UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Pamatu lieshanas seciiba?
Autors: Antins ()
Datums: 18/12/2006 16:37

Sveiki atkal!
taa kaa neviens man tomeer subj negribeeja pastaastiit, uzbaaziishos veelreiz:
ir plaanota maaja ar pilnu pagrabu, pamatu biezumu 50 cm no izlejamaa dzelzsbetona, aareejie izmeeri 11 x 17 m, ja tas svariigi.
jautaajums: kaa labaak liet - vispirms pagraba griidu ar stiegrojumu, atstaajot stiegru galus aaraa tur kur naaks pamatu sienas, gaidam kad sacietee, lejam augshaa sienas, jeb otraadi - vispirms sienas, peec tam starp vinjaam griidu? noteikti tak ir atskiriiba starp abaam metodeem - kaa labaak?
paldies jau ieprieksh...

Re: Pamatu lieshanas seciiba?
Autors: ozo ()
Datums: 18/12/2006 17:11

Neesmu profi, tapee vari nenemt veraa, bet. Es pirmo lietu pamatu-sienu. Griidu tak peec tam - tas smalks darbins - vadulas utt..

Re: Pamatu lieshanas seciiba?
Autors: Antins ()
Datums: 18/12/2006 18:59

kaadas vadulas? taa tak pagraba griida. armatuuru salikt, uzliet betonu, sablieteet, noliidzinaat...

vienk ja vispirms griidu izlej, imho vinja darbosies kaa liela pamatu peeda,uz kuras attiec pashas sienas / pamati balstiisies.
ja liet vispirms sienas, saikne /sakjere ar griidu nebuus taada pati kaa 1. variantaa, imho...literatuuraa nefiga pa shitaadiem smalkumiem nau :(

Re: Pamatu lieshanas seciiba?
Autors: Daaa ()
Datums: 19/12/2006 01:25

Man liekas ka mums ielēja papriekšu sienas , ted grīdu. A moška darīja to pēc pirmās kārtas. Ja tiešām ir vajadzība uzzvanāt. atraksti uz manu e-pastu iedošu laba speciālista telefonu, lai pakonsultē. man viņš pamatus ielika uz godu, pat arhitekts teica ka varēja jau vienkāršāk arī izturētu.

Re: Pamatu lieshanas seciiba?
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 19/12/2006 20:02

Manuprāt jābūt lielai atšķirībai (biezumā, armatūras slāņu skaitā un resnumā) starp betona pamata plāksni un betona grīdu, ja nebūvē uz klints.
Neatkarīga (vēlāk lieta) grīda paliks līdzena pat mājai ar gadiem sēžoties.

Re: Pamatu lieshanas seciiba?
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 20/12/2006 07:20

Ja pagraba apjoms nebūs gruntsūdenī, tad grīdas sasaiste ar pagraba sienām vai pamatiem nav nepieciešama.
Pagraba grīdas stiegrošana nav nepieciešama, jo kvalitatīvi ieliets un kopts betons kalpos tāpat.
Par sākotnējo jautājumu. Grīdas iestrāde pirms betona sienu izveides atvieglo šo pamatu sienu izbūvi, bet šajā gadījumā, jums jāsāk izdot nauda ātrāk. Jo, ja reāli pagraba telpas būs vajadzīgas tikai sākot montēt ēkā dažādas inženiersistēmas, tad kapēc naudu izmantot neracionāli.
Te es domāju par to, ka līdzekļu izlietojumam jābūt samērojamam ar celtnecības procesa loģiku. Jo var jau sākumā nopirkt parketu un dīvānu un to novietošanai iebetonēt grīdu. Tad šo grīdu nosegt , dīvānu apvilkt at plēvi un sākt tam visam būvēt apkārt māju.

Re: Pamatu lieshanas seciiba?
Autors: ozo ()
Datums: 20/12/2006 18:25

to: būvinženieris Ivars Brinkmanis

Žetons par šito komentāru! Uhhh labais!!!! :)

Re: Pamatu lieshanas seciiba?
Autors: Antins ()
Datums: 20/12/2006 21:24

Paldies visiem par padomeiem un komentaariem ! taga tik iisti tiku pie kompja paseedeet...
2 BI Ivars: nu, neredzu starpiibu, jo nauda rezultaataa taapat jaaizdod,mazliet aatraak vai veelaak...turklaat njemot veeraa to,ka viss mums apkaart periodiski sadaardzinaas, var gadiities labi ietaupiit, nopeerkot diivaanu un parketu uzreiz,nekaa gaidot kad shiem cenas uzleks :)
anyway paldies par atbildi, lieshu ta vispirms griidu,un sienas uz taas virsuu ;)
a par paarliekiem stiegrojumiem un so - tas mani laikam savulaik R.Hainlaina "Farnhema valdiijums" ietekmeejis...;)

Re: Pamatu lieshanas seciiba?
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 21/12/2006 05:18

Par to celtniecības loģistiku.
Vismaz savā apzinātā periodā kurā man nākas saskarties ar būvniecību esmu ievērojis, ka cilvēki to naudu vai par to iegūto rezultātu tā īsti negrib uzskaitīt. Piemēram, ko dod jau pašā sākumā nosiltināta siena un pārsegumi, ja tev pietrūkst naudas apkures sistēmai. Tātad loģiski būtu, vispirms izbūvēt nesošo karkasu, nosegt to ar jumtu un tad vienlaicīgi ar apkures sistēmas ierīkošanu siltināt ēku.
Jā nauda vai darbs būs jāizdod ša vai tā, lai beigās iegūtu rezultātu. Tomēr, ja jau tev ir jumts virs galvas, tad tu jau vari sākt slinkot. To es domāju labā nozīmē, jo tu vari izvēlēties un izvērtēt tādu vai šitādu siltumizolāciju, kura lētāka, kuru var lētāk dabūt.
Tātad gala rezultātā tu iegūsi māju lētāk, nekā mēģinot pirkt visu vienlaicīgi.

Re: Pamatu lieshanas seciiba?
Autors: oso ()
Datums: 21/12/2006 21:37

Viss nāk ar pieredzi! Pirmo uzcelsi, otra pati celsies ;) Lai kā censtos, bez pieredzes kļūdas būs! Viens padoms iesācējiem: NEsteidzies!! Ne-ar-ko! Labāk 7-reiz pārdomā un pārmēri un konsultējies!!

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **  **     **  **    ** 
 **     **   **  **    **   **    **   **   ***   ** 
 **     **    ****      ** **      ** **    ****  ** 
 **     **     **        ***        ***     ** ** ** 
 **     **     **       ** **      ** **    **  **** 
 **     **     **      **   **    **   **   **   *** 
  *******      **     **     **  **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727