UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 6
Re: pamatu siltināšana un hidroizolācija
Autors: karlo ()
Datums: 27/06/2012 11:45

Tapēc, ka visa siltināšanas būtība ir tajā, ka putuplasts pie betona ir pielīmēts vienmērīgi un uz visa laukuma.
ja liks uz pļekām un dībeļiem, tad tam nav jēgas tik daudz, kā vizuālais noformējums un ķeksis, ka tas ir izdarīts.

Re: pamatu siltināšana un hidroizolācija
Autors: J ()
Datums: 27/06/2012 11:54

Nē, nu pa perimetru tak apvelc ar līmes kārtu, lai gaiss necirkulē un viss tur strādās. Kāpēc tik ļoti nepieciešams ideāli vienmērīgi pa visu laukumu?

Re: pamatu siltināšana un hidroizolācija
Autors: karlo ()
Datums: 27/06/2012 13:58

Var jau būt, ka pamatu siltināšana atšķiras no majas sienas siltināšanas.
Katrā ziņā, ja mājas sienu līmē ar putiplastu, kas nav pa visu laikumu pielīmēts, bet ir tikai uz pļekām, tad siltuma zudumi tajā siena ir acīmredzami (jūtami), siena ir briesmīgi auksta.
Tas siltums pa sienu iziet diezgan ātri un pa labi ventilēto gaisa spraugu aiziet.

labi, ka man ta siena ir pirts. Ja būtu dzīvojama ēka, tad gan noteikti būtu jārauj nost un jālīme putuplasts par jaunu

Re: pamatu siltināšana un hidroizolācija
Autors: Bolzens ()
Datums: 30/08/2012 21:52

Man ir izbūvēti lentveida pamati. No ārpuses domāju uzklāt vertikālo hidroizolāciju (bitumena mastiku), un pēc tam pielīmēt 50mm putupolistirolu. Īsti nekur n-tā nevaru atrast informāciju vai tā līmjava ar ko līmēšu putoplasta plāksnes, sasaistīsies ar to bitumenu noklāto virsmu?

Re: pamatu siltināšana un hidroizolācija
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 31/08/2012 08:55

A čem ekstrudētais putuplasts ne hidroizolācija?

Re: pamatu siltināšana un hidroizolācija
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 31/08/2012 17:56

Un kapēc jūs visi domājat, ka putuplastu zem zemes daļas pie pamatiem vajag līmēt vai mehāniski stiprināt? Izstāstiet man muļķim, kāda spēka rezultātā plātnes no pamatiem atdalīsies?
Pie nelīdzeniem pamatiem taču neko nevajag līdzināt... augšējai līdzenai virspamata daļai putuplastu var mehāniski piestiprināt, bet zem zemes pie izraktas tranšejas pieliek putuplastu pēc auklas un sienas daļā starp ēkas pamatiem un putuplastu ieber vai pakāpeniski ieskalo smiltis... te domāts, ka sākotnēji putuplasts tiek nostiprināts tā apakšējai daļai ~15..20cm augstumā pieberot neorganisko grunti. Tranšejas aizbēršana taču jebkurā gadījumā jāveic pa 20..30cm slāņiem ar pieblīvēšanu ... vai nu ūdens vai vibrobliete un tad nelīdzenajā starpā starp ēku un pamatiem var iebērt grunti.

Re: pamatu siltināšana un hidroizolācija
Autors: PikkO ()
Datums: 31/08/2012 22:56

tā pieblīvēšana un laistīšana pa 20 - 30 cm nāk no aizvēsturiskiem laikiem kad bijas tikai rokas bliete :) ... šodien blietējot ar 200 kg vibroblieti slāna bizumu var palielināt :) ... man domājas, ka vairāk kā 2 reizes ...

Re: pamatu siltināšana un hidroizolācija
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 31/08/2012 23:08

Cik esmu no malas skatījies, vibrobliete izspiež ūdeni no smiltīm tieši zem sevis mazliet tālāk un sanāk tāda kā kustīga peldošā sala.

Re: pamatu siltināšana un hidroizolācija
Autors: UD ()
Datums: 08/09/2012 09:38

Sveiki!

Man ir līdzīga vajadzība - nosiltināt pamatu cokola daļu, lai ziemā neaizsalst ūdens trubas, kuras iet pa sienu ārējo daļu zem osb grīdas (pagājušās ziemas pieredze). Tā kā gruntsūdeņi manā gadījumā pastāvīgi ir augsti un pamatu lējums (gan cokola daļā, gan zem grunts) ļoti nelīdzens, tad doma ir samaisīt betonu ar keramzīta lodītēm un kādu 10-15 cm kārtu pieliet klāt pie esošajiem pamatiem (ar veidņiem), pievienojot betonam arī klāt polimerizētāju, lai tas betons kļūst mitrumneuzņēmīgs. Virs pielietā pamata - lāsenis. Pēc tam, ja būtu nepieciešams, varētu arī pielikt to burbuļplēvi un puķiku. Tādējādi es iegūtu gan nedaudz siltinātu betona pamatu kārtu, gan arī gludu virsmu turpmākai siltināšanai ar puķiku un burbuļplēvi.
Vai šādi var?

Re: pamatu siltināšana un hidroizolācija
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 08/09/2012 15:26

Mājas apstākļos Tev nāksies likt tik daudz cementa un smilšu, ka keramzītbetona siltumvadītspēja būs krietni augstāka kā rūpnieciskiem keramzītblokiem, kurus savibrē.
Pameklē Ivara Brinkmaņa postus, viņš bija ieteicis vismaz vienu labu (uz sitiena neatceros, tieši, kādu) risinājumu nelīdzenai pamatu ārmalai.

Pašreizējā: 3 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  **     **        **  ********  
 **   **    **  **   **     **        **  **     ** 
 **  **      ****    **     **        **  **     ** 
 *****        **     *********        **  **     ** 
 **  **       **     **     **  **    **  **     ** 
 **   **      **     **     **  **    **  **     ** 
 **    **     **     **     **   ******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727