UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Kā efektīvāk izlīdzināt pamatu plāksnes pamatu
Autors: knagis ()
Datums: 07/07/2023 22:34

Gatavoju savai pamatu plāksnei pamatu. Diemžēl man no tuvējā karjera šķembu atveda gaužām milzīgiem gabaliem (prasīju 0-45, dabūju 0-80 vai ko tādu), kā rezultātā tā kārta nesanāca neko gluda. Cenšos ar smilti līdzināt, bet kaut kā neizskatās, ka ar to tikšu līdz sablietētam gludam rezultātam.

Tad nu šobrīd man ir gana stingrs pamats, bet ar bedrēm un kūkumiem pāris centimetru turpu šurpu. Kas būtu efektīvākais veids, kā dabūt gludu un joprojām stingru, lai var XPS krāmēt virsū (ar cerību, ka es līdzinu, neberot veselu X centimetru slāni)? Skalotās 0-5 šķembas? Ja es tās blietēšu, droši vien atkal sadzīšu iekšā apakšējā slānī, likt vispirms ģeotekstilu?

Re: Kā efektīvāk izlīdzināt pamatu plāksnes pamatu
Autors: ETT ()
Datums: 07/07/2023 22:51

Sijāta grants, kā izlīdzinošā kārta?...

Re: Kā efektīvāk izlīdzināt pamatu plāksnes pamatu
Autors: Aldiss ()
Datums: 07/07/2023 23:17

Grants, smilts, arī turpat blakus izrakta smilšaina grunts, ja bez organikas.

Re: Kā efektīvāk izlīdzināt pamatu plāksnes pamatu
Autors: Ugis S ()
Datums: 07/07/2023 23:46

es teiktu, ka kādas mazas frakcijas šķemba. Grants vai smilts ar laiku var sabirt starp šķembām.

Re: Kā efektīvāk izlīdzināt pamatu plāksnes pamatu
Autors: agrais ()
Datums: 08/07/2023 06:36

Es pirmo,to rupjo kartu, noietu ar smagaku blieti....Tad piebertu ka jau Aldiss rakstija, tad noietu ar vieglaku blieti.Ja apakša jai bija kartigi noblieteta, tad tas virsejais pieberums nekur jau vairs nesabirs ipasi. Un nekas arī nenotiks ja paliks nelieli nelidzenumi....

Re: Kā efektīvāk izlīdzināt pamatu plāksnes pamatu
Autors: Aldiss ()
Datums: 08/07/2023 08:19

Ugis S rakstīja:
-------------------------------------------------------
> es teiktu, ka kādas mazas frakcijas šķemba. Grants
> vai smilts ar laiku var sabirt starp šķembām.

Ja tur tiešām ir izmantotas šķembas 0-80,kā rakstīts iepriekš, tad tās jau ir ar smalko daļu un kaut kam sabirt starpās nevajadzētu būt iespējamam.
Ja tās ir tīras, mazgātas šķembas, 40-80 frakcijā, tad tādas protams nesablietēt un smiltis birs ne tikai no augšas, bet arī šķembas laika gaitā iespiedīsies dziļāk zemē vai grunts no apakšas zem ēkas spiediena kopā ar pavasara ūdeņiem migrēs uz šķirbām. Ja vien apakšā nebūs ģeotekstils, kas 30-50 gadus neļaus tam notikt, līdz arī tas pārplīsīs un grunts savu ceļu atradīs.
Šķirbainas šķembas ir sliktākas par viendabīgu smilti, jo agrāk vai vēlāk tukšumiem zem zemes ir jāaizpildās.

Re: Kā efektīvāk izlīdzināt pamatu plāksnes pamatu
Autors: knagis ()
Datums: 08/07/2023 09:35

Man šķemba ir ar sīko frakciju, tiesa sanāca vietas, kur sameta gandrīz tikai akmeņus, tur esmu bēris un blietējis smilti, lai spraugas piebirst jau tagad.

Re: Kā efektīvāk izlīdzināt pamatu plāksnes pamatu
Autors: Aldiss ()
Datums: 08/07/2023 10:02

knagis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man šķemba ir ar sīko frakciju, tiesa sanāca
> vietas, kur sameta gandrīz tikai akmeņus, tur esmu
> bēris un blietējis smilti, lai spraugas piebirst
> jau tagad.
Tad jau viss kārtībā, pārkaisi pāri nedaudz smiltiņas, pieblietē un liec putuplastu virsū. Mazie negludumi iespiespiedīs putuplastā, betona plācenis 15-20cm biezumā visu saliks pa vietām.

Re: Kā efektīvāk izlīdzināt pamatu plāksnes pamatu
Autors: knagis ()
Datums: 08/07/2023 10:23

Man šobrīd noliekot 2.5m garo xps plāksni, ir vietas, kur vidū trāpās ieplaka un tā ieliecas par 2-3cm. Būs vien jāmēģina uztrenēt roku uzmest pareizo daudzumu smilšu, lai pēc blietes kaut kas paliek pāri.

Re: Kā efektīvāk izlīdzināt pamatu plāksnes pamatu
Autors: Aldiss ()
Datums: 08/07/2023 10:55

knagis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man šobrīd noliekot 2.5m garo xps plāksni, ir
> vietas, kur vidū trāpās ieplaka un tā ieliecas par
> 2-3cm. Būs vien jāmēģina uztrenēt roku uzmest
> pareizo daudzumu smilšu, lai pēc blietes kaut kas
> paliek pāri.

Izveido virskārtas grants/smilšu līdzināšanai šļūci- plakaniski novietotu collīgo dēli garākā kātā,apmēram 1,5m platumā.
Pastrīķēsi virskārtu, uzkalniņi iebrauks bedrītēs. Protams, tas attiecas uz smiltīm, granti vai vissmalkāko šķembu frakciju. Lielās šķembas šādi nenolīdzināt.

Ja šļūce atduras pret 80mm šķembu, tad vai nu konkētais akmens jāņem ārā, vai jāber biezāka smilšu kārta pa virsu.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **         *******   **      **  **    ** 
 ***   ***  **        **     **  **  **  **  ***   ** 
 **** ****  **        **     **  **  **  **  ****  ** 
 ** *** **  **         ********  **  **  **  ** ** ** 
 **     **  **               **  **  **  **  **  **** 
 **     **  **        **     **  **  **  **  **   *** 
 **     **  ********   *******    ***  ***   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727