UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Spāres par šauru
Autors: Alvisss (---.kartes.lv)
Datums: 25/09/2009 09:57

petot paroc majas lapu, sapratu, ka esmu nopircis parak šauras spāres - 150, bet vajadzējis būtu 200. Jo tiks siltināts jumts, un cik saprotu, minimālais ir 200mm vates klajums (150+50). Šādi arī tiku reiķinājies, bet tagad uzzināju, ka starp kondensātu plēvi un siltinājumu vajag ~5cm sparugu gaisa cirkulācijai, kura tiek izveidota uz sparu platuma reikina. Lai vai kā ko darit - pirkt 100vatti 150 vieta un veidot siltinajumu ar kopejo biezumu 150mm vai likt klat 50mm latojumu, ta paplatinot spares?

Re: Spāres par šauru
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 25/09/2009 10:09

Ta ta nu problēma - protams jāliek klāt latas. Lielākā daļa jau tā arī dara. 50x50 latas nav dārgas un viņas saskrūvēt vai sanaglot arī nav nekāds lielais darbs.

Re: Spāres par šauru
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 25/09/2009 10:27

parādi, kur tu esi redzējis šādu risinājumu: "...ka starp kondensātu plēvi un siltinājumu vajag ~5cm sparugu gaisa cirkulācijai,..."

Re: Spāres par šauru
Autors: Alvisss (---.kartes.lv)
Datums: 25/09/2009 10:39

Da pats redzejis neemsu, jo sitas ir mans pirmais jumts un loti iespejams, ka ari pedejais, ja vien sis nenobruks. Bet shematisks rasejums dots paroc.lv majaslapa (http://www.paroc.lv/Channels/lv/building+insulation/cad+designs/gable_roof_solutions+/sss+02.asp)
latas labak likt klat no iekspuses vai tomer no jumta puses. Vienkarsi domaju, t ano iekspuses nebus apr daudz, ja pasam sparem pieliks vel latas un tad velreiz skerslatojums planajai vatei.

Re: Spāres par šauru
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 25/09/2009 10:48

Parasti latas liek no iekšpuses, lai gan neredzu iemeslu, kāpēc nevarētu likt arī no ārpuses, jo parasti šo problēmu risina, kad jumta segums jau ir uzlikts, bet ja nav...

Re: Spāres par šauru
Autors: Alvisss (---.kartes.lv)
Datums: 25/09/2009 11:10

paldies

Re: Spāres par šauru
Autors: KOHINURS (81.198.30.---)
Datums: 25/09/2009 11:36

Pastāv daudzslāņu difūzijas membrāna, derīga uzklāšanai tieši uz siltumizolācijas.
[www.mansjumts.lv]

Re: Spāres par šauru
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 25/09/2009 12:21

a kāpēc ne šito?: [www.paroc.lv]

Re: Spāres par šauru
Autors: KOHINURS (81.198.30.---)
Datums: 25/09/2009 12:33

Man sev arī labāk gribētos vati summa jumtā 250mm, koka karkasa ārsienā 200mm, bet Paroc mezgli piedāvā attiecīgi 200 un 150

Re: Spāres par šauru
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 25/09/2009 14:10

Man sev arī labāk gribētos vati summa jumtā 250mm, koka karkasa ārsienā 200mm, bet Paroc mezgli piedāvā attiecīgi 200 un 150
===========================================================

Un?

Liekas, pats projektē un šitāds jautājums :D Papildus liec jaunu kārtu (koka vai metāla karkasā), cik vajag/gribas un visas lietas. Karkasa ārsienā jau 200 sanāk, lai kā gribētos izlocīties.

Arī par topika aizsācēja sāpi - ja ar esošo spāru izmēru slodzes tiek apmierinātas, ar karkasu zem spārēm var arī 200 mm siltinājuma klāt dabūt. Virs spārēm laikam nebūtu labi, kaut tehniski nekādu problēmu.

