UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Grīda pēc brants
Autors: saulux (---.boldnet.lv)
Datums: 04/10/2010 23:37

Koka lauku mājā vienā istabā bija iemetusies brants jeb mājas sēne. Grīda jau gadu vairāk stāv izplēsta un sēne aug tieši uz grīdas pamatiem, kas šobrīd ir tikai smilts. Tas viss tiks vests ārā, rakts vismaz 50 cm dziļumā, apstrādāts paliekošais ar fungicīdu un klāta grīda iekšā pa jaunam. Jautājums - ar ko vislabāk pildīt grīdas pamatus pēc brants? Un ko klāt pa virsu līdz pat pašam grīdas segumam, piem., dēļiem???

Liels paldies jau iepriekš!

Re: Grīda pēc brants
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 05/10/2010 09:04

Der sausa neorganiska grunts, kam piejakts baltkaļķis vai pelni attiecībā 1:15. Zem grunts bēdres pamatnē guldi 120..150mkm polietilēna PE plēvi. Pie pamatiem - tos gruntē ar baltkaļķa pienu, izlīdzini ar baltkaļka javu un piespied 5cm polistirola plātnes FS20.

Re: Grīda pēc brants
Autors: saulux (---.boldnet.lv)
Datums: 05/10/2010 21:39

Liels paldies par ieteikumiem!
Tad sanāk, ka pašā apakšā, attiecīgi pie pamatiem, tiek ieklāta plēve, tai pa virsu grunts,un tālāk izlīdzina ar baltkaļka javu un piespiež polistirola plātnes. Pareizi sapratu secību?
Neesmu tik smalki informēts par šo plēves veidu, bet vai tas neturpinās mitruma rašanos un attiecīgi neradīs labvēlīgu vidi brants atkal attīstībai??

Re: Grīda pēc brants
Autors: aaaa (78.84.190.---)
Datums: 05/10/2010 22:09

Pirms apmēram gada žurnālā Dari Pats bija vesels liels raksts par branta iznīdēšanu, tur kā reiz plēsa ārā grīdu un nīdēja to sēni no grīdapakšas laukā. Rīt vakarā apskatīšos to žurnālu, pameklēšu, ko tad tur īsti darīja.

Re: Grīda pēc brants
Autors: rozing (212.93.97.---)
Datums: 06/10/2010 00:01

Manuprāt 1m3/ no 2m2 zemi vest ārā nav īsti racionāls lēmums, varbūt uzreiz vienā istabā baseinu izbūvēt? Ja jau ir tikai vienā istabā, tad vaina nebūs 0,5m smilts. Racionālāk būtu norakt 15 cm virskārtu, pārējo izlīdzināt vienmērīgā kārtāun noblietēt, ieklāt 100 balto putuplastu, pa virsu plēvi, un plēvei pa virsu ieliet betona grīdu stiegritu ar sietu. Ja vajag var celt pīrāgu augstāk līdz vajadzīgajam līmenim, paberot biezāku apakšejās grunts slāni.Putuplasts ir hidrofobs materiāls, tāpēc neesmu vēl ne vienu loksni apaugušu ar pelējumu, aļģēm vai sūnām redzējis.

Re: Grīda pēc brants
Autors: saulux (---.boldnet.lv)
Datums: 06/10/2010 00:20

Jaa, tas būtu burvīgi.... :)

Re: Grīda pēc brants
Autors: saulux (---.boldnet.lv)
Datums: 06/10/2010 00:23

Pavisam nesen lasīju garu rakstu par to, ka mājas sēnei sporas izplatās 1 m rādiusā uz visām pusēm, attiecīgi arī dziļumā... Tādēļ, manuprāt, drošāk ir norakt pēc iespējas vairāk "slimo" zemi,lai sēne neatjaunojas...

