UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Fibo pamatos
Autors: ralf ()
Datums: 29/03/2007 03:08

Konsultācija
Vai fibo var likt pamatos. Zinu par izolāciju. neesmu drošs par meistariem, bet ņemot vērā vidējo latvijas meistaru, vai Jūs man ieteiktu fibo likt pamatos. Grunts rupja smilts nav grunts ūdeņi(atrodas kalniņā). Māja 1.5 stāvi. Viena pamata siena mājai līdz 2 dziļi gruntī, bet otra pamata siena varētu būt pietiekami daudz atsekta drusku virs metra. Man te cenšās ieskaidrot, ka problēmām nevajadzētu būt, bet man nav pārliecības, kā īsti ir man tiem fibo pēc pāris gadiem nesadrups

Re: Fibo pamatos
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 29/03/2007 05:13

Fibo bloki ir materiāls, kur krāsnīs apdedzinot mālu, kopā ar speciālām vielām iegūst porainu sakusušu māla gabalu. Tas būtībā ir tas pats ķieģelis, tikai poru daudzums lielāks. Blokos tas tiek iestrādāts izmantojot cementa saistvielu. Tātad pamati ir ķieģeļa vai māla materiāls, kas sasaistīts ar cementu.
Poraino materiālu -tas pats attiecas arī uz betonu, problēma ir iespēja ūdenim sasalt tā porās un tādejādi salauzt materiālu. Ja ūdens sasalšanas problēmu var novērst, tad nav nekādu citu argumentu, kapēc Fibo bloki neder pamatos.
Fibo blokiem taču ražotājs arī dod apliecinājuma sertifikātu par tā salizturību.
Cik esmu redzējis, tad Jūrmalā kāpu smiltīs praktiski visas ēkas būvētas kā vasarnīcas ir ar ķieģeļos mūrētiem pamatiem, kas turpina kalpot.

Re: Fibo pamatos
Autors: Didims ()
Datums: 29/03/2007 18:32

Grūti būs likt vienādības zīmi starp fibo bloka un pilno ķieģeļu mehāniso izturību.

Re: Fibo pamatos
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 30/03/2007 15:20

Vienādības zīme starp pilnu ķieģeli un porainu bloku stiprības ziņā noteikti nav jāliek, taču saistība zināmā mērā ļauj noteikt iespējamos bloka novecošanas un sabrukuma iemeslus. Mūra ķieģelim ūdens arī veido eroziju un citus sabrukumus.
No cita viedokļa, pamatnē grunts nestspēja diezin vai būs lielāka par 4..5kg/cm2. Apstāklis nosaka, to ka pamatos mums nav nepieciešams daudz stiprāks materiāls nekā ir pamatnes gruntīm. Tapēc vasarnīcu mūra pamatos tā nestspēja mūrēta kaļķu javās nebūs lielāka par 10..25kg/cm2...un šādu stiprību spēj nodrošināt fibrolīta bloka mūris.
Vienīgā nelaime ir mitrums pie pamatiem un bioerozija, kur materiāla blīvumam pamatos ir būtiska nozīme.

Re: Fibo pamatos
Autors: ralf ()
Datums: 31/03/2007 05:31

Ivar, man pašreiz top projekts, arhitekts/un būvinženieris cik saprotu paredzēs projektā fibo pamatos, bet varbūt ir labāks kāds cits variants dzelsbetona bolki vai monolīts. Kā jau iepriekš minēju gabals ir reljefains, bet saus. viņi man iesaka izmaksu un ķīpas ziņā tos fibo, tā īsti nesapratu vai ir ok vai labāk ko citu. Māja nav domāta vasarnīca bet īsta māja uz 200kvm. Cik sapartu tos fibo vajag apstrādāt ar piķi no abām pusēm+vēl siltināt ar putaplastu?Paldies tev par atbildēm

Re: Fibo pamatos
Autors: meistars Kirmushka ()
Datums: 01/04/2007 05:16

Ir specijaalz pamatu fibo bloks,ja kas!

Re: Fibo pamatos
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 02/04/2007 03:40

Tas.. ralf (IP Logged)Datums: 30/03/2007 21:31
Tu mini apstākli, ka gruntsgabals ir sauss, bet reljefains ar kritumu. Ja tev ēka nav novietota paugura augšpusē, tad nepieciešams rēķināties ar sniega kušanu pavasarī augšpus ēkai. Jo tā, ka tā ir dzīvojamā māja, kas nodrošināta ar apsildi, tad apsilde, lai arī kā mēs mēģinām nosiltināt grīdu un pamatus, ietekmēs grunti tieši pie pamatiem. Parasti tā -grunts ātrāk atkūst un tad iespējama kūstošā sniega ūdens drenāža gar pamatiem tos papildus mērcējot.
Par to, labāko variantu. Tas iespējams tad, kad tuvākajā apkārtnē bez lieliem transportizdevumiem var savākt laukakmeņus vai citas celtniecības atlūzas - piemēram betonu no citām nojaucamām būvēm. Tad pamatus var veidot pildbetona variantā, kur pie sajaukta betona veidņos iestrādā šīs atlūzas, akmeņus vai māla ķieģeļu šķembas.

Re: Fibo pamatos
Autors: Lauris Gaiķēns ()
Datums: 27/08/2007 17:52

Labdien!
Blokus var likt, labāk likt monolīto pēdu un tad blokus. Svarīga ir hidroizolācija, tad problēmu nebūs.
Labākie ir poliuretāna hidroizolācijas materiāli.

Ar cieņu,
Lauris

Re: Fibo pamatos
Autors: Kasparam ()
Datums: 27/08/2007 18:20

Hello.

Kā ir ar šo risinājumu - nebūs labāks?

Re: Fibo pamatos
Autors: Kasparam ()
Datums: 27/08/2007 18:32

Es biju domājis fibrolīta paliekošo veidņu sistēmas. Kaut kā links nepievienojās.,



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **    **  **     **  **    **  **     ** 
 **        ***   **  **     **  **   **    **   **  
 **        ****  **  **     **  **  **      ** **   
 **        ** ** **  *********  *****        ***    
 **        **  ****  **     **  **  **      ** **   
 **        **   ***  **     **  **   **    **   **  
 ********  **    **  **     **  **    **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727