UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Plātņveida pamati paša rokām.
Autors: Eagle ()
Datums: 19/08/2022 11:53

Sveiki draugi,

Esmu nolēmis celt māju paša rokām, izlasīta tonna informācijas, esmu ticies ar daudz cilvēkiem, kuriem ir pieredze savas mājās būvniecībā. Nolēmu par labu plātņveida pamatiem, taču nēesmu runājis ne ar vienu, kurš pats savām rokām ir tos licis. Varbūt kāds var padalīties savā pieredzē? Pamati paredzēti 10m x 12m jeb 120kv/m ar silto grīdu kopā. Uz diezgan mālainas zemes. Visi man saka ka tas būšot daudz dārgāk kā jebkura cita veida pamati. Realitātē aprēķinot izmaksas tādai pašai kvadratūrai ar blokiem un dziļo rakšanu un silto grīdu sanāk tas pats vai pat nedaudz dārgāk. Gribu pats iepirkt materiālu un likt kopā. Pagaidām skatos uz Finnfoam putoplastu. Ja kādam ir ieteikumi, kā labāk, kā lētāk, kādu putoplastu, jebkāda pieredze un informācija man būs ļoti noderīga. Paldies jau iepriekš.

Re: Plātņveida pamati paša rokām.
Autors: Mr. ()
Datums: 19/08/2022 12:22

Ar Finfoam nav tas vienkāršākais variants. Visu informāciju par to un visu pārējo vari izlasīt manā blogā
[majakatram.blogspot.com]

Re: Plātņveida pamati paša rokām.
Autors: Aldiss ()
Datums: 19/08/2022 12:57

Nav nekas vairāk pateikts par to, kādu māju celsi.
Pasākums var būt ļoti vienkāršs vienstāva koka karkasa bungalo (pamati mazliet pastiprināta estrich līmenī) un sarežģīts dzelzbetona monolītajām sienām ar kolonām.

Re: Plātņveida pamati paša rokām.
Autors: Rausis13 ()
Datums: 19/08/2022 13:28

Ja godigi, neizklausās baigi pārliecinoši, bet nu veiksmi!
Finnfoam ir labakais segmenta.

Re: Plātņveida pamati paša rokām.
Autors: pans ()
Datums: 20/08/2022 02:17

Kad pētīju, finn bija labākais. Es L taisīju pats. Ļoti ērti ir zāģēt ar cirkularo zāģi pa vadotni, pēc tam no otras puses, jo iegremdējas sekli. Es vēl nagloju ar putuplasta naglām. Bet vajag labi saskrāpēt iekšpusi, ja ir gludais finn. Esmu redzējis ieteikumos ar flīžu līmi noiet, bet manuprāt varētu ar betonkontaktu. Katrā gadījumā var arī atkrist no betona, bet tas nav kritiski.
Mūsdienu plātne nav salīdzināma ar citiem pamatiem, jo tā ir pilnībā siltināta, kas citiem nemaz nav iespējams. Tur ir iestrādātas visas komunikācijas un tā ir ar melno grīdu. Ja nenormāli paveicās un patīk, tad tas var būt pulēts betons, kas ir finišs.
Pirms liešanas vajag visi safočet un samerit, lai nav pēc tam jāmeklē kur ir kas. Kanalizācijai vajag apkārt putuplastu vai kondensāta švammi. Var arī kādus elektrības kabeļus iemest iekšā, bet tur mazliet čakars.

Re: Plātņveida pamati paša rokām.
Autors: jtdesign ()
Datums: 20/08/2022 09:35

Eagle rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Esmu nolēmis celt māju paša rokām



Daudz brīva laika, nesabojātu nervu un stipras rokas - uz priekšu.

Pamatu plātni savām rokām izdosies ļoti nosacīti, ja vien pašam nav/tiks nomāts buldozers, ekskavators, ceļa rullis, visādas blietes utt.

Sākumā tiek veidots smilts pabērums/uzbērums, blietēts pa kārtām ar laistīšanu, pēc tam izvilktas visas pazemes komunikācijas (projekts vismaz shēmas līmenī), tad putuplasti, stiegras un tikai tad bumbieris ar betonu.

Re: Plātņveida pamati paša rokām.
Autors: Eagle ()
Datums: 20/08/2022 10:28

Paldies par informāciju, aizmirsu piebilst, ka mājas dzīvojamā platība kopumā paredzēta zem 200kv/m 1,5 stāvīga no blokiem (pēc iespējas platākiem).

Re: Plātņveida pamati paša rokām.
Autors: Tinis ()
Datums: 20/08/2022 13:25

Izklausās, ka parastos pamatus uz betona stabiem un pa virsu betona lentu būtu vienkāršāk saviem spēkiem uztaisīt.

Re: Plātņveida pamati paša rokām.
Autors: Aldiss ()
Datums: 20/08/2022 16:05

Eagle rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Paldies par informāciju, aizmirsu piebilst, ka
> mājas dzīvojamā platība kopumā paredzēta zem
> 200kv/m 1,5 stāvīga no blokiem (pēc iespējas
> platākiem).

Vienalga pamaz datu. Vai būs iekšējās starpsienas, uz kurām balstīsies arī jumta konstrukcija, vai arī jumts būs kopnes un viss balstīsies uz perimetru?

Re: Plātņveida pamati paša rokām.
Autors: Mr. ()
Datums: 20/08/2022 16:30

Tāpēc jau plāksnei zem nesošajām iekšsienām taisa tādu pat konstrukciju, kā zem ārsienām, nekādu problēmu.

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  **     **  **     **  **      ** 
 **     **  ***   **  **     **   **   **   **  **  ** 
 **     **  ****  **  **     **    ** **    **  **  ** 
 ********   ** ** **  *********     ***     **  **  ** 
 **     **  **  ****  **     **    ** **    **  **  ** 
 **     **  **   ***  **     **   **   **   **  **  ** 
 ********   **    **  **     **  **     **   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727