UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Skursteņa apmešana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 21/04/2009 13:55

Jumts nepārkaras pāri sienai?
Vate visā garumā, kāpēc gan ne - izolē labāk par gaisa spraugu.
Tai lapā nekā neatradu. Ir tādi
[www.eko-kominy.cz]
ko izplata kantoris Čaka ielas galā.
Pa lielam manuprāt visi vienādi.
Dažiem čaulas biezākas, dažiem četrkantainas, vēl citiem, kā minēju, spunde izvirzās kā Kupravas kanalizācijas trubām.
Lētākie varētu būt Leier iekš Depo.

Re: Skursteņa apmešana
Autors: aaaa ()
Datums: 21/04/2009 17:37

Man jau ar tas šamontnieks ir sastellēts. Otrreiz celtu māju - 100% liktu ņerža skursteni. Kaimiņam ir - tuvumā papētīju - liekas baigi OK. Darvas skābes viņam ir pilnīgi pofig, tās to absolūti neņem, aizdegšanās arī galīgi neskādējot, lai gan bleķa skurstenī sakrāt tādu daudzumu kvēpu, lai tie aizdegtos esot praktiski nereāli. Viegls viņš ir - nekādu īpašo pamatu arī nevajag. Sveņiem modē to ņerža skursteni jumta virspusē apdarīt ar tādu kantainu skārda vai cementa plākšņu kasti, lai nav tā briesmīgā spīdīgā caurule uz jumta, bet lai izskatās pēc parasta skursteņa. Nezinut pat nevar pateikt vai tas ir metāla vai mūrētais skurstenis. Bet kā jau rakstīju, viņu pamatpriekšrocība ir nekāda siltumietilpība - momentāna uzkaršana, kas neļauj nekam kondensēties pat gruzdēšanas režīmā.

Re: Skursteņa apmešana
Autors: kc1 ()
Datums: 22/04/2009 08:00

Skārda neder, jo nav kur atsaitēt, cik es saprotu tad ik pēc 2m tam jābūt piesietam, bet man sanāk 3-4m gaisā.

Re: Skursteņa apmešana
Autors: Runcc ()
Datums: 23/04/2009 10:06

metālniekiem ļoti no svara ir izgatavošanas kvalitāte - ja siltumizolācijas materiāls (tas arī ir svarīgi, kādu ieliek, parastā vate neder) sablīvējas, veidojas sprauga, pa kuru karstums tiek ārā. ja vēl pretī gadās kāds pārsegums, tad... tas var notikt pakāpeniski, ja izmanto nepiemērotu vati, kas karstuma ietekmē ar laiku nosēžas. un nopērkot tu nezini, kas lācītim vēderā. šī vaina ir draugam pirtī, kaut gan skurstenis dārgs un labs skaitījās, montēja izgatavotāji. tagad redzama zila 5 cm plata josla uz ārējā apšuvuma. es viennozīmīgi par keramzīta - šamota skursteņiem, paziņa ugunsdzēsējs arī to pašu saka

Re: Skursteņa apmešana
Autors: aaaa ()
Datums: 23/04/2009 21:26

Tas pats šīdels, kas ir viens no līderiem šamota skursteņu ražošanā piedāvā labus bleķa skursteņus. piemēram:
[www.schiedel.lv]
Ja viņi nebūtu labāki par šamota, zviedri viņus nekad neliktu.

Re: Skursteņa apmešana
Autors: Runcc ()
Datums: 25/04/2009 00:31

es neko nesaku par rūpnieciski izgatavotiem un sertificētiem bleķiniekiem. es runāju par vietējā Sašas ražojumu, kas tapis viņa garažā un reklamējas ss.lv

Re: Skursteņa apmešana
Autors: maris_0102 ()
Datums: 27/10/2011 11:41

te tika pieminēta skursteņa (ķieģeļu) šūpošanās.
Es te tagad jauc nost virs jumta daļu, bijis likts no baltajiem ķieģeļiem, tie visi drūp. Noņēmu nost daļu, ka skurstenis brīvs no kores.
Sajutu ka to var pašūpināt. Protams, necentos izmēģināt cik var pašūpināt :).

Tā ir normāla parādība ?

Skurstenis bēniņos (aukstajos) nav apmests un nekur neredzu kaut kādas dūmojuma pazīmes. Java izskatās uz cementa bāzes un cieta.
Jaucot baltos ķieģeļus nost, diezgan viegli bij izdarāms, kaut gan, vietām gan vajadzēja pakalt. Bet kad sāk kalt, apstāties ir grūti :) izkustās nākamais un nākamais .... Vai tas nozīmē ka VISSS skurstenis būtu mūrējams no jauna ???
Tie baltie ķieģeļi ir vairākas rindas zem kores bēniņos ar, bet tur tie ir labā stāvoklī, domāju tik tālu neaiztikt, man nav tik daudz sarkanie Lodes Jankas ko likt vietā.

Būs jauki, ja izteiksiet savas domas

Re: Skursteņa apmešana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 27/10/2011 12:33

Man arī jaunmūrēts šūpojās, vairs neatceros par cik cm, bet ±3 noteikti. Domāju, tas ir normāli.
Jau jau nokali visu virs jumta, par ko baidies zemāk? Ja jauno galvu mūrējot, to pareizi savienosi ar jumtu, tāds ūdens daudzums, kas varētu skursteni drupināt, lejup netecēs.
Lodes dūmvadu nebūt nav pats salizturīgākais ķieģelis. Liec klinkeru (Lodes 10x20 cm, Wienerberger 12x25, iespējams, ir vēl citi).

Re: Skursteņa apmešana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 27/10/2011 12:41

Ja no jebkādiem pilniem ķieģeļiem mūrētu skursteņa galvu reizi gados 5 (?) hidrofobizētu, diez vai tā daždesmit gadu laikā sadruptu.

Re: Skursteņa apmešana
Autors: aaaa ()
Datums: 27/10/2011 12:58

Nu tak bleķa apmale mūrējuma augšgalā ir obligāta. Paskaties kā svensoni, tur plikus ķieģeļus augšmalā nenosegtus tu neredzēsi izbraucot tai valstij pa diagonāli cauri. Tas būtu tāpat vien, aiz neko darīt?
[www.carstensbyggohojd.se]
Agrāk, kad mūrēja sienas, un arī tagad, tak atstājot mūrējumu uz ilgāku laiku ķieģeļu augšmalu nosedz ar plēvi, papi utt. Bet skursteņa augšgalu tip var atstāt pliku gadu desmitiem. Interesanti, kā gan tas sanāk? Paskaties uz mūrētajiem skursteņiem pie mums - 99% skursteņu, kam virsjumta daļa nav ar jumtiņu, nosegbleķa maliņu vai apmesta ir tāda, ka gaisma pa šuvēm spīd cauri un ķieģeļus plikām rokām var nokrāmēt nost.
Svensoniem ārkārtīgi populāri, es teiktu Nr1 ir mūrētajam skurstenim uzmaukt cinkota bleķa mētelīti:
[www.fallsplat.se]

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **   *******   **    **   *******  
    **     **     **  **     **   **  **   **     ** 
    **     **     **  **     **    ****    **        
    **     **     **   ********     **     ********  
    **     **     **         **     **     **     ** 
    **     **     **  **     **     **     **     ** 
    **      *******    *******      **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727