UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Skurstenis skurtenī
Autors: Garaizz ()
Datums: 28/06/2009 14:48

Sveiki ir viena tāda lieta un ir nepieciešama palīdzība.

1. Man ir vecs skurtenis (mūrēts ķieģeļu) ~7-8m no zemes
2. Man ir jauns skurstenis metāla dieametrā 150mm 5m (Sametināts kopā vienā gabalā)
3. Man vajag to metāla skursteni iedabūt iekšā vecajā.

Mēģinājām tā pat, bet bez palīginstrummentiem neiztikt.

Ir doma ar k-kādu pacēlāju (kurš spēj uzcelt vismaz 15m augstumā) pacelt un ielaist iekšā.

Tātad ir 2 jautājumi.

1. Vai kāds var to izdarīt pa samaksu (~kādu) Vai arī zin kur var tādu pacēlāju noīrēt.
2. Varbūt ir kāds cits variants kā lai to izdara?

T: 22117111

Re: Skurstenis skurtenī
Autors: Didims ()
Datums: 28/06/2009 15:51

A kas tas par jauno skursteni, ka tādā svarā, ka nevar 5-metrīgu gabalu ar rokām uzstutēt? Ja no melnā metāla truba, tad man domāt, ka nav vērts īpaši čakarēties ar iekšā iedabūšanu, jo pēc gadiem 10 atkal būs jādomā, kā izdabūt ārā (un zin tiem 10 gadi paiet nemērā ātri, ka atkal nākas seciunāt, vot vajadzēja toreiz savādāk taisīt).
Lietderīgi noteikti būtu vērts domāt par nerūsošā čaulām, bet tās jau parasti no samērā plāna bleķa. Ja no biezāka nerūsošā, tad gan ar krānu gan jau ka jādomā.
Zvani kranovščiku firmām, piem. "Amatnieks" laikam Vecmīlgrāvī kaut kur mitinājās, tel.29414555

Re: Skurstenis skurtenī
Autors: Juris_F ()
Datums: 28/06/2009 15:53

Cik ta viņš smags?
Ja jau no skārda (tml.), tad jau nekas traks nav. Un vajadzēja jau pa daļām laist iekšā.
Vēl - kāpēc tā čaula ir tikai 5m, nevis viss garums?

Re: Skurstenis skurtenī
Autors: Garaizz ()
Datums: 28/06/2009 18:33

Skurstenis ir no visdrīzāk nerūsējošā tērauda. Smags nav uz zemes viens var noturēt, bet ar līdzsvaru ir problēmas.

Stāvot uz jumta man šis piecmetrīgais skurstenis ir jauzceļ sev līdz krūtīm - Neiespējami.

Iespējams mana lielākā kļūda bija ka sametināju šos piecus gabalus kopā.

Visā garumā nevajag, jo pagrābā ir vecais katls un no jauna katla ir pievads skursteņa vidū.


Re: Skurstenis skurtenī
Autors: Didims ()
Datums: 28/06/2009 20:47

Tad jau divatā varētu arī iecelt ;-)

Vajadzētu apdomāt iespēju jauno skursteni (čaulu) ielikt visā garumā, jo veciem skursteņiem (ja vēl bez apmetuma) ir tāda lieta, ka pa šuvēm velk ne tur kur vajag. Ieliekot čaulu visā garumā šī problēma tiktu novērsta, plus vēl varētu brīvo starpu aizbērt ar keramzītu. Bleķa skurstenim būtu vajadzīgs arī kondensāta savākšanas trauks, it īpaši ja kurina ar granulām. Ja atstāsi apakšējo daļu bez oderējuma, tad viss kondensāts pa bleķi notecēs un sūksies apakšējos ķieģeļos.

Re: Skurstenis skurtenī
Autors: Porex ()
Datums: 29/06/2009 15:12

Principā tādu nerūsējošā tērauda cauruli diametrā 160 mm un 5-6 m garumā divatā var pacelt tīri mierīgi.Tā kā man būs jādara tieši tāpat ,esmu pie tā domājis un to bez celtņa varētu izdarīt manuprāt tā; blakus cukā(man vismaz tādas ir) ievieto apm 2m brusu(lai būtu bez lielām brīvkustībām),kurai vienā stūrī piestiprinātas vadīklas,kurās brīvi,bet nevaļīgi ,var pārvietoties collīgā (ceru,ka pietiks)caurule.Pēc tam vadīklās laižot uz leju cukā saskrūvē caurules posmus vajadzīgā garumā.Pēdējā posma galā ,protams,trīsis. Tad šo "pacēlāju" izvelk ārā tā ,lai paliek vadīklās,un stingri nostiprina pret iekrišanu atpakaļ cukā.Tālāk jau ar rokām ceļot čaulu pa jumta slīpni un augšu ar trīša palīdzību to palīdz celt,bet galvenais palīdz noturēt notur to puslīdz vertikāli.Atzīstos ,neesmu tā darījis,bet iespējams mēģināšu.

Re: Skurstenis skurtenī
Autors: Porex ()
Datums: 29/06/2009 16:22

Iztēlē operēju ar 40,50 mm cauruli,bet uzrakstīju collu(ne pārāk nopietni).Tā gadās.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **     **  ********  ********   **    ** 
 **  **  **  **     **     **     **     **   **  **  
 **  **  **  **     **     **     **     **    ****   
 **  **  **  **     **     **     ********      **    
 **  **  **   **   **      **     **     **     **    
 **  **  **    ** **       **     **     **     **    
  ***  ***      ***        **     ********      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727