UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: Ess (62.84.24.---)
Datums: 25/04/2005 23:34

Ir doma ierīkot mājās dīzeļapkuri, jo pats katls ir salīdzinoši lētāks par gāzes apkures katlu, ierīkošana vienkārša un arī visādi citādi dīzeli pirkt mums būtu izdevīgi. Malkas variants pilnīgi atkrīt, jo to nav kur uzglabāt ne laukā, ne mājā.
Varbūt kādam ir dīzeļapkure un varētu ko pastāstīt - kādi plusi, kādi mīnusi... Vairāk jau interesē mīnusi...

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: UMKA (---.tele2.lv)
Datums: 27/04/2005 17:33

Ja blakus diizelja vads tad uz prieksju. Vai arii alga ne mazaaka kaa 500ls uz rokas!

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: xxx (---.lnt.lv)
Datums: 28/04/2005 08:41

Ja atmetam gaazi (kura pēc 5 gadiem būs eiropas cenu liimenii kaa atzina regulators) tad komforta zinjaa naakamais ir DD apkures veids. Cik man zinaams tad gadaa 150m2 labi nosiltinaatai maajai ar kamiinu un labu katlu vajadzeetu iztikt ar 2 tonnaam degvielas kura maxaa 0.29 Ls/l. Taatad ~ 600 Ls uz sezonu. Ja normaals katls tad cik zinaams var uzlikt gaazes degli un kurinaat ar gaazi, bet kaa jau teicu shii haljava driiz beigsies.
Es arii saakumaa biju aizdomaajies par granulu katlu, bet vinjsh maksaa 2 500 Ls! Bez tam jaatiira deglis 2x meenesii un jaaber granulas un taas veel arii jaaglabaa sausumaa. Tad aizdomaajos liidz zemes siltumsuuknim, bet arii to ieriikot snaaks izteereet ~ 7 000 Ls, bet kad paklausiijos apkaart noleemu neriskeet stipri dazhaado atsauksmju deelj.
Nu malku laikam vairs neviens neizveelas un mainiit gaazes balonus katru meenesi arii nesastaada nekaadu prieku, kaa arii nopratu nekas milziigi leets tur nesanaak.
Esmu runaajis.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: UMKA (---.tele2.lv)
Datums: 28/04/2005 14:28

Un cik tad maksaas diizelis peec pieciem gadiem?

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: xxx (---.lnt.lv)
Datums: 29/04/2005 09:32

Patiesiibaa ieprieksh neiemineejos ka gaaze muusu ciemataa nebija iespeejama un bija jaanjem kautkas cits. Nezinu kaa ir Ess ar gaazes peieejamiibu. Vieniigais par ko briinos ir tas ka Ess domaa ka gaazes apkures ieriikoshan ir daargaaka par DD!
To UMKA. Ganja kad izmaksas augs, bet ne ar taadiem tempiem kaa gaaze. Starpcitu arii malka vairs apkaart nemeetaajas un arii granulas paliek aizvien daargaakas.
Domaaju, ka ja tiktu veikts experimetnts ar vienu maaju un dazhaadiem apkures veidiem tad izraadiitos ka sezonas apkures izmaksas buutu saliidzinoshi vienaadas (peec 5 gadiem).
Diemzheel sheit neviens nekaadu diskusiju par DD apkuri neizveerhs :(

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: gosha (212.70.174.---)
Datums: 02/05/2005 10:39

palasi cītīgāk forumu, tur par DD ir pietiekoši, neesi bijis pietiekami vērīgs

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: Sencis (159.148.150.---)
Datums: 11/05/2005 15:13

Normāli nosiltinātai (pēc LBN-002 normatīva9 t.sk. logi k< 1.4) 150 m2 mājai AR rekuperatoru ventilācijas sistēmā un vajadzētu iztikt ar - 1.2-1.5 tonnu dīzeļdegvielas ( <450Ls/gadā patreizējās cenās bez akcīzes) . Mēnesi vidēji ap 40 Ls- nevajag gluži 500Ls uz rokas. Protams, ja sūdīgi viss maksimāli izdarīts, var sadedzīnāt arī 5 tonnas, ka tik gaiss pietiktu.

Šādai mājai nepieciešamā katla jauda max 10-12 kW (6-8 kW apkurei, 2-4-karstam ūdenim).

Dati no personīgās mājas pieredzes 5 sezonu gadu garumā
Pārēja pievienojos xxx. Gāzes haļava beigsies , bet ja gāze ir tuvumā,var uzlikt gāzes katlu.

Visas pārējās metodes ir vai nu dārgas (elektrība) , vai pateŗē Jūs laiku. DD un gāzei klāt nav jāķeras visu sezonu. Deglis iet vismaz 10gadus bez problēmām

Jāpiemin siltumsūknis, taču neesmu pārliecināts par tā mehānisko izturību ilgākā laikā. Arī investīcijas sanāk lielākas , uzlikt sarežģītāk un jāmāk, taču nelielam patēriņam zem 10kW tā ir vērā ņemama alternatīva.


Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: xxx (80.232.211.---)
Datums: 11/05/2005 17:34

To sencis.
Beidzot kads atsauciigs cilveeks par DD apkri :)
Jautaajums ir kaadas markas un cik automatizeets katls Tev ir, kaa arii kur peerc degvielu?

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: xxx (80.232.211.---)
Datums: 11/05/2005 17:38

Starpcitu kas tasd taads par rekuperatoru un ko shamais ziemaa eed. Man celtnieks par to nav iemineejies ne pushpleesta vaarda.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: UMKA (---.tele2.lv)
Datums: 13/05/2005 12:09

Rekuperators ir taada lietinja ar kuru izmantojot sadegsjanas procesa radusjos duumgaazu siltumu uzsida gaisu kuru ievada atpakalj maajaas ventilaacijas sisteemaa.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: karusels (81.198.130.---)
Datums: 14/05/2005 22:56

Sencim. Objektīvs viedoklis par DD