UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Poļu projekts
Autors: ALexl (81.198.151.---)
Datums: 30/05/2006 22:56

Kā īsti ir vai var saskaņot un celt poļu projektu, vai tomēr tam jābūt latviski? Domāju normatīvos nekāda lilā atšķirība nevarētu būt.
Ja jātulko vai ir kāda pieredze par to cik tas var maksāt?

KAs ir vajadzīgs pirms projekta laukos ceļot māju? Topogrāfija, Ģeoloģija, Atļaujas? Kādas citas papīru lietas?

Re: Poļu projekts
Autors: martjans (---.zm.gov.lv)
Datums: 31/05/2006 00:04

ir firmas, kas Latvijā tirgo poļu projektus... Tipprojekts.

Re: Poļu projekts
Autors: td (80.232.220.---)
Datums: 31/05/2006 00:40

... vai ir arī ļaudis, kas tajās "poļu" mājās dzīvo?-

Re: Poļu projekts
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 31/05/2006 16:57

aldis drēģeris to zina :)

Re: Poļu projekts
Autors: PaaO (80.70.20.---)
Datums: 31/05/2006 20:42

zināja

Re: Poļu projekts
Autors: niks (---.btv.lv)
Datums: 01/06/2006 17:23

Tulkot projektu nav obligāti tikai jāsaskaņo poliski un jāatrod poļu celtnieki.Ieteicams lietot poļu materiālus kas atvesti no polijas ,poļu automašīnā ar poļu šoferi.
Āmurgalva varbūt pamēģini saskaņot projektu ivritā,palasīsi forumu un pats arī būvēsi.Bļin noriebušies šie gudrīši.

Poļu projekts
Autors: pieredzejis (---.ventspils.lv)
Datums: 01/06/2006 17:57

Bet vai ir tie Poļu projekti tieši tādi, lai atbilstu Jūsu prasībām: ne tikai istabu skaits, bet arī garderobe, liela katla telpa (ja tikai Jūs ne izmantojat dabas gāzi vai dargākus par malku kurināmā veidus - sašķidrinātā gāze 4 reizes dargāk, koka granulas 2 reizes dargāk, utt), normāla izmērā vannas telpa, lielā garāža uz 2 mašīnām UN tajā pašā laikā, lai māja nepārsniegtu 250m2 kopējo platibu (nevis lietderīgo - summējas tikai istabu platība).

Te ir stipri jāpadoma, vai ~1000Ls starpība starp Poļu projektu un individuālo projektu ir tā vērts ???

Pie tam Poļu projektos mājai ir 3-4 balkoni: cik reizes gadā Jūs pavadīsiet savu brīvlaiku uz viena balkonā, bet uz 3-4 balkoniem ???

Re: Poļu projekts
Autors: kakss (159.148.132.---)
Datums: 01/06/2006 20:17

Man ir poļu projekts. Adaptēja latviešu kompānija. Cēlu no igauņu blokiem, jumts nāk no Somijas, logi ražoti Igaunijā, durvis un visādi kokmateriāli laikam izauguši Latvijā, siltumsūknis no Šveices, grīdu segumi nāks no Itālijas un Zviedrijas, no kurienes apmetumi, špakteles, krāsas - nav ne jausmas. Beigu beigās to visu sastiķē kopā latviešu bāleliņi.

Vai tāpēc māja sūdīga, ka poļu projekts??? Laikam esmu piečakarēts ar savu poļu projektu, jo nav man neviena balkona, arī ar vannas istabu un katlu telpu izmērs un novietojums mani pilnībā apmierina :)))

Es nešaubos, ka cien. "pieredzējušais" zin, par ko runā. Acīmredzot "uz aklo" pasūtījis projektu un pēc mājas uzcelšanas sācis brīnīties - kur ir garderobe, kur katlu telpa, kāpēc garāžā nav vietas 2 mašīnām? Sliktāk būtu, ja tā saucamā "pieredze" izrādītos sagrābstīta pa kaktiem un no citu "zinātāju" runām.

Kas tad tas ir "poļu projekts"? Kaut kāds universāls, poļiem vien raksturīgs mājas risinājums? Varbūt tas ir kaut kas līdzīgs "poļu santehniķim" ar ko pirms pāris gadiem savus vēlētājus baidīja politiķi Eiropā?

Projektu ir tūkstošiem, un tik vienkārši piekarināt kopīgu birku "skandināvu", "amerikāņu", "poļu", "lietuviešu" nedrīkst. Es ticu, ka katrs, ja vien neuzstāda augstas ambīciju dzīvot individuāli sev projektētā un neatkārtojamā mājā, atradīs sev kaut ko ļoti piemērotu jebkurā no katalogu projektiem, lai kāda arī būtu šī projekta izcelsmes valsts.

