lūdz padalīties ar būtiskām atšķirībām starp sienas statņu papildus siltināšanu ar cieto akmenvati un mūrētas sienas statņu siltinājuma nosegšanu ar cieto aksmenvati?

Andris

Re: Ārsienas siltināšana ziemā.
Autors: Rx ()
Datums: 20/12/2012 13:38

Statņu metodi lieto ja: sienas ir ļoti nelīdzenas, no koka, guļbaļķiem vai vēlme apdarei lietot citus materiālus, kā piemēram koka apšuvums, fibrolīts ar apmetumu, plastmasas saidings... Un siltinājums kalpo siltinājumam, nevis arī sienas saturēšanai un stiprībai. Ja solis starp statnēm ir 60cm, tad 100 cietā akmensvate, aplīmeta ar sietu, dekoratīvo apmetumu, vai krāsota ir ļoti izturīga. Iespiest vēderu starp statnēm nemaz tā vienkārši nevar...Protams ar lauzni, cirvi var..Ja liek pat 50mm cieto vati kā ārslāni, arī tad siena cieta, bet ieteicams starp statnēm kādu atdures vietu ielikt vietās, kur var būt pastiprināta fiziskā iedarbība. Var likt cietāku materiālu tāpat, kā piemēram fibrolītu. Bet tam apdare- tikai apmetums1,5-2cm. Nekādas plēves šajā sendvičā neliek. Siena elpo uz iekšu- āru. Ja liek mīksto vati, bez cietās vates, vai bez fibrolīta, tad gan liek vēja plēvi virs mīkstās akmensvates, jo vējš žūžos gar mīksto vati. Ir jau vēl citādas kombinācijas ar apdari.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********  **     **  **     **  **     ** 
 **  **  **  **         **   **   **     **  ***   *** 
 **  **  **  **          ** **    **     **  **** **** 
 **  **  **  ******       ***     **     **  ** *** ** 
 **  **  **  **          ** **    **     **  **     ** 
 **  **  **  **         **   **   **     **  **     ** 
  ***  ***   ********  **     **   *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.