UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iebrucis pagrabs
Autors: arre ()
Datums: 15/05/2014 10:47

Man iebrucis senumsena liela pagraba betona pārsegums (stāv galvenokārt V veidā pret grīdu). Virs pagraba šķūnis, kurš nepieciešams dažādu krāmu un būvmateriālu glabāšanai. Iedzimtais skopums neļauj pirkt pagraba aizbēršanai granti vai šķembas, tādēļ gribu izlīdzēties ar esošajiem resursiem. Ar ko man varētu draudēt šāds "pīrāgs" - grants, kas 50/50 sajaukusies ar melnzemi, mazliet šķembveida būvgružu un pieblietēta tīra grants pa virsu? Jāatceras gan, ka pēc vairākiem gadiem notikuma vietā plānots būvēt augšā jaunu šķūni un elementāru garāžu ar, iespējams, betona grīdu.
P.S. Bailēs par dzīvību un veselību salūzušo pārsegumu negribu aiztikt, tā ka tur paliks "kabatas" pēc aizbēršanas.

Re: Iebrucis pagrabs
Autors: jtdesign ()
Datums: 15/05/2014 10:52

Foto un skices vajag.

Melnzeme aizbērumā nav laba doma, bet te vairāk stāsts par to, kā domā aizbērt tukšumus zem tā V-veida pārseguma.

Re: Iebrucis pagrabs
Autors: arre ()
Datums: 15/05/2014 13:38

Nu teorētiski es varētu saņemties drosmi un tos pārsegumus novandīt zemē tādējādi, ka īpaši tukšumi tur apakšā nepaliek. Mana galvenā baža ir par to kādas negatīvas sekas būs tam melnzemes aizbērumam?
Droši vien, ka varētu būt kaut kāds mitrums un grunts nestabilitāte - pakāpeniska sēšanās?

Re: Iebrucis pagrabs
Autors: Zodčijs ()
Datums: 15/05/2014 14:54

Kā man redzās tā aina:
a) man nepatiktu, ka V augša spiež uz sienām no sāna ...varbūt sienas pamatīgas, bet tomēr...
jo nebūs reāli apakšā zem betona pārseguma - ideāli sablīvēt grunti... bet no augšas tā spiedīs!

b) tāpēc noteikti izdomātu - kā salauzīt - dabūt zemē visu pārsegumu - virve, traktors, kuvalda, triecienurbis, fleksis utt....
un pašlietais veco laiku betons nevarētu būt pārāk biezs...

c) lai nekristu ar joni - apakšā konkrētās vietās samestu tos būvgružus un pieskalotu! smilti, varbūt atstutētu ar vecu trubu galiem - lai krītot salūst...utt.

Par MELNZEMI : jebkāda tipa Auglīgā Augsne (parasta smilš- melnzeme, mālsmillts, granšaina) - satur jūtamu daļu Organikas piejaumumus (nezāļu saknes, lapas utt), kas laika gaitā Turpina Trūdēt - kā rezultātā norisinās augsnes Sablīvēšanās - un aizbēruma slāņa (kārtas) Sēšanās...
arī sliekas un citas radības mīl dzīvoties pa auglīgo augsni...kaut kā tā...
šitai jābūt zināmai lietai, ja tik piedomā...

Re: Iebrucis pagrabs
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 15/05/2014 20:34

Runa ir par pagrabu zem planējuma līmeņa. Taātad, ja ielūzis pārsegums, tad izspiest pagraba ārsienas uz āru pret zemes spiedienu - tās sienas nevar. Tad, ja nav idejas, kā nesāpīgi demontēt šo pārsegumu, piem. nojaucot vai pārbīdot (koka?) šķūni un ar eskavaotoru izvācot betonu, atliek bedri piepildīt ar smiltīm.

Re: Iebrucis pagrabs
Autors: Zodčijs ()
Datums: 16/05/2014 00:09

Ivaram, protams taisnība par sienu izspiešanu - nezinu kāpēc bija ačgārna vīzija par pagrabu virs zemes...un garāža kalnā...ha ha...

Re: Iebrucis pagrabs
Autors: arre ()
Datums: 16/05/2014 09:53

Njā, pa vienkāršo un lēto laikam šoreiz nesanāks.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **  ********  **    **  **     ** 
 ***   ***        **  **        **   **   **     ** 
 **** ****        **  **        **  **    **     ** 
 ** *** **        **  ******    *****     ********* 
 **     **  **    **  **        **  **    **     ** 
 **     **  **    **  **        **   **   **     ** 
 **     **   ******   **        **    **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727