UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Logu attālums līdz zemesgabala robežai
Autors: Kristaps_K (78.84.140.---)
Datums: 10/07/2010 00:54

Labdien. Vēlējos uzzināt, kā nosaka minimālo attālumu dzīvojamai ēkai līdz zemesgabala robežai, ja pret robežu vērstajā fasādē ir logi? Vai attālumu mēra no paša loga līdz robežai, vai no tuvākās fasādes vietas, ja tajā ir logi, kaut arī fasāde ir ar dažādiem attālumiem, šķautnēm, padziļinājumiem, izvirzījumiem, kuros ir iebūvēti logi. Manā gadījumā logs atrodas 4m no robežas, bet fasādes izvirzījums, kurā nav loga ir 3m no robežas, vai šādu ēku pieņems inventarizācijā?

Re: Logu attālums līdz zemesgabala robežai
Autors: Kristaps_K (78.84.140.---)
Datums: 10/07/2010 01:07

Pievienoju attēlu, kas raksturi esošo situāciju:



Re: Logu attālums līdz zemesgabala robežai
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 10/07/2010 11:55

Civillikumā noteiktais attālums ir 4 m neatkarīgi no tā, ir logi vai nav. Ar vietējiem apbūves noteikumiem mēdz būt noteikti 3 m (laikam arī no Civillikuma), saimniecības ēkām/būvēm 1 m. Ja siena ar logiem tuvāk par 4 m, kaimiņu zemes gabalam ZG jānostiprina gaismas servitūts.

Siena bez logiem var būt kaut uz robežas, jābūt saskaņojumam ar kaimiņu z/g īpašnieku. Tur gan jāievēro dažādas ugunsdzēsēju normas.

Tātad ar logu viss kārtībā, par pārējo sienu palasi vietējos apbūves noteikumus, apskati sava projekta ģenplānu.

Re: Logu attālums līdz zemesgabala robežai
Autors: Lillija (93.177.230.---)
Datums: 21/02/2025 13:52

Tāds jautājums, Dignajas iela ceļas jauna māja, un iznāk tā ka logs loga no viņu žoga puses iznāk nepilni 3m +vel balkons kurš vēl tuvāk iznāk pie līnijas žoga… vai var vispār celt logus pretim daudzstāvu mājai citu māju? Jo ir cita māja ar blakus, bet nu tai logu mūsu puse nav.

Re: Logu attālums līdz zemesgabala robežai
Autors: M. (84.237.174.---)
Datums: 21/02/2025 16:57

Es sev sarunaju 3 metrus 4 metru vieta
Parakstu uzlika ✓

Re: Logu attālums līdz zemesgabala robežai
Autors: Albert J. Marrs (37.120.205.---)
Datums: 21/05/2025 10:06

Vai kāds zina, kā aprēķina minimālo attālumu no loga līdz zemes robežai? Personīgi man teica, ka jāskaita no fasādes, nevis loga. Tas var atšķirties atkarībā no vietējiem noteikumiem. Atcerieties [pacman30thanniversary.io]

Re: Logu attālums līdz zemesgabala robežai
Autors: spektrs (80.89.77.---)
Datums: 21/05/2025 12:59

No fasādes cokola mēra, ja nemaldos. Es pieņemu no fasādes ārmalas.
Noteikti ir pieļaujama novirze līdz 5 cm .

Vēl ir atrunāta robeža koka karkasa ēkai 5 m un 4 m mūra ékai.
Ar nosacījumu jumta dzegas nepārsniedz 65 cm pārkari no fasādes

Re: Logu attālums līdz zemesgabala robežai
Autors: Ivara Godmaņa vārdabrālis (84.15.223.---)
Datums: 22/05/2025 07:16

Visi attāluma ierobežojumi ir subjektīvi un vairumā gadījumu tie saistāmi ar ugunsdrošības prasībām pret būvēm. Minētiie 4 metri visticamāk saistāmi ar iespēju starp ēku un sētu ērti piekļūt ugunsdzēsējiem un tapēc nosacijumi mēriem piesaistīti cilvēka pieejamā augstumā (tradicionāli 1,4m) radītiem šķēršļiem - siena, žogs u.t.t. Zināmā mērā te ir 0,65m jumta izvirzijums, lielākam risks ka tas uzgāžas ugunsdzēsējiem. Kā piemēru no Civillikuma mēs varam minēt punktu, ka atejas bedres, komposta kaudzes dzīkstam izvietot 1,5 m no robežās un kokus stādīt arī 1m no robežās. Visi šīe minētie faktori, kaimiņam - ēnojums logiem, smakas no atejas bedrēm var traucēt vairāk nekā būve, bet ugunsdzēsēju vajadzībām tie nav būtiski. ...nu kaut kā tā - filozofiski..



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  ********   *******   ******** 
  **  **   **   **      **     **     **     **    
   ****    **  **       **            **     **    
    **     *****        **      *******      **    
    **     **  **       **            **     **    
    **     **   **      **     **     **     **    
    **     **    **     **      *******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.