UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Mājas apdare ar ķieģeļiem
Autors: Niks ()
Datums: 01/05/2014 21:40

Sveiki


Ir funktieris koka karkasa māju apmūrēt ar ķieģeliem. Sāku sakatīties pa pasauli, izskatās, ka Vācijā piedāvājums ir krietni plašāks (krāsas) un pat sanāks lētāks par Lodes "Bruni". Konkrētus linkus negribu likt, lai nepadomā ka reklāma :) bet jautājums tāpat - kā ir ar ķieģeļu fasādēm, kas jāņem vērā ?
Un vācu ķieģeļi LV klimatu "tur" ?

Re: Mājas apdare ar ķieģeļiem
Autors: KristapsD ()
Datums: 02/05/2014 08:36

Radnicīgā dvēsele - es arī māju plānoju apmūrēt ar Skarbo Sarmīti. Vai vari padalīties ar tiem vāczemes linkiem? Un kā ar piegādēm? Esi jau sazinājies un uzzinājis ko vairāk?

Tu domā caurumoto Bruni vai pilno? Cik esmu pētījis kiegelis . lv un tml. ķieģeļu saitus, galvenokārt dominē pilnie ķieģeļi un tiem es domāju, ka nav starpības - LV, EE vai DE ražots. Ar caurumotajiem varētu būt citādāk, jo youtube ir gana daudz pamācību, kā nomainīt sadrupušu caurumoto ķieģeli. Pieņemu, ka tie gan mēdz drupt.

Re: Mājas apdare ar ķieģeļiem
Autors: jtdesign ()
Datums: 02/05/2014 11:21

Ar ķieģeļiem viss OK. Apšuvumam ir racionāli ir pirkt šauros, 50-65 mm platumā, nevis standarta 120 mm. Ja bailes par salizturību, ir 2 varianti - pirkt Somijā vai Zviedrijā, pirkt klinkeru.

Re: Mājas apdare ar ķieģeļiem
Autors: KristapsD ()
Datums: 02/05/2014 11:57

Precizēšanai, vai esmu pareizi sapratis - klinkers ir pilnais ķieģelis ar tādu garenu bedri ķieģeļa augšpusē, kas mūrējot aizpildās ar mūrjavu?

Re: Mājas apdare ar ķieģeļiem
Autors: Zodčijs ()
Datums: 02/05/2014 17:30

Salizturīgi ķieģeļi un viss - paraugiet cenas klinkeram ...bagātie liek klinkera bruģi ...

Re: Mājas apdare ar ķieģeļiem
Autors: KristapsD ()
Datums: 02/05/2014 18:24

Tikko apskatīju Lodes caurumotos apdares ķieģeļus - deklarēti 100 salizturības cikli. Tā ir gana liela salizturība.

Re: Mājas apdare ar ķieģeļiem
Autors: jtdesign ()
Datums: 02/05/2014 19:31

KristapsD Wrote:
-------------------------------------------------------
> Precizēšanai, vai esmu pareizi sapratis -
> klinkers ir pilnais ķieģelis ar tādu garenu
> bedri ķieģeļa augšpusē, kas mūrējot
> aizpildās ar mūrjavu?


Klinkers ir ķieģeļu izgatavošanas/apdedzināšanas tehnoloģija nevis tā izmērs vai forma.

Re: Mājas apdare ar ķieģeļiem
Autors: Niks ()
Datums: 02/05/2014 23:43


Re: Mājas apdare ar ķieģeļiem
Autors: binary ()
Datums: 06/05/2014 09:44

KristapsD Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tikko apskatīju Lodes caurumotos apdares
> ķieģeļus - deklarēti 100 salizturības cikli.
> Tā ir gana liela salizturība.

Ko nozīmē "salizturības cikls"? Ja dienā ir +5, naktī -5, vai tas arī skaitās pilns cikls?

Re: Mājas apdare ar ķieģeļiem
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 06/05/2014 13:45

Manā izpratnē viens salizturības cikls iestājas arī pie pārējas no +1° uz -1° pie nosacījuma, ja ķieģelis bija slapjš vai tā mitrums lielāks par kaut ko. Gan jau kādā standartā tas ir aprakstīts.
Pēc masas Lodes klinkers maksā tikpat cik "apdares ķieģelis".
Agrāk, redzējis tikai Lodes produkciju, es domāju, ka ķieģeļa salizturība korelē ar cietību. Kad oranžos EE ražotos, kam cietība teju kā Lodes klinkeram, paturēju pāris gadu ārā neapsegtus, biju pārsteigts, kā šamie saplaisāja. Turpat blakus Lodes pilnais apdares stāv mīksts, bet plaisu neskarts, par klinkeru nerunājot.
Padomju laika Lodes un Kalnciema ķieģeļu salizturība prasīja arī padomiskus siltuma zudumus sienas žāvēšanai. Kas notiek, ja tas netiek izpildīts, var labi redzēt apskatot daudzu ēku bēniņu vai citu iemeslu dēļ neapkurināmas/neapkurinātas sienas. Lode uz to saka: "Neesam vakarējie". Varbūt.
Es gan nezinu, vai mūsdienās atmaksājas māju no ārpuses apkraut ar tik nevajadzīgu smagumu kā ķieģeļi. Nopērciet fasādes klinkera flīzes, bet ietaupīto biezumu un naudu atvēliet papildus siltumizolācijai.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  **     **   *******   **    ** 
 **     **   **  **   **     **  **     **  **   **  
 **     **    ****    **     **         **  **  **   
 ********      **     **     **   *******   *****    
 **            **     **     **         **  **  **   
 **            **     **     **  **     **  **   **  
 **            **      *******    *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727