UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: squeakyclean (158.174.23.---)
Datums: 29/05/2022 13:56

Sveiki,

šogad plānoju uzsākt darbus mainot malkas/gāzes apkuri uz zemes siltumsūkni. Papildus gribu arī uzlikt saules paneļus. Tad arī pašā mājā renovācijas darbi, lai pielāgotos jaunajai apkurei.

Darba protams diezgan, un arī izmaksas palielas. Pirmais, ko gribētu saprast ir kādā secībā būtu pareizāk realizēt šos projektus? Šogad gribēju vispirms uzlikt paneļus un varbūt ierakt kontūru siltumsūknim un, lai neņemtu kredītu, tad nākamgad pie pirmās iespējas uzliktu pašu siltumsūkni. Attiecīgi jau tagad sāktu ražot paneļi, kas jau sanāk ekonomija.

Bet tagad lasu, ka pie saules paneļu projektēšanas ir būtisks ēkas līdzšinējais patēriņš, bet ja nomaina malku miksētu ar gāzi uz siltumsūkni, tas patēriņš taču pilnībā izmainīsies. Papildus tam mājai pēc gada vai diviem vēl būs papildus siltināšana, logu maiņa utt. Varbūt uz to vidējo patēriņu nav ko iespringt un, ja būs vajadzība, tad pieliks vēl tos paneļus bez problēmām?

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: squeakyclean (158.174.23.---)
Datums: 29/05/2022 15:43

Šobrīd vēl jautājums - ja es izvēlos zemes siltumsūkni, tad uz ko ieteiktu labāk skatīties, t.i. uz vācu ražotājiem vai zviedru? Šobrīd skatos vairāk uz Thermia un Daikin ražotājiem, viens it kā piedāvā vienu no efektīvākajiem sūkņiem tirgū, otrs savukārt plaši pazīstams, kur nebūtu jābūt nākotnē problēmām ar servisu, garantiju utml. Sākumā simpatizēja Nibe piedāvājums, bet vēlāk uzzināju, ka tur varētu būt problēmas gadījumos, ja kaut kas jāremontē, jo nav tik izplatīts, detaļu pieejamības problēmas vai kaut kas tml.

Vēl te padzirdēju, ka eksistē arī augstas temperatūras siltumsūkņi, sapratu, ka viņiem ir mīnuss tas, ka neesot tāda efektivitāte kā parastajiem sūkņiem, kas darbojas zemā temp. Pēc lasītā labums tāds, ka neesot obligāti jāpielāgo apk. sistēm. t.i. parastie radiatori var palikt, jo karsē ar lielāku temperatūru. Tā kā es jebkurā gad. gribu likt siltās grīdas, tad mēģinu saprast varbūt var uzreiz atmest šito variantu, ja nebūs jēgas ilgtermiņā.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: nokijs (91.105.67.---)
Datums: 29/05/2022 19:25

No savas pieredzes. Ar zeme ūdens ss dzīvoju jau 17-o gadu. Ne mirkli neesmu nožēlojis. Ss ir Nibe Fighter 1140 8kW, ēka 180 kv.m ar lielu stiklojuma apjomu, Rīgā- atsevisķi izceļu atrašanās vietu, jo ap Rīgu ir smilšaina zeme, līdz ar to mazāka augsnes siltumakumulācija. Ja vēlreiz būtu jāliek, tad tikai ss. 17 gadu laikā nekādi remonti nav bijuši nepieciešami, cik divreiz zemes cilpas sūknis iztīrīts.
Šomēnes uzliku 11kW saules sistēmu un tagad sāksies jauna ēra.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 29/05/2022 20:36

Es autora vietā pat neskatītos uz būvvaldes pusi. Tik iesāc ar šo lietu ņemties - beigās vēl dabūsi jaukt nost.
Kādi tur var būt varianti, ja būve uzbūvēta uz gāzes vada.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 29/05/2022 20:39

Tagad daudzi panesušies uz saules paneļim - bet tiešām ir parēķināts vai vispār tas viss atmaksājas. Protams, ietverot iekārtu bojājumus ārpus garantijas laika (domāju nebūs tik naivi domāt, ka 20 gadi kalpos bez jebkādas iekārtas maiņas)

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: squeakyclean (158.174.23.---)
Datums: 29/05/2022 21:10

Ziniet kā ir ar to atmaksāšanos, tas ne vienmēr varbūt ir pirmais, kas man personīgi ienāk prātā, šobrīd ir ļoti būtisks faktors automatizācija un komforts. Attiecīgi, lai nebūtu regulāri pašam jābūt klāt, būtu zināmā mērā iespēja kontrolēt pasākumu attālināti un protams beigtos ņemšanās ar malkām un gāzes tarifiem.

