UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Garāža uzcelta bez projekta
Autors: squeakyclean (158.174.23.---)
Datums: 28/05/2022 13:42

Labdien,

gribu uzlikt privātmājai saules paneļus, mājai ir 2 jumta slīpnes, saules pusē ir mazākā no tām pēc laukuma.

Tai pašā saules pusē mājai savulaik pie ārsienas piebūvēta garāža, 2 mašīnu garumā (var iedzīt divas, pa malām vēl ~1-1.5m), augstums apm. 3m, pamatnei ir ielieta betona grīda, gāzbetona sienas. Garāžu būvējuši paši, ar nelielu meistara palīdzību.

Nekas nav saskaņots ar būvvaldi, attiecīgi uzcelts bez projekta. Piedevām zem garāžas pa diagonāli iet gāzes vads, ja nemaldos apm 1m dziļumā. Fakts gan, ka šo gāzes pieslēgumu drīzumā plānots vispār slēgt, tāpēc iespējams tas vads nerada problēmas.

Jautājums kā pareizi rīkoties, ja vēlos to tomēr saskaņot, neatkarīgi vai tā būs prasība pie saules paneļu uzstādīšanas uz šīs garāžas jumta vai nē? Vai šeit būs stabili jārēķinās ar kaut kāda apmēra sodu (kādu?) un cik varētu izmaksāt saskaņošana?

Re: Garāža uzcelta bez projekta
Autors: @būvvalde (77.219.6.---)
Datums: 28/05/2022 22:58

Patvaļīga būvniecība interesē būvvaldi nevis Latvenergo vai citus paneļu instalētājus.

Re: Garāža uzcelta bez projekta
Autors: Boo (80.232.225.---)
Datums: 29/05/2022 02:27

@būvvalde rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Patvaļīga būvniecība interesē būvvaldi nevis Latvenergo vai citus paneļu instalētājus.

Vai precīzāk - būvaldi neinteresē paneļu uzstādīšana.

"Jau šobrīd saules paneļu (iekārtu) uzstādīšanai uz zemes vai ēkas nav nepieciešama būvniecības ieceres dokumentācija vai būvvaldes atļauja. Būvvaldes atļauja var būt nepieciešama ...."

[www.em.gov.lv]

Re: Garāža uzcelta bez projekta
Autors: squeakyclean (158.174.23.---)
Datums: 29/05/2022 03:39

Skaidrs, bet kā ar to garāžas saskaņošanu ar būvvaldi, gribētos saprast ar ko rēķināties, ja tagad šiem paziņošu par lietu? Varbūt kādam ir līdzīga pieredze.

Neesmu pats to būvējis, vienkārši palicis mantojumā kopā ar māju, radi vai nu nav zinājuši vai mēģinājuši ekonomēt, bet tagad vairs nav skaidrs vai drošāk neko neziņot vai vispār nojaukt, lai neiekultos ķezā par ko pats neesmu pat vainīgs. Gribētos jau papīrus savest kārtībā, bet man nav vajadzīgs, ka tagad piestāda kaut kādas soda naudas un pieprasa projekta sastadīšanu n-to tūkst. apmērā vai tūlītēju nojaukšanu.

Re: Garāža uzcelta bez projekta
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 29/05/2022 07:24

Nezinu kads tas gazes vads tev tur iet, bet iespejams ka ar to viss ar beidzas. Visa veida gazes vadiem ir aizsargjosla kura nekada būvnieciba nenotiek.Bet tev pat virsū tas skūnis uzcelts.... Un tas gazes vads vel darbojas.... Par tam saules baterejam. Ja liec par savu naudu, tad vari krenki nekert. Ja velies dabūt kaut kadu valsts atbalstu...tad aizmirsti. Tur buvem jabut nodotam eksplutacija,bet to tu izdarīt nevari, jo eka uzcelta uz gazes vada....Tur baigi japeta aizsargjoslu likums, atradīsi atbildes par gazes vadu....

Re: Garāža uzcelta bez projekta
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 29/05/2022 09:35

Ja reiz cilvēks neatzīstas par objekta atrašanās vietu, var automātiski pieņemt, ka tā ir Maskav....Rīga. Vieta ir svarīga, jo dažviet ir liels pašvaldības pofigisms, kamēr citur, ja trāpies ceļā (ļoti svarīgs faktors), dabū kreņķus pēc pilnas programmas.

Ja tas LG/Gaso vads, tad prātīgi ir mēģināt šo lietu sakārtot ASAP. Variantu ir vairāk par vienu, garāžas nojaukšanu nemaz neizskatot.

Ar saules paneļiem nepavisam nav tik vienkārši, kā daži ministriju klerki iedomājušies, jo nekas nekur nekarājas vakuumā, bet ļoti konkrēti ietekmē fasādi, zemes lietošanas veidu un kaudzi citu ne mazāk būtisku lietu. Tāpēc es neuzdrīkstēšos teikt, ka var iztikt bez būvvaldes.

Garāžas legalizācija - iespējama, bet tā ir konkrēta darīšana, ne teorētiska paburbuļošana.

Re: Garāža uzcelta bez projekta
Autors: squeakyclean (158.174.23.---)
Datums: 29/05/2022 11:32

Nu tāpēc piebildu, ka šogad vai nākamgad vispār noslēgs to gāzes vadu, jo mainam apkures veidu. Tāpēc varbūt tas vads bijs nebijis. Ar tagadējiem tarifiem vispār praktiski gāzi nelietojam. Visa ziema, vēsais laiks uz malkas, pa retam dušai tik ieslēdz. Vads jā, ir LG.

Par paneļiem uz pašas privātmājas jumta biju būvvaldē un teikts varu montēt bez saskaņošanas.

Re: Garāža uzcelta bez projekta
Autors: Cogito (78.84.173.---)
Datums: 29/05/2022 11:48

squeakyclean rakstīja:
-------------------------------------------------------
> šogad vai nākamgad vispār noslēgs to gāzes vadu

Rads pavasarī atteicās no gāzes un viņam to noslēdza. Bet noslēdza tikai pieslēgumā pie mājas - aizskrūvēja trubai galu un uzlika plombu. Respektīvi, gāzes vads teritorijā palika, demontēts netika un ja pareizi saprotu, palika arī visas ar šo vadu saistītās problēmas.
Tā kā var gadīties, ka gāzes atslēgšana vēl nenozīmē, ka uz tā vada var ko būvēt virsū.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.