UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Dīķis peldēšanai.
Autors: Nilsons7 ()
Datums: 31/03/2023 19:43

Labdien, esmu uzdūries tādai lietai kā "peld dīķis" jeb kā ārzemēs dēvē "Natural pool". Ideja diez gan laba ,bet gribētos dzirdēt atsauksmes,un vai vispār kāds pie mums kaut ko tādu ir realizējis? Man māja atrodas vietā ,kur gruntsūdeņi vasarā ir aptuveni 30-40 cm dziļumā... parastu dīķi varētu izrakt pat nemeklējot avotus,bet šo variantu neizskatu ,jo kaimiņiem dīķis ļoti nedzidrs. Caurskatāmi labi ,ja 20 cm. Tāpēc ticamākais variants būtu dīķis ar plēvi,bet vai gruntsūdeņi nespiedīs plēvi atpakaļ? Interneta ir atrodamas bildes ,kur gruntsūdeņi rada šādas problēmas

Re: Dīķis peldēšanai.
Autors: ЕТТ ()
Datums: 31/03/2023 20:35

Idejām [www.youtube.com]

Re: Dīķis peldēšanai.
Autors: agrais ()
Datums: 01/04/2023 09:06

Tas jau tiesi labi ka ir tir grunts ūdeni...Tas nozīme ka dīķī udens netruks. Ja gribi tadu loti tīru un dzidru, tad jataisa baseinu. Vel..ka to plevi ieklasi ja visu laiku naks klāt ūdens izraktaja bedre. Man diķi tirija un raka lielaku. Arī daudzi avotini no zemes burbulodami teceja. Biju paņēmis noma loti jaudīgu sūkni, tas ta tik speja nosuknet klat pienakuso. Vet ja būtu jaklaj kaut kada pleve...tas vienkarsi butu nereali. Un ka doma to udeni nomainīt? Taja pleves vanna tas atri paliks nelietojams...Tapat jau baseinos ir filtru sistema, šad tad ari nomaina udeni. Ko tu taja dikī izdarīsi?Vai ir verts iespringt uz to ka dažas reizes ieiesi papeldet? Kada mums ta vasara....

Re: Dīķis peldēšanai.
Autors: Aldiss ()
Datums: 01/04/2023 10:01

Lai dīķī ūdens nesastāvētos, tas ir jāaprīko ar dīķa aeratoru.
Organika ātri sadalīsies, bet dzelzs sāļi izgulsnēsies. Plēvi nevajag, pietiks, ja iekāpšanas vietu dīķī piebērs ar oļiem vai rupju granti.

Re: Dīķis peldēšanai.
Autors: Elza M ()
Datums: 01/04/2023 14:31

Peldēšanai labāk nopirkt lielu baseinu, piem., kādu no lielajiem Intex baseiniem.

Re: Dīķis peldēšanai.
Autors: Nilsons7 ()
Datums: 01/04/2023 19:17

nē, pret Intex un līdzīgajiem baseiniem vizuālā alerģija.
Gribu kaut ko kas tiešām iederas pagalmā. Vai tiešām dīķa areators palīdzēs? Kaimiņos tas ūdens ir tiešām briesmīgs...māls apakšā un cauri zaļš. Bez pārspīlēšanas caurredzamība 20 cm...

To ,ka dīķim ar plēvi būtu jāmaina ūdeni mani baigi neuztrauc... Spici zeme ,un lai tek díķī. Tik tie augstie gruntsūdeņi izspiedīs plēvi uz iekšu,ja vispār paspēs viņu ieklat

Re: Dīķis peldēšanai.
Autors: Aldiss ()
Datums: 01/04/2023 20:17

Zaļš ūdens ir no aļģēm, tās ātri vien iedzīvojas visos ūdeņos, plēve vai Intex baseins pret to nepalīdz.

Dabiski aļģu apkarotāji ir gliemeži, katrs gliemezītis diennaktī izfiltrē desmitus litrus ūdens. Aeratori uzlabo dzīvnieku, tajā skaitā gliemežu dzīves apstākļus un ļauj ātrāk ūdenim attīrīties. Biokanalizācija arī darbojas ar aeratoriem.

Re: Dīķis peldēšanai.
Autors: Hmm ()
Datums: 02/04/2023 11:16

Ja risinājums būtu tik vienkāršs kā x skaits gliemju. Piemēroti augi un dzīvā radība, kā gliemji, niedres un gaisa pievadīšana var palīdzēt pret aļģu veidošanos. Bet, pirmām kārtām, pēc iespējas vajag mazināt lieku barības vielu nonākšanu dīķi, kā mēslojums no dārza, vai pērnas lapas, kuras laicīgi izgrābj. Lielu dīķi ar dažādām dziļuma zonām vienkāršāk uzturēt līdzsvarā.
Mālainā vietā dīķis nebūs diezko caurspīdīgs, gan tāpēc, ka māls, pats patumšs, gan tas ka daļiņas no māla ātri saduļķo ūdeni.
Dabīgais(dabiskais) baseins / pelddīķis vai kā nu kurš dēvē, varētu būt risinājums, vajag gan grunti nomainīt ar gaišāku un neduļķošos - izklāt ar to pašu plēvi pa virsu smiltis/oļi, gan ierīkot veselu dzīvās radības sistēmu, kuras uzdevums noturēt dīķi balansā un finālā sekot līdzi un kopt.
Ja abās pusēs vienāds ūdens līmenis, tad plēvi nevajadzētu izspiest. Ja zemāks, vai pavisam tukšs, tad gan ātri būs problēmas.
Paskatot vietējos internetus - Akvaters lapā izskatījās ka piedāvā ko līdzīgu.
Kaut betona baseinu atstājot novārtā, tas pēc laika pārvērties par zaļu zampu...

Re: Dīķis peldēšanai.
Autors: Aldiss ()
Datums: 02/04/2023 14:49

Māls cik ātri ūdenī uzduļķojas, tik pat ātri nogulsnējas un ūdens paliek dzidrs. Atšķirībā no smiltīm. Šīs īpašības dēļ mālu pievieno vīnam tā dzirdināšanas laikā.
Lapas un gruži, protams, jātur no dīķa tālāk, vienīgi vējš tāpat atpūtīs visu ko. Bet, ja dīķim būs aereators, nedzīvā organika sadalīsies triecientempā.

Re: Dīķis peldēšanai.
Autors: Hmm ()
Datums: 02/04/2023 15:41

Aerācijas organiku pilnība nesadala, tāpat paliek pārpalikumi, kas krāsies dīķa dibenā. Stāsts par to, ka iebaksta sēru vītolu tieši pie dīķa, vai apstāda no visām malām ar kokiem, krūmiem utt.
Lapas laicīgi nav problēmu sagrābāt, gan pirms iedzen dīķi, gan pēc tam, kad vēl nav nogrimušas...
Var jau protams likt gliemjus, cauru gadu arerēt un cerēt uz brīnumiem.
Ir kāda bilde no dīķa kur tas strādā? Cik liels un kas apkārt utt.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **  ** ********  ****** 
 **   ** **   ** **  **  **    **  ** 
 **   ** **   ** ** **  **    **    
 **   ** **   ** *****   ******  **    
 **   ** **   ** ** **  **    **    
 **   ** **   ** **  **  **    **  ** 
 ********  ********  **  ** **     ****** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727