UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

OSB griesti.
Autors: Lauris88 ()
Datums: 08/07/2023 07:11

Sveicināti!
Vai Osb var skrūvēt pa tiešo uz tvaika izolācijas(griestos),vai tomēr gaisa sprauga nepieciešama?
Pēc osb plānojās reģipsis virsū.

Re: OSB griesti.
Autors: knagis ()
Datums: 08/07/2023 09:38

Man par šo tēmu ir arī jautājums, cik ļoti tur vispār ir nepieciešama tvaika plēve (iespējams, atkarīgs, kāda beramā vate virsū), jo OSB pats par sevi kaut cik tvaiku aiztur. Pēc ubakus kalkulatora man izskatījās, ka griestos bez plēves var iztikt.

Re: OSB griesti.
Autors: Lauris88 ()
Datums: 08/07/2023 11:02

Man arī tāds info bija ka osb pats kā tvaika izolācija, tad rodas jautājums kā īsti ir?osb pildītu tvaika plēves funkciju?

Re: OSB griesti.
Autors: Tbbt ()
Datums: 08/07/2023 12:40

Ja man mājā 50 gadus griestos nav bijusi nekāda tvaika izolācija, man tagad tādu varētu vajadzēt? Nekur nekas nav puvis vai pelējis...

Re: OSB griesti.
Autors: Aldiss ()
Datums: 08/07/2023 16:18

Tbbt rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja man mājā 50 gadus griestos nav bijusi nekāda
> tvaika izolācija, man tagad tādu varētu vajadzēt?
> Nekur nekas nav puvis vai pelējis...

Ja tavas mājas griestu siltumizolācija ir 15cm zāģu skaidas un virs tām ir aukstie ventilējamie bēniņi, tad tvaika izolāciju nevajag.
Tiklīdz tiek izmantota minerālvate, vai ir nopietni siltumizolācijas biezumi (piem 40,50 cm) celulozes vatei, tad bez tvaika izolācijas no iekšpuses neiztikt. Plēves kalpo arī caurpūšanas mazināšanai. Jaunu māju būvējot izmaksas griestu tvaika izolācijai lētākajā variantā būs daži desmiti eur,tā kā baigais ietaupījums no tvaika izolācijas nelietošanas nebūs. Vairāk ticības jautājums....

OSB mazliet izolē tvaiku, ja izmanto celulozes vati, tad it kā pietiek, bet ir centīgi jālīmē savienojumu vietas. Līmlentes nav lētas, lētāk būs nopirkt 200mikronu 6m plato polietilēnu.

Re: OSB griesti.
Autors: Lauris88 ()
Datums: 08/07/2023 21:41

Bet osb pa tiešo var skrūvēt pie plēves?

Re: OSB griesti.
Autors: Siers ()
Datums: 08/07/2023 22:37

OSB ir jābūt kā minimums 18 mm biezam, lai tas sāktu pildīt tvaika izolācijas funkcijas. Plānākiem pat reizēm gaisma spīd cauri pa skaidu šķirbām. Šuves jālīmē ar tvaika izolācijas lentu.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **      **  **     **  ********  **     ** 
 **     **  **  **  **  ***   ***  **        **     ** 
 **         **  **  **  **** ****  **        **     ** 
 ********   **  **  **  ** *** **  ******    **     ** 
 **     **  **  **  **  **     **  **         **   **  
 **     **  **  **  **  **     **  **          ** **   
  *******    ***  ***   **     **  ********     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727