UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Mauriņa kopšana
Autors: Aigaritto ()
Datums: 08/07/2015 19:26

Padalieties lūdzu ar saviem trikiem kā kopiet savu Mauriņu lai tas būtu zaļš un smuks visu sezonu?

*Kā apstrādājiet un ar ko kaisiet pavasarī?
*kā kopiet zālienu vasaras periodā cik augstu pļaujies un cik bieži laistiet ?
*Vai kaisiet arī vasarā ar kādiem minerāļiem?
*Kā rudenī sagatavojies mauriņu ziemošanai ?

Re: Mauriņa kopšana
Autors: binary ()
Datums: 09/07/2015 07:40

Par kaisīšanu neko nezinu, bet regulārajai kopšanai, šķiet, ir 4 varianti:
* pļaut 2x vai 3x gadā - glītai piemājas teritorijai gan nederēs
* nopļaut ik pēc 2 nedēļām - pa 2 nedēļām zāle saaug gana gara, uz beigām var sākt traucēt
* pļaut katru nedēļu - zāle tiek uzturēta +/- vienā garumā, izskatās kopta, gandrīz glīta
* automatizēta pļaušana ar robotu

Tālākais jau atkarīgs no tā, kādas ir platības, kas tur aug, cik esi gatavs maksāt un kādu vēlies rezultātu. Pašrocīga pļaušana prasa diezgan daudz laika, daudzi galu galā to gluži vienkārši neiztur. Protams, ja nav nekā labāka, ko darīt, tad labāk ir pastumdīt zāles pļāvēju, nevis sēdēt dīvānā ar alus pudeli rokās.

Pļaut ik pēc 2 nedēļām - noteikti ir vietas, kur tas ir pārāk reti. Mums nav "glīta mauriņa", mums ir dabiskā veidā saaugusi zāle, āboliņš un citi labumi - ir vietas, kur varētu arī 3-4 nedēļas audzēt, un ir vietas, kur pēc 2 nedēļām kārtīgs zāles pļāvējs vairs normāli netiek galā.

Ja pašam nav ko darīt, tad glītu IMHO mauriņu var dabūt, pļaujot ne retāk kā 1x nedēļā, varbūt pat biežāk. Vai vēlēsies to darīt ne tikai pirmajā gadā, bet arī otrajā, piektajā, divdesmitajā - nu, katram savi hobiji…

Ja pašam ir citas nodarbes (ģimene, draugi, normāli hobiji u.c.), tad tāda iknedēļas pļaušana, manuprāt, ir sevis necienīšana. Šādā gadījumā robots atrisina visas ar pļaušanu saistītās. Bet maksā tie roboti pieklājīgu summu - sākot ar kādiem €1000 priekš <600m² (tagad tehnikasveikals.lv esot akcija uz AL-KO Robolinho 100, platībām priekš 700m² ±20%, maksā €600) un beidzot ar €4500 priekš 6000-7000m² (nezinu, vai bez husīša vēl kāds tādām platībām piedāvā).

Ņemot vērā, ka interesējies par konkrētu pļaušanas augstumu, noprotu, ka tevi varētu interesēt zāles garuma uzturēšana nelielā diapazonā - tātad vai nu pašrocīga pļaušana 2x nedēļā, vai arī robots…

Re: Mauriņa kopšana
Autors: Didzisp ()
Datums: 09/07/2015 08:13

Cenšos pļaut vecā mēnesī, tad zāle lēnāk ataug. Tur trak trakam jābut, lai vēl zalāju mēslotu. Man parlaimi sūnas aug kā tepiķis un zalei grūtāk augt. Priecājos, kad uznāk sausums un zalājs izeg, bet pēc pirmā lietus atkal maita zalš. Vārdu sakot, daru visu, lai tā zāle neaugtu, bet nesanāk :). Zālājs aug kā traks un un smuki zaļš.

