Sveiks! » Ielogoties » Reģistrācija

Jautājums par ārsienām

Autors Andris* 
Andris*
Jautājums par ārsienām
07/01/2013 12:11
Jau iepriekš atvainojos, jo mans jautājums šoreiz nebūs par logiem, bet gan par ārsienām. Pirms ,apm.,13 gadiem, veicām mājas siltināšanas darbus, bet vadoties no tā laika reklāmām un finansiālām iespējām, esam to izdarījuši ne visai labā kvalitātē. Māja ir koka stāvbūve, dubults blankojums, kuru mēs nosedzām (uz ārpusi) ar papīra pretvēja pārklājumu, pēc tam latojums, kurā iestrādātas 50mm putuplasta plāksnes, pie latojuma stiprināti pusspudes apdares dēļi. Apdares dēļi piestiprināti horizontāli. Patīkamākam izskatam, dēļi ir frēzēti ar noapaļojumiem, tādējādi izveidojot nevis lidzenu, bet reljefainu virsmu. Horizontālā virzienā starp dēļimizvedojasapm. 30mm plata un 3 lidz 7mm dziļa rieva. Mani neapmierina sienu esošā pretvēja aizsardzība, tādēļ esmu nolēmis uz šiem dēļiem stiprināt ISOPLAAT 12mm pretvēja plātnes, uz kurām pēc gada veidošu dēļu apšuvumu. Mans jautājums ir šāds: vai pretvēja plāksnes drīkstu stiprināt pie esošajiem apšuvuma dēļiem, vai tomēr man jāveido ir gaisa spraugu?
Re: Jautājums par ārsienām
07/01/2013 12:13
Dotajā gadījumā ir jāatzīst, ka koka stāvbūvi Latvijas klimataloģiskajos apstākļos nekādi nedrīkstēja apšūt ar putupolistirola plātnēm, kas vienmēr traucēs koka konstrukcijai gaisa un mitruma apmaiņas procesos. Tomēr ja pieņemam, ka, ja jau 13 gadu laikā koka konstrukcijas nav sākušas bojāties, tad minimāli mitruma apmaiņas procesi ārsienās tomēr notiek un līdz ar to uzdevums ir ārsienu konstrukciju nepasliktināt, veidojot jauno apdares apšuvumu. Eksperts uzskata, ka ISOPLAAT 12mm pretvēja plātnes drīkst stiprināt pie esošajiem apšuvuma dēļiem, bet veidojot dēļu apšuvumu pēc gada, būs nepieciešama gaisa šķirkārta starp ISOPLAAT un dēļu apšuvumu. Šķirkārtas platums ir aprēķināms pēc LBN 002-01 „Ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehnika”, punktu 28.1 un 28.2 noteikumiem.
Atvainojiet, bet šeit komentu pievienot nav atļauts,
Lai pievienotu JAUNU TĒMU spied 'Jauna TĒMA'