Uh, gari sanāca, bet esmu runājis.

Re: Poļu projekts
Autors: Ep (80.232.220.---)
Datums: 02/06/2006 12:51

Kakss- vai Jūs un tā latviešu kompānija samaksājāt poļu autoram par viņa idejas izmantošanu vai vienkārši šo ideju nozagāt?- Atbilstoši likumdošanai autortiesibu pārkāpumiem nav noilguma- "polis" jebkurā brīdī var piestādīt rēķinu...māju nekur nenoslēpsi.

Re: Poļu projekts
Autors: kakss (159.148.132.---)
Datums: 02/06/2006 16:45

"Polis" savu tiesu ir saņēmis, jo projekts ir legāli iegādāts caur vienu no Latvijas kompānijām, kas nodarbojas ar to tirdzniecību.

Re: Poļu projekts
Autors: ALexl (81.198.151.---)
Datums: 03/06/2006 00:13

Ep - tomēr tavs viedoklis ir interesants - paanalizēsim. Cik tālu var darboties autortiesības? Ja tā padomā, liela daļa māju kuru projekti ir taisnstūra aptuveni vienā platībā un un viena principa, ar mansardu piemēram, varētu gadīties ekstrēmi līdzīgi pat tad ja ideja nav nākusi no kāda parauga. Vienkārši pasūtītāja un arhitekta ideja ir līdzīga. Savādāk ir ar tām ēkām kur ir tornīši un lodziņi tādi paši, bet ja veiktas izmaiņas tad jau tas vairs nav kasē, retējā gadījumā nedrīkst vest arhitektu pa pilsētu un rādīt tas man patīk un kaut ko tādu gribu jo autori visi varēs prasīt atlīdzību par savas daļas ideja izmantošanu. Neizklausas drusku dīvaini? Es saprastu ja esmu uzcēlis bez kāda cita arhitekta projekta vai dies vien zin kā vēl, tad jā bet ja tiek paņemta ideja un mainīta tad kur kreņķis? Parasti arī skicēs nav norādīti precīzi izmēri un ja jau pamainam tos tad jau tas ir citādāks projekts. Tā tak ir normāla biznesa konkurence. Cik atšķirīgas tad ir krējuma un jogurta buņdžiņas vai Biespiena sieriņi? Un vēl labāk datora klaviatūras? Kurš varētu pieprasīt kādu patentu? Slīdīga teorija tam Ep. Manuprāt skice tas ir normāli, pasaulē miljoniem lietu konkurē sākotnēji paņemot iepriekšējā produkta skici!

Re: Poļu projekts
Autors: Ep (80.232.220.---)
Datums: 03/06/2006 04:14

Tieši skice arhitektūrā ir autortiesību subjekts. Ja sameklējam poļu mājaslapās tās pašas ip,tip un cip projektu latviešu bāleliņu reklamētās mājas- visām ir klāt brīdinājums par autortiesību aizsardzību.Pasaulē, Eiropā un arī Latvijā liels pūlis ļaužu pelnās ar autortiesību pārkāpumu sodanaudu iekasēšanu- gan būs kompetenti eksperti, kas mācēs pateikt, kas ir zagts un kas tikai palienēts...šiem pārkāpumiem nav noilguma,tas tiek mantots autora bērni un mazmazbērni var prasīt un prasīt...

Re: Poļu projekts
Autors: Ep (80.232.220.---)
Datums: 03/06/2006 14:02

Kakss- savu māju būvēdams, kā pats saki, Tu esi bagātīgi pabarojis gan poli, gan igauni, šveicieti, itāli un zviedru- latviešu bāliņam atstājot tikai pabiras "bezdarbnieka" pabalsta veidā...par to padomā, kad nepatiks grambas uz ielas mājas priekšā vai pensijas sarakstā summa liksies nīkulīga...

Re: Poļu projekts
Autors: a (87.226.11.---)
Datums: 03/06/2006 18:25

Cien. Ep - laiks arsteties!

Re: Poļu projekts
Autors: kakss (159.148.179.---)
Datums: 04/06/2006 07:05

Diez vai varētu būt runa par bagātīgu pārbarošanu, drīzāk es neesmu apmierinājis dažu labu pārāk "uzbarotu" latviešu bāleliņu ar bezizmēra apetīti. Še Tev daži piemēri:

1) Domājot par mājas projektu, apstaigāju virkni Latvijas arhitektu. Bez vismaz Ls 6000 neviens no viņiem pat nebija gatavs ar mani sākt runāt. Un tas ir tikai par obligāto sadaļu - elektrības, ūdensvada, kanalizācijas, apkures projekti vēl papildus. Nerunājot nemaz par termiņiem - par 6 mēnešiem ātrāk neviens man neko nesolīja. Beigu beigās paņēmu tipveida "poli", par to samaksājot Ls 1200 un 1 mēneša laikā viss bija gatavs. Un tagad parēķini pats, cik daudz no savas sūri un grūti pelnītās naudiņas es iekonomēju par projektu, un cik uz būvniecības izmaksām, sākot būvniecību par 5 mēnešiem + ziema ātrāk!

