UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Kanalizācijas akā tek iekšā ūdeņi
Autors: SiRiOS ()
Datums: 15/05/2013 16:30

Skat zīmējumu:[www.dropbox.com]
Problēma ir tāda ka no Aka2 trubas kas ir paredzēta tākā ūdeņiem aiztecēt pa zemi prom, tek iekšā ūdeņi. Apgrūtinājums ir tāds ka tai vietā kur ir oļi pamatne ir mālaina :(.

Vai ir kādi risinājumi lai nebūtu tā ka tiklīdz uzlīst lietus tā aka pilna.

Man irviena doma, bet vai darbosies es nezinu: ierakt vairākas melorācijas trubas (tas sanāk aiz aka2 virs aizplūdes trubas) un novadīt viņas uz netālo grāvi lai tie ūdeņi kas nāk no irdenās zemes netecētu akā iekšā.

Pieredzējušie vai kas ir sakāries ar līdzīgām problēmām PALĪDZIET rast risinājumu. PALDIES

P.S.
Pagaidām akas nepilda savu primāro funkziju, jo tualetes un vannas istaba ir būvniecības procesā, tapēc man ir visas iespējas vēl paložņāt pa aku iekšpusi :)

Re: Kanalizācijas akā tek iekšā ūdeņi
Autors: soseds2 ()
Datums: 15/05/2013 23:42

Pelēko k ūdeņu infiltrācija mālainā augsnē ir apgrūtināta, tādēļ cenšas ierīkot smilšainā vai veidojot uzbērumu un ūdeņus uzsūknējot ar sūkni. Var nopludināt vai pārsūknēt uz grāvi, ja ķ ūdeņi ir bioloģiski attīrīti.

Re: Kanalizācijas akā tek iekšā ūdeņi
Autors: SiRiOS ()
Datums: 17/05/2013 10:02

soseds2 ideja ir laba

bet varbūt ir kāds risinājums kā samazināt ūdens iekļuvi no no zemes virsas (pavasaris,lietus), jo tagad tai mālainajā klucī ir vesela sprauga ar oļiem, smilti un pa virsu melnzemi - ūdens protams ka tecēs pa vieglāko ceļu.

Mana doma ir tāda ka es apmŗam 0.5m dziļumā ieroku melorācijas trubas ik pa 0.5m strapā un to visu novadu uz grāvi, jo apakāš es raku befri trepjveidā lai tam ūdemim ir kur sūkties

dotajā momentā es pieliku korķi priekšā bet protams ūdenim ir savs spēks un tas sūcas tāpat

Re: Kanalizācijas akā tek iekšā ūdeņi
Autors: SerViss ()
Datums: 17/05/2013 10:42

Kādēļ tāda vēlme uzturēt aku Nr 2 tukšu?
Lai viņa pildās, un gatavojas veikt savu pamatfunkciju - smago frakciju nosēdināšanu. Darbības laikā taču viņai tāpat jābūt pilnai līdz promtekošajam līmenim. Uztraukties būtu iemesls, ja līmenis ilgstoši turētos virs promplūdes caurules augšas.

Re: Kanalizācijas akā tek iekšā ūdeņi
Autors: pamats topošais ()
Datums: 17/05/2013 13:12

Es arī bišķ nesapratu, aka2 ir pilna, tas nekas, viņā būs taču tāds pats līmenis kā akai1 vai gruntsūdenim, tur taču savienoto trauku princips.
Ja pielīst no lietus, tad tas ir mazliet dīvaini, vai nesanāk tā, ka no tās meloriācijas nāk uz aku2 nevis prom no tās? Kritiens ir pareizs? Tīri no lietus, tas liekas dīvaini, cik tad jānogāž, lai satecētu aka? Akai virskārtu var kaut vai ar plēvēm pārsegt!

Re: Kanalizācijas akā tek iekšā ūdeņi
Autors: SiRiOS ()
Datums: 22/05/2013 10:43

to SerViss

pamat funkcija jau tiks pildīta un būs pilna līdz noteiktam līmenim. bet tākā vēl pagaidām akas nav pieslēgtas un nepilda savu funkciju, bet gribas atrisināt to problēmu - lai tas ūdens kas nāk no zemes virsmas netek iekšā :)

Re: Kanalizācijas akā tek iekšā ūdeņi
Autors: SiRiOS ()
Datums: 22/05/2013 10:47

pamats topošais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es arī bišķ nesapratu, aka2 ir pilna, tas
> nekas, viņā būs taču tāds pats līmenis kā
> akai1 vai gruntsūdenim, tur taču savienoto
> trauku princips.
> Ja pielīst no lietus, tad tas ir mazliet
> dīvaini, vai nesanāk tā, ka no tās
> meloriācijas nāk uz aku2 nevis prom no tās?
> Kritiens ir pareizs? Tīri no lietus, tas liekas
> dīvaini, cik tad jānogāž, lai satecētu aka?
> Akai virskārtu var kaut vai ar plēvēm pārsegt!

Abas akas ir kanalizācijas, aka1 būs biezumi, aka2 būs ūdens (šķidrumi, kas nāks no aka1), tākā aka2 ir izbūvēta aizplūdes truba, lai tas ūdens plūst gruntī un caur to tuvējā grāvī., bet uz doto momentu ir tā ka tā aizplūdes truba pilda ieplūdes funkciju - tiklīdz lietus nolīst tā pa to trubu ūdens nāk iekšā un tad abas akas pa pāris stundām ir līdz augšai

Vēlos padomu kā atrisināt šo problēmu, lai netek iekšā šie ūdeņi . Mana doma ierakt melorācijas trubas apmēram 1/2 metra dziļumā un novadīt uz grāvi - tā lai tas ūdens nepagūst nonākt līdz aizplūdes trubai

Re: Kanalizācijas akā tek iekšā ūdeņi
Autors: eb ()
Datums: 11/06/2013 15:13

manuprāt, trubas no infiltrācijas lauka uz grāvi ir loģisks risinājums, bet vai nav tā, ka tas 1/2 metrs ir par seklu, jo kaut kādā brīdī tas var aizsalt ciet un tad būs nesmuki.

Re: Kanalizācijas akā tek iekšā ūdeņi
Autors: eb ()
Datums: 11/06/2013 15:14

es laikam vecu tēmu pacēlu, bet tas nekas. gribējās kaut ko pateikt :)

Re: Kanalizācijas akā tek iekšā ūdeņi
Autors: q ()
Datums: 11/06/2013 21:10

Lai tak tās akas ir pilnas.Vajag tikai liet klāt eksperimentāli ūdeni, itkā darbotos kanalizācija, un skatīties, cik ātri tas ūdens tad aizplūst infiltrācijā.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********    *******   **    **  **       
 **    **  **     **  **     **  ***   **  **       
     **    **     **  **     **  ****  **  **       
    **     ********    ********  ** ** **  **       
   **      **     **         **  **  ****  **       
   **      **     **  **     **  **   ***  **       
   **      ********    *******   **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727