Redzēs ar to gāzes vadu, kad pienāks tam laiks tad tiksim skaidrībā. Tāda sajūta, ka vispār varbūt jau šoruden viņu noslēgsim. Noteikti ierakstīšu šeit kā būs izgājis. :)

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 29/05/2022 21:13

Kā jau te teica - tev vienkārši atslēgs pieslēgumu, bet gāzes vads paliks. Neviens neies rakt to ārā un pārtaisīt GP.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: nokijs (91.105.67.---)
Datums: 29/05/2022 21:35

Sezams rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tagad daudzi panesušies uz saules paneļim - bet
> tiešām ir parēķināts vai vispār tas viss
> atmaksājas. Protams, ietverot iekārtu bojājumus
> ārpus garantijas laika (domāju nebūs tik naivi
> domāt, ka 20 gadi kalpos bez jebkādas iekārtas
> maiņas)


Nu, ja būtu "tirgotāju bāzes" piedāvājums, tad toč neliktu. Jo par 12 pakām 11kW sistēma ir par dārgu, nemaz nerunāju par elektrum 13,5 pakām. Tā kā bija iespēja, ar zināmu zemletes variantu, izcelt pa 9,5 pakām, mīnus vēl 4 valsts dotētās, tad 5,5 tk eur par 11kW ir ok. Un man tas atmaksāsies 4 līdz 5 gados, tad jau ir vērts. Un, ņemot vērā vēl to, ka man ss apkure, tad vēl jo vairāk.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 29/05/2022 21:40

Tev valsts dotēs -4k par zemletes variantu?
Tur tak jābūt visam ar papīriem, sertifikātiem, uzstādītājfirma sertificēta u.t.t.
Domāju, ka neies cauri.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: nokijs (91.105.67.---)
Datums: 29/05/2022 21:44

Sezams rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tev valsts dotēs -4k par zemletes variantu?
> Tur tak jābūt visam ar papīriem, sertifikātiem,
> uzstādītājfirma sertificēta u.t.t.
> Domāju, ka neies cauri.


Pirmkārt, zemletes, ir tāds literārs apzīmējums.
Ma gan iekārtas, gan instalācija viss ir oficiāli. Tikai, katrai pozīcijai sava kompānija.
Būtu vēll biku lētāk, ja būtu sākotnēji zinājis, ka stiprinājumus labāk ņemt pie montāžnieka.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 29/05/2022 21:56

Tev jau labi, ja vari atļauties 11kW. Tur jābūt ievadam 32A. Man ir pieejami tikai 16A
Bet tāpat tur tik rožaini neizskatās, ka nu tik visiem maksās.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: nokijs (46.109.11.---)
Datums: 29/05/2022 22:03

Nu, man ar 20A st apstiprināja mikroģeneratoru, tiesa, lai aplaimotu vif atbalsta prasību- lai pēc iespējas vairāk lv iedzīvotāji varētu uzlikt saules paneļus, nākas palielināt līdz 32A. Lai gan tehniski to st nepieprasa.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 29/05/2022 22:04

Man tads jautajums- kapec 11kw?

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: nokijs (46.109.11.---)
Datums: 29/05/2022 22:11

Tas ir maksimums, ko pieļau st. Man, pie patēriņa 11200kWh ik gadu pat 13kW būtu ok, bet ne st, ne varam atbalsts neļauj vairāk par 11kW. Tiesa, man ir rezerve, jo inverters 12kW un pēc varam termiņa būs iespēja piekrāmēt klāt paneļus ☺

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 29/05/2022 22:25

Valsts dotācija ir līdz 11kW - ja vēlas vairāk, tad laikam tās nav.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 30/05/2022 04:18

Tad skaidrs, Tev liels pateriņs.Man, pat visadas neparedzetas lietas rekinot, max 6,5-7kw sanak.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: vārds (77.38.148.---)
Datums: 30/05/2022 10:31

11kw ir mikroģenerācijas limits. Ja gribēsi pēc atbalsta beigām slēgt klāt vairāk, dabūsi pāriet uz elektrostacijas pieslēgumu. Kur jau ir pavisam citi noteikumi.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: squeakyclean (158.174.23.---)
Datums: 09/06/2022 10:46

Jautājums - vai ir kāds iemesls nelikt saules paneļus uz maksimālo jaudu 11kW, ja ir pietiekama jumta platība?

Īpaši gadījumā, ja pēc tam plānoju arī likt siltumsūkni.

Vai arī pareizāk ir uzlikt invertoru uz maksimālo pieļaujamo 11kW un sākumā mazāk tos paneļus, ko attiecīgi vēlāk piemontēt klāt pēc siltumsūkņa uzlikšanas pēc vajadzības? Jo šobrīd baigi grūti pateikt kāds būs patēriņš.

Re: Siltumsūknis un saules paneļi
Autors: Kurzeme (77.219.12.---)
Datums: 09/06/2022 12:15

Jā būs par maz, jāpērk no tīkla, ja ģenerēsi par daudz tad pēc gada beidzas cikls. Liekā saražotā elektroenerģija kas nodota tīkla nullējas. Jā liec 11 kW tad dārgākas komponentes, tas vienreizējs izdevums pie būves.
Neto sistēmai nevajag lai tu ražo bet viņi tev palīdz naktī, ziemā, kad ar saules enerģiju ir par maz.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **     **  ********  **     ** 
 **   **   **     **  ***   ***  **        ***   *** 
 **  **    **     **  **** ****  **        **** **** 
 *****     **     **  ** *** **  ******    ** *** ** 
 **  **    **     **  **     **  **        **     ** 
 **   **   **     **  **     **  **        **     ** 
 **    **  ********   **     **  **        **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727