Re: Spāres par šauru
Autors: KOHINURS (81.198.30.---)
Datums: 25/09/2009 16:39

Cik acīgs, pat brīvi papļāpāt vairs nevarēs... . Bet par to sienu Tev taisnība. Vecums nenāk viens (to es par sevi). Tie 150 karkasa sienā laikam būs bijuši vēl pirms Paroc detaļu parādīšanās, tad, kad neko vairāk par stikla vati ar drāti starp četriem dēlīšiem savilktās ķīpās un parastu ruberoīdu dabūt nevarēja. Kaut kas būs aizķēries no tālajiem pagājušā gadsimta 80-tajiem, kad kādai muižiņai, pa kluso no priekšniecības, mansardu taisījām. Uzplaiksnīja - un uzrakstījās. Bet citādi, paldies, viss OK, stāv mana piebūves koka karkasa siena ar visām plēvēm, visiem 200mm un gaida gandrīz melnu toni zviedru krāsu krāsotu neēvelētu dēļu apšuvumu.



Re: Spāres par šauru
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 25/09/2009 16:43

Ja nav noslēpums - no kā pirki zviedru krāsu? SIA Breks, vienīgie, kas tirgoja ir beigušies, bet tas cilvēks, kas no viņiem ar to nodarbojās tagad itkā vedot privātā kārtā. Ir vēl citi avoti?

Re: Spāres par šauru
Autors: KOHINURS (81.198.30.---)
Datums: 25/09/2009 16:53

No Breks, bet pirms gada. Toreiz kontaktēju ar patīkamu dāmu. Ja atcerēšos kā bija vārdfā, sameklēšu mobilo

Re: Spāres par šauru
Autors: KOHINURS (81.198.30.---)
Datums: 25/09/2009 19:25

aaaa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja nav noslēpums - no kā pirki zviedru krāsu?
> SIA Breks, vienīgie, kas tirgoja ir beigušies,
> bet tas cilvēks, kas no viņiem ar to nodarbojās
> tagad itkā vedot privātā kārtā. Ir vēl citi
> avoti?

Klau, to Breks meitenes telefoniņu neatrodu, bet tiko uzdūros šitam
[www.ss.lv]



Re: Spāres par šauru
Autors: KOHINURS (81.198.30.---)
Datums: 25/09/2009 19:39

Un brīdi vēlāk
[www.ss.lv]

[www.petriksunko.lv]

Re: Spāres par šauru
Autors: aaaa (78.84.169.---)
Datums: 25/09/2009 21:37

Pirmais ir īstais (esmu no viņa pircis, tas ir tas pats vecais, kas strādāja Breks un veda tās krāsas, tagad privāti), pēdējie 2 tirgo surogātu, jo pašā Zviedrijā ir tikai 1 īstās falunas sarkanā ražotājs un bundža izskatās pavisam citāda:
[www.falurodfarg.com]
Un cena, kādu šie piedāvā - 13Ls par 10L spaini - pilnīgi garām, Pat sveņos īstā krāsa maksā virs 30Ls, ja nemaldos. Šeit viņu tirgo par laikam kādiem ap 35-40Ls.
Mani gan vairāk iespaidoja Falu Vapen krāsas, kas nav miltu krāsas, bet ir parasta koka krāsa uz akrilātu bāzes, ūdens dispersija. Kolosāla, neko līdzīgu pat pie Beckers neatradu. Nepil - tiksotropa, pilnīgi matēta, nelobās un ir difūzijai pilnīgi atvērta. Nekrāsotu koku baltā sedz ar 1 reizi. Tiešām iesaku, ved tas pats vecais, cena gan šausminoša, bet viņas ir dārgas arī sveņos. Lai gan - ko nozīmē dārgi, ja jau tagad pat pati prastākā un štruntīgākā Vivacolor koka krāsa uz ūdens bāzes, maksā ap 30Ls lielais spainis.

Re: Spāres par šauru
Autors: KOHINURS (81.198.30.---)
Datums: 25/09/2009 23:19

Mani ar' tā cena pārsteidza, jo pirms gada tumšo toni lētāk par 4,5 nevarēju sarunāt. Bet, ja ņem vērā, ka dēlis var būt neapstrādāts, nevajag gruntēt un aizsargā no visādām zarazām.... ir vērts.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **         **     **   ******    **     ** 
 **        **    **   **     **  **    **   **     ** 
 **        **    **   **     **  **         **     ** 
 ******    **    **   **     **  **   ****  **     ** 
 **        *********  **     **  **    **   **     ** 
 **              **   **     **  **    **   **     ** 
 ********        **    *******    ******     *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727