Re: Mauriņa kopšana
Autors: piča ()
Datums: 09/07/2015 11:27

pļauju vismaz reizi nedēļā. Karstajā laikā pa pagalmu panēsāju laistītāju, bet tas neregulāri.
Principā jebkura pļāvēja lietošanas instrukcijā un uz sēklu pakām ir rakstīts, ka iedeāli ir nopļaut ne vairāk par 1/3 stiebra garuma, kas pēc pieredzes tā arī ir- tad zāle paliek pietiekami gara, lai neizdegtu.
Pļauvju bez savākšanas (man ir mulčētājs), tad zālei paliek arī kaut kas kam sadalīties un veidot humusu.
Šogad ar šādu pieeju mauriņš smuks. Nav dzeltenu pleķu. Izskatās pietiekami homogēns un lai arī īss (apm 4-5 cm), saaudzis vareni kupls.
Bet nu man ~ 700 m2 un pļaušana paņem apmēram stundu un divus aliņus piektdienas vakarā. Pie lielākas platības droši vien jātaisa kaut kāds zonējums, jo visu izpļaut 1xnedēļā nebūs reāli.

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: Mauriņa kopšana
Autors: Alfadelta ()
Datums: 09/07/2015 12:10

Cik ideālam ir jābūt mauriņam lai varētu pļaut ar robotiem? Pietiek kurmītim pastrādāt un būs viss pauguros... Pie 600m2 ok vēl ir iespējams, bet nu pie 4000-7000m2 liekas absolūti nereāli... Man ir raiders-traktors un tad jau ir vietas kur neriskeju ar viņu bāzties iekšā dēļ nelīdzenumiem un svešķermeņiem...

Re: Mauriņa kopšana
Autors: binary ()
Datums: 09/07/2015 12:21

Alfadelta, ja var atļauties robotu priekš 4000-7000, tad gan jau var atļauties arī nolīdzināt to teritoriju.

Par kurmīšiem runā, ka viņiem nepatīkot roboti. Un pat ja gadās kaut kādi modificēti kurmji, kam tomēr patīk, nav jau liela problēma ar viņiem tikt galā un vairs nelaist uz savu gabalu. Neba nu nakts laikā viņi pārņem visu teritoriju. Cita lieta - bez kurmīšiem var nākties iepazīties ar zemes vēžiem…

Re: Mauriņa kopšana
Autors: Alfadelta ()
Datums: 12/07/2015 03:07

Mjā, 7000 līdzināt tā lai robots varētu braukt... Nu pie mana nosacīti tā jau līdzenā lauka uz 1000m2 man tas izmaksāja ap 1000 eirikiem, pie tam vēl ieguldot savu darbu...Un tāpat robotam tas nebūs pietiekoši līdzeni, jo daudz sīko akmeņu un ir vēl vietam ne pārāk līdzens... Izstādē apskatīju tādu robotu: mauriņam ir jābūt ideāli gludam lai varētu viņu laist...

Re: Mauriņa kopšana
Autors: Niks ()
Datums: 14/07/2015 09:50

Man ir huša automūveris. 320-ais
pagalms reāli tūdīgs. Pavasarī lielo melnzemes kalnu izlīdzināja ar JCB ceturtā nr traktoreli un es ar grābeklīti mazliet apgāju pa riņķi. Nu tur ir vietām pabriesmīgi, vietām vēl vecā pļavas zāle.
Iet tas husītis pāris visiem kalniem un lejām :)
Pēc pirmās ziemas domāju tā nopietnāk pielīdzināt.

Bet tā jau "kaifas nerealas". Izsper to sesku no rīta ārā no garāžas un vakarā iemet atpakaļ.

Man kaimiņiene visu laiku pa mājau, tā kā nav bail no žuļikiem


Rezultāts ir ļoti ok

Re: Mauriņa kopšana
Autors: J ()
Datums: 14/07/2015 10:02

Es pļauju apmēram 1-2x nedēļā. Ja grib smuki zaļu tad jākaisa minerāļi pavasarī, vasarā un rudenī. Šogad tikai pavasarī pakaisīju un tagad jau vietām dzelteni brūns - trūkst slāpekļa.

Re: Mauriņa kopšana
Autors: Alfadelta ()
Datums: 14/07/2015 14:43

J
Kādus minerāļus Tu izmanto? Kur pērc?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **    **  **      **  **     ** 
 ***   ***  ***   **  **   **   **  **  **  **     ** 
 **** ****  ****  **  **  **    **  **  **  **     ** 
 ** *** **  ** ** **  *****     **  **  **  **     ** 
 **     **  **  ****  **  **    **  **  **  **     ** 
 **     **  **   ***  **   **   **  **  **  **     ** 
 **     **  **    **  **    **   ***  ***    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727