UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

monolītā josta vai pārsedzes??
Autors: duuuzis ()
Datums: 24/04/2008 17:58

Projektā virs logu ailām ielikta monolītā josla,bet mans celtnieks uzskata,ka labāk izmantot pārsedzes(100x200 un likt tās blakus pa vidu iebāžot putuplastu 100 mm).varbūt ir kāds lietpratējs,kam ir citādas domas šai jautājumā!?

Re: monolītā josta vai pārsedzes??
Autors: spk ()
Datums: 25/04/2008 08:52

Man nez kāpēc šķiet, ka šobrīd pārsedzi no betona izveidot uz vietas varētu būt izdevīgāk, kā vest no kaut kurienes gatavu, bet tas atkarīgs cik tālu ir jāved un cik augstu jāceļ (transports, celtnis). Pārsedzes atlejot uz vietas, siltinājums tāpat jāparedz, un parasti tiešām pielieto putuplastu.

Re: monolītā josta vai pārsedzes??
Autors: zverins ()
Datums: 25/04/2008 09:00

Liec pārsedzes un neķer kreņķi! Būs lētāk nekā monolīta josla un nebūs sliktāk!

Re: monolītā josta vai pārsedzes??
Autors: a ()
Datums: 25/04/2008 10:37

Man patik sie padomdeveji - liec/bus letak...
Varbut dzekam viss stavs no stikliem sastav un parsedzes jus piedavajat uzlikt uz paris muretiem stabinjiem?
Pirms gudri pamacit, deretu iepazities ar projekta ipatnibam.

ps.parsedzes protams bus letak (lai gan jautajums- cik tad tas parsedzes ir?)

Re: monolītā josta vai pārsedzes??
Autors: duuuzis ()
Datums: 26/04/2008 10:45

Hmm!Labs jautājums.Stiklu tiešam ir diezgan daudz.Paldies par padomu!
Varbūt ir kaut kādi normatīvi -cik maziņš šis mūrētais stabiņš drīkst
būt?!!
Mani uztrauc laika ekonomija.Cik man zināms tad tai joslai atkal ir kādu laiku jāžūst.

Re: monolītā josta vai pārsedzes??
Autors: sto ()
Datums: 26/04/2008 11:27

Bet jebkurā gadījumā, lai novēstu aukstumtiltus, putuplasts vai cietā min.vate ir obligāti jāliek - ja pielieto gatavās pārsedzes, tad pa to ārpusi.

Re: monolītā josta vai pārsedzes??
Autors: SAK ()
Datums: 26/04/2008 16:10

Vai tad tev BK daļa projektam nav?

Re: monolītā josta vai pārsedzes??
Autors: spk ()
Datums: 27/04/2008 00:00

Man ir BK daļa, varu atdot, bet neiesaku. Mētājas plauktā kopš zīmoga no būvvaldes, grāmatvediskā vērtība ap 600 Ls, praktiskā daudz mazāk par wc sastopamo rulli, jo papīrs ta biezs un komforta nekāda :)

Re: monolītā josta vai pārsedzes??
Autors: kantoris ()
Datums: 27/04/2008 14:41

Nedēļu atpakaļ uzlējām monolīto dzelzbetona starpstāvu pārsegumu. Ar visu armējumu, kak položeno un monolītajām joslām. Pēc nedēļas stāvēšanas no virspuses ir vietām vērojamas betona virsmā nelielas plaisiņas. Vai tā ir normāla parādība, vai jāsāk celt trauksme? Kā ir ar šo lietu, speci?

Re: monolītā josta vai pārsedzes??
Autors: sto>>>kantoris ()
Datums: 27/04/2008 14:51

Betona kopšana pret pārāk ātru sacietēšanu/sakalšanu. Bija un ir nepieciešama betona laisīšana, nosegšana. It īpaši, ja betona pagatavošanai ir ātri cietējošs cements (lietuvai atšķiras no Igaunijas un Brocēniem).

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.