UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Gāzbetona siltināšana
Autors: Dzikuss ()
Datums: 08/04/2013 13:16

Labdien!
Vēlējos uzzināt, vai padomju laika gāzbetonu 50 cm vajag siltināt vai pietiek tikai "apmest"..doma bija sākumā siltināt ar 50 mm putuplastu...Atvainojos, ja muļķīgs jautājums.

Re: Gāzbetona siltināšana
Autors: dex ()
Datums: 08/04/2013 13:33

Viss atkarīgs kas tā ir par ēku,bet es sev pat šķūni nesiltinātu ar putuplastu :o Ja mērķis ir samazināt apkures izmaksas, ar apmešanu noteikti būs par maz, padomju laiku gazbetons tika būvēts ar milzīgām šuvēm kas ir ļoti labs aukstuma tiltiņš, nevis kā mūsdienās ar plānu līmes kārtiņu :o

Re: Gāzbetona siltināšana
Autors: Dzikuss ()
Datums: 08/04/2013 13:56

Ēka ir dzīvojamā māja :) kas vainas putuplastam?

Re: Gāzbetona siltināšana
Autors: Jankouzs ()
Datums: 08/04/2013 14:39

Es ar varētu piedalīties šai diskusijā man māja ar padomju laika gāzbetons vienkārši apmesta no ārbuses ar rupju dekoru no iekšpuses ārsienas siltinātas ar 50mm akmensvati un izšūtas ar reģipsi!Gāzbetons cik te pamēriju liekas ka 20cm biezs! Ko sakat ar ko labāk siltināt vati vai putuplastu un cik biezu? Vēlme panākt pēc iespējas siltāku māju!Iesākumā jau sāku ar bēniņu siltināšanu piepūtu ar minerālvati isover aptuveni 50cm biezumā!Palēnām mainīšu logus(trīspakešu) un domāju par siltināšanu no ārpuses-gribas izdarīt visu tā lai ir prieks dzīvot mājā,lai nav jāsalst un pēc iespējas ilgāk turās siltums!Varbūt varat padalīties ar savu pieredzi! Jau iepriekš visiem paldies! :)

Re: Gāzbetona siltināšana
Autors: m. ()
Datums: 08/04/2013 14:53

Ja maina logus tad butu jasiltina ari logu ailes

Re: Gāzbetona siltināšana
Autors: Dzindzis ()
Datums: 08/04/2013 14:57

Logu ailes no iekšas taču nesiltina? Nu arpuses pats saprotms 20-30mm kā nu kurā gadijumā.

Re: Gāzbetona siltināšana
Autors: Jankouzs ()
Datums: 08/04/2013 15:37

Manā gadījumā jaunos logus nelikšu veco logu vietā,bet logus izbīdīšu uz āru sanāk ka logi būs līdz ar ārējo gāzbetona sienu un starp gāzbetonu un rāmi pa virsu ar speciālām līmējošām lentām! Un pēc tam siltinājumu biju domājis likt tā ka viņš daļēji nosedz loga rāmi (siltinājums uziet uz rāmja pāris centimetrus virsū),tad cik sapratu neveidojās tā saucamie tiltiņi! Labojiet ja kautko nepareizi domāju!:)

Re: Gāzbetona siltināšana
Autors: m. ()
Datums: 08/04/2013 15:55

Ja vari atļauties, ņem pasivos logus

Re: Gāzbetona siltināšana
Autors: Gatisp ()
Datums: 08/04/2013 16:50

Īsi, Pirmkārt sienu viennozīmīgi siltināt no ārpuses, lai kondensāts kurš radīsies siltumizolācijā izvadītos no sienas ārā pēc iespējas ātrāk. JA nav plānots uzlabot ventilāciju, tad nevajadzētu izmantot Putiku, jo netiks izvadīts mitrums pietiekami ātri no sienām, savukārt tas novedīs līdz pelējuma rašanos konstrukcijā. Galvenais ārējā daļā nenobloķēt mitruma izvadīšanu. Viena no biežāk pieļautajām kļūdām ir krāsas izvēle uz ārējās apdares kārtas. Iesaku sekot līdzi sertificētu siltināšanas sistēmu Ražotāju rekomendācijām. Interneta vidē atradīsiet arī sistēmu turētāju montāžas norādījumus - ieraksti Youtube.com - ēku siltināšana. Tur atradīsi kā pareizi to darīt.

Re: Gāzbetona siltināšana
Autors: Niks ()
Datums: 08/04/2013 17:37

Šī brīža gāzbetona ražotāji neiesaka gāzbetonu siltināt ar putuplastu, domāju, ka tas nav "veselīgs" arī priekš padomju gāzbetona bloku siltināšanas tā iemesla dēļ, ka nenotiek vai ir ļoti apgrūtināta mitruma migrācija sienas konstrukcijā.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.