Re: Grīda pēc brants
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 06/10/2010 09:47

saulux... arī brants sēņotnei patīk siltums, tā ka pa riņķi 1m radiusā es ticu, bet lai tā speciālu līstu zemē, kur temperatūra aukstāka? diezin vai. Ticamāk uz leju sporu piesārņojums būs kādi 15..20cm.

Re: Grīda pēc brants
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 06/10/2010 10:09

Kā jau saulux saka, brants ir īpašs gadījums un ir reģistrēti gadījumi, kur sēņu ziedi atrodas 50m attālumā !!! no pašas sēņotnes. Branta gadījumā ar 15-20cm nebūs līdzēts, jo tas pa micēliju, kas atrodas otrā mājas galā var sēņu ziediem piegādāt ūdeni un barības vielas no liela attāluma. Beigās sēne izlīdīs gar puķika un plēves malu un parādīsies piepes pie grīdas līstēm. Žurnālā bija runa par obligātu zemes izkarsēšanu ar gāzes degli un vairākkārtīgu apstrādi ar fungicīdiem, te ar parastu kaļķi nebūs pilnīgi nemaz līdzēts, ko kaļķis kā reiz ļoti patīkot branta sēnei. Mitrā zemē kaļķis būs karbonizējies pāris dienās.

Re: Grīda pēc brants
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 06/10/2010 10:20

Saskaņā ar KĶI recepti boraks/borskābe indējot arī brantu.

Re: Grīda pēc brants
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 06/10/2010 10:36

Tātad grīdas konstrukciju atjaunojot jārada sēņotnei nelabvēlīga vide - sausums, bērumā iestrādātas ķīmiskās vielas - varš, bors vai kaļķis.

Re: Grīda pēc brants
Autors: saulux (---.boldnet.lv)
Datums: 07/10/2010 00:46

Jā, tieši lasīju par boru saturošu līdzekli, ja nemaldos, BORMIOLS (vai kaut kas līdzīgs....) un skaidrs ir tas, ka ar to arī apstrādāsim...man tik nebij' īsti skaidrs, ko tālāk tad labāk klāt tajos pamatos....?

Re: Grīda pēc brants
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 07/10/2010 08:49

Priekš kam pirkt līdzekli par padsmit latiem atšķaidītā litrā? Pērc Latvijas Ķīmijā atsevišķi boraku un borskābi par pāris latiem kilogramā un šķaidi pats!

Re: Grīda pēc brants
Autors: saulux (---.boldnet.lv)
Datums: 07/10/2010 10:51

Nu jā, vispār..var arī tā, protams, darīt....

Re: Grīda pēc brants
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 07/10/2010 11:35


Re: Grīda pēc brants
Autors: Egils Ildens (78.84.194.---)
Datums: 07/02/2011 19:42

pašam arī tāda nelaime bija, tāpēc šo to palasīju. sporas ir neredzamas figņas un pa gaisu lido daudz tālāk, nekā ikdienā Tu uz veikalu ej, liela daļa aiziet bojā, nesasniedzot auglīgu vidi, bet daudzas aizlido līdz ēkām un gaida... gaida piemērotu brīdi tālākai attīstībai un tās pamatā ir paaugstināts mitrums un siltums. ideāla kombinācija viņu augšanai ir koks + turpatr esošs mūris, jo koku viņa ēd, bet mūrī neitralizē savu skābi, šī skābe savukārt pamatīgi iespaido mūrjavas stiprību, līdz ar to arī mūra stiprību kopumā. ir 2 versijas kā cīnīties populārā un mazāk zināmā. populārā ir jau minētie visa aizvākšanas paņēmieni bet tad jāvāc visi koki vismaz 0,5m attālumā no pēdējās redzamās vietas, jākarsē mūris utt. borskābe ir labs līdzeklis profilaksei. otra metode ir visa žāvēšana kaut vai ar karsta gaisa palīdzību vairāku mēnešu garumā, lai viņai pazūd mitrums, līdz ar to arī viņa nosprāgst. te gan jāņem vērā tas, ka ūdeni savam augļķermenim šī maita spēj piegādāt no aptuveni 10m liela attāluma, tākā tehniski to realizēt varētu būt sarežģīti... un tad vēl ir tāds līdzeklis trihodermīns, (var dabūt dārznieku veikalos, jautāt šķīdumu, nevis ar kūdru samaisīto) tas satur trihodermu, kas ir brants dabiskais ienaidnieks un ja ne novāc viņu pavisam, tad aptur tālāku izplatību, vismaz tajās vietās, kur pirmā virsū ir trihoderma. savai grīdai taisīju tā, ka uz grunts dajebkāda plēve, (lai šķembas nesajaucas ar grunti laika gaitā) pec tam 10-15cm šķembas, tad putuplasts, tad betons tālāk jau grīdas segums.

