UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Gaisa sprauga ar keramzītu.
Autors: rudzis2 ()
Datums: 02/01/2016 20:44

Labdien! Vēlētos uzzināt citu pieredzi ar māju, kurai gaisa sprauga ir aizpildīta ar keramzītu.
Manā gadījumā starp gāzbetona blokiem un ārējo apšuvuma ķiegeli.
*Ir kāds kurš ir ņēmis ārā? Kā labāk?
*Ar ko aizpildījāt?
*Rezultāts?

Re: Gaisa sprauga ar keramzītu.
Autors: Praktiķis ()
Datums: 02/01/2016 23:22

Keramzīta efektivitāte kā siltinātājam tuva nullei,it īpaši ja to izmanto minētās spraugas aizpildīšanai. Nesapratu par to ārā ņemšanu? Kā to var izdarīt?

Re: Gaisa sprauga ar keramzītu.
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 03/01/2016 08:49

Fasādes ārējam pusķieģeļu apšuvumam ar ~1m soli virs cokola jāizkaļ divi ķieģeļi, tā lai var iebīdīt 6mm drāti un to pakāpeniski kustinot sabērtajā masā, no tās keramzīts ripos ārā.
Tālāk siltinājums atkarīgs no spraugas biezuma.

Re: Gaisa sprauga ar keramzītu.
Autors: rudzis2 ()
Datums: 03/01/2016 09:10

Praktiķi, man jau tas keramzīts ir tur iekšā, un doma ir viņu nomainīt pret kaut ko labāku.

Jākaļ jau būs, citu variantu nav. Sprauga 5-7cm

Gribētos dzirdēt kādu kurš to ir veicis savai mājai un vai ir jūtama atšķirība? Un kādu materiālu? Jo to ko siltinātāji raksta savās mājaslapās par 50% procentu ekonomiju ir grūti noticēt.

Re: Gaisa sprauga ar keramzītu.
Autors: jtdesign ()
Datums: 03/01/2016 10:47

Vai ir izcili estētiska un kvalitatīvi izpildīta fasādes apdare?

Visos citos variantos derētu nenodarboties ar muļķībām, bet siltināt fasādi normālā veidā.

Re: Gaisa sprauga ar keramzītu.
Autors: rudzis2 ()
Datums: 03/01/2016 12:01

Jā, fasāde ir laba stāvoklī. Un cik saprotu tad nav īsti labuma siltināt no ārpuses ja tur paliek tā sprauga ar keramzītu.

Re: Gaisa sprauga ar keramzītu.
Autors: Teorētiķis ()
Datums: 03/01/2016 12:44

Labākais variants būtu ravēt nost ķieģeļus un siltināt.Tev šobrīd ir 12cm ķieģelis + 5cm sprauga, kopā 17cm, tātad, nemainot ārsiena biezumu sanāktu gandrīz 20cm siltinājuma. Tad vajadzētu nest arī logus ārā siltinājumu utt. ņemtne liela, bet rezultāts būtu grandiozs. Jārēķina vai tas finansiāli izdevīgi, 15cm visticamāk jau apmierinātu pat šodienas būvnormatīvus.
Ja nostaļģija par pāgājušā gadsmita 80 gadu ķieģeli, tad var darīt kā esi iecerējis. Un ja tiešām sprauga ir tie 5cm, tad efektam ar jābūt gandrīz tādām kā reklāmē, jo nosiltinot piemēram 25cm biezu gāzbetona sienu ar 5cm mūsdienīgu siltumizolācijas materiālu sienas siltumpretestība pieaug uz pusi.
Protams nevajag aizmirst par augšējo pārsegumu, ja tas nav nosiltināts, tad var sākt ar to, rezultāts parasti ir ātrāk jūtams un izdevumi mazāki.

Re: Gaisa sprauga ar keramzītu.
Autors: jtdesign ()
Datums: 03/01/2016 15:27

Teorētiķis Wrote:
-------------------------------------------------------
> 15cm
> visticamāk jau apmierinātu pat šodienas
> būvnormatīvus.
>


Ņe-a, norma tagad ir pacelta tādos padebešos, ka ar nieka 15 cm fasādē parasti nebūs līdzēts. Cita lieta, ka tās normas vēl nav obligāti ievērojamo sarakstā.

Keramzīts ir (nosacīti) siltumizolācijas materiāls, tomēr visu nosaka konkrētā vieta un izpildījums. Efekts var būt gan lielāks, gan mazāks.

Autoram uztaisīt ēkas termogrāfiju (pašlaik ir tam ļoti piemērots laiks) un tad meklēt risinājumu.

Re: Gaisa sprauga ar keramzītu.
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 03/01/2016 19:38

Pieņemu, ka ja interesents saprot un sajūt, ka ar keramzīta aizbērumu ir problēmas, tad diezin vai termogrāfija ienesīs lielāku skaidrību.
Jā minot ēkas vājās vietas energozudumos, parasti jau pārsegums ir tas ar kura siltināšanu vieglāk tikt galā - ja ir bēniņi. Otrā vietā logi - kaut arī forumā atsauces par jauniem plastikāta logiem (pieckameru vai septiņkameru) nav diezin cik priecīgas. Nu trešā parasti -fasāde.
Ko, lai saka... visi muļķi... tēvu iecienītais risinājums ir galīgi garām, ja jāsāk domāt par energotaupību. Te jāņem vērā, ka 120mm pusķieģeļu apšuvums raksturojas ar lielu gaisa caurlaidību - it sevišķi vējā. Un tas nozīmē, ka jebkurš aizbērums pakļauts ievērojamai gaisa spiediena plūsmai, kura izpūš siltumu. Tas ir vēl sliktāk nekā bēniņos. Tapēc, ja vienlaicīgi netiek izpildīta vēja barjera (apmetums), tad laikam vienīgais risinājums atstājot pusķieģeļu apšuvumu būtu polimērputu iepūšana fasādē. Ja tām veidojas noslēgta poru sistēma, tad it kā viss kārtībā. Taču, ja tās rūk kā termoputas uz formaldehīda bāzes tad diezin vai ieguvums labs. Tapēc pievienojos sauklim - ja 1/2 ķieģeļu apšuvums izskata un kvalitātes ziņā ir vājš, tad labāk nojaukt un aizstāt ar nopietnāku siltumizolāciju.

Re: Gaisa sprauga ar keramzītu.
Autors: rudzis2 ()
Datums: 03/01/2016 20:07

Paldies par ieteikumiem. Tad termoputas nav labs variants? Jaukt nost ķieģeļus gan nē. Tas būs par traku. Ja ir tiešām reāls rezultāts, tad varētu vēl kalt tos ķieģeļus ārā pie cokola un tad ar kaut ko pildīt. Ja nav tiešām laba materiāla ko tur ielikt vietā, tad labāk nekustināt to lietu.
Bēniņos 35cm ekovate sapūsta. ( Starp griestiem un bēniņiem ir 5cm gaisa sprauga arī, pieņemu, ka noteikts daudzums siltuma izskrien pa to).
Logi visi plastikāta, vienkameru. Sēžot un dzerot tēju jūt kā nāk aukstums virsū no pašas paketes.

Re, kur links uz termogrāfiju kas taisīta 2 gadi atpakaļ, kad bija tikai 2 plastikāta logi un pārējie vecie koka un vēl vecās durvis.
PS; Pēdējā bildē kaimiņu māja :)) Salīdzinājumam.
PSS; Šeit bēniņos jau ir vate.
[failiem.lv]

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.