2) Izsludināju konkursu koka logu piegādei, lētākais Latvijas kompānijas piedāvājums bija par 20% augstāks nekā igauņiem. Piedod, bet nebiju gatavs patriotisku jūtu vadīts no savas sūri un grūti nopelnītās naudiņas apmierināt vietējā darboņa apetīti.

3) Biju domājis būvēties no Latvijā ražotajiem Keraterm blokiem. Kādas naivas cerības! Pagājušā gada septembrī man tos solīja tikai uz nākamo gadu. Paņēmu to pašu iepriekšminēto igauņu izstrādājumu Aeroc. Vai te būtu ko man pārmest?

4) Kvalitatīvas flīzes, līmēto parketu, siltumsūkļus un visādus citādus pričendāļus Latvijā vienkārši neražo. Vai cien. Ep var man ieteikt kādu iepriekšminēto izstrādājumu vietējo ražotāju?

Re: Poļu projekts
Autors: jaanus (80.232.244.---)
Datums: 04/06/2006 22:48

Par logiem: Vai nebija tā ka rēķiņš jeb piedāvājumsbija bez PVN?

Re: Poļu projekts
Autors: dacere (217.199.122.---)
Datums: 05/06/2006 15:59

man tagad ir polju projekts uz rokas, no tipbuvprojekta, izskataas ljoti labs, redzees kaa buus, kad buuvees :D izskatiijos tuukstoshiem gatavo projektu un panjeemu bez 4iem balkoniem :D un pat autortiesiibaam ir samaksaats un iztulkots un apstiprinaats! meenesha laikaa gatavs, 950Ls!!! iekshaa arii komunikaacijas un instalaacijas utt.

Re: Poļu projekts
Autors: kakss (159.148.132.---)
Datums: 05/06/2006 19:46

jaanus: protams, ka PVN ir ņemts vērā

Poļu projekts
Autors: pieredzejis (---.ventspils.lv)
Datums: 14/06/2006 18:19

Prieks par visiem miļiem cilvēkiem, kam patik Poļu projekti...

Taču nianses arī ir, piemēram, Poļu māja tiek projektēta Poļu zemes tipa sausam gruntam, kas var nederēt Latvijas augstiem gruntsūdeņiem...
Vēl piemērs: vai kāds skatījas kā Poļu projektos sienu izolācija ir no neelpojošā materiālā ??? Tas ir tikai acimredzamas nianses, ko var redzēt no projektu kataloga, bet drošvien Poļu projektu cienītājus tas nesatrauc ..., jo cena ir laba, māja kopumā patik un pārējais ir sikums ...

Re: Poļu projekts
Autors: kakss (159.148.132.---)
Datums: 14/06/2006 18:55

to pieredzejis: nesaprotu, ko Tu gribēji pateikt attiecībā par neelpojošo materiālu??? Šī acīmredzamā nianse laikam man paskrējusi garām. Mana poļu māja ir celta no Aeroc, ko, manisprāt, nekādi nevarētu nosaukt par "neelpojošu". Pastāsti tuvāk, kur ir apslēpts "neelpošanas" faktors? Tikai, lūdzu, iztiksim bez diskusijas par Aeroc, karkasa, putuplasta, vates elpošanas īpatnībām! Viselpojošākā māja sanāk no drāšu žoga :)

Manā projektā pamatiem bija vairākas variācijas, atkarībā no attiecīgā reģiona augsnes caursalšanas specifikas. Vietējais Latvijas arhitekts atzīmēja, kurš ir īstais, atbilstošais Latvijas apstākļiem.

Vai cien. Pieredzējušais vispār ir kādreiz ieskatījies vienā reālā projektā, vai tikai bildītes internetā lūrējis un no tā savus "pieredzējušos" secinājumus izdarījis?

Nedomājiet, ka taisu reklāmu poļu projektiem - pasarg dievs! Besī ārā tikai visādi "kompetenti" speciālisti, kuru pieredze balstās uz tenkām "viena tante teica".

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   ********  **    **  **     ** 
 **     **  **     **  **         **  **    **   **  
 **     **  **     **  **          ****      ** **   
 ********   ********   ******       **        ***    
 **     **  **         **           **       ** **   
 **     **  **         **           **      **   **  
 ********   **         **           **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727