Re: Grīda pēc brants
Autors: Inga1 (87.110.57.---)
Datums: 06/11/2011 11:33

Sveiki. Bijām skatīties māju, kuru vēlētos iegādāties, un pirmā stāva divās istabās atklājām šo sēni. Pēc apraksta un izskata, tā atbilst īstai mājas sēnei. Pa vidu šīm istabām iepriekšējie saimnieki sāka būvēt vannas istabu, un sēne ir abās istabās vannas istabas siena pusē.(abos galos) Vai tas nozīmē, ka viņa ir izplatījusies pa visu mājas apakšu? Māja ir no mūra, bet iespējams, ka starpsienu konstrukcijas ir no koka sijām un betona sienām, grīdas ir no koka un apakšā betona grīda. Pagraba apakšā nav. Sēne aug uz koka grīdas. Vai ir iespējams kaut ko darīt vai atlikt mājas iegādi? :(

Re: Grīda pēc brants
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 06/11/2011 15:59

Ja māja citādāk laba, vieta lieliska, tāpat plānojāt veikt kapitālu pārbūvi, var riskēt, kaut padziļinātu izpēti vēlams veikt jau tagad pirms rokasnaudām un tā.

Ja tā tikai vienkārši māja kautkurienē, tad ērtāk ir doties uz nākamo objektu.

Re: Grīda pēc brants
Autors: zigis08 (87.110.131.---)
Datums: 23/02/2012 11:53

Mums arī mājā iemetās brants, bija jau trešā daļa no mājas inficēta. Protams ka iegādājāmies tik ļoti izslavēto Vincents & Poliline būvķīmijas produktu Fungi, kurš mums nezināmu iemeslu dēļ nedeva pilnīgi nekādus rezultātus. Intereses pēc pamēģināju ar 95 markas benzīnu aplaistīt sēni. Tavu brīnumu, benzīns brantu vienkārši saēda. Protams nācās mainīt grīdas un sienām apakšas jo tās ar jau bija pārāk satrupējušas. Bet visas vietas kur sēne bijusi mēs apsmidzinājām un aplaistījām, ar benzīnu lai iznīcinātu saknes un sporas kas tur varētu būt. jau 3 gadus no branta vairs nav ne miņas.

Re: Grīda pēc brants
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 23/02/2012 13:09

Ja jau MTBE
[en.wikipedia.org]
esot atbildīgs par varžu populācijas samazināšanos, varbūt tieši viņš apēda sēni?
Es gan negribētu dzīvot mājā, kas smird pēc veca benzīna.
To, ka Polyline Fungi sastāvā esošā aktūvā viela (kautkāds organiskais hlora savienojums, tā nosaukums ir atrodams uz iepakojumiem, bet nav atrodams internetā) trupes sēnēm gandrīz nekaitē, man pateica arī Koksnes Ķīmijas institūtā.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  ********   **      **  **        
 **        ***   **  **     **  **  **  **  **    **  
 **        ****  **  **     **  **  **  **  **    **  
 ******    ** ** **  **     **  **  **  **  **    **  
 **        **  ****  **     **  **  **  **  ********* 
 **        **   ***  **     **  **  **  **        **  
 **        **    **  ********    ***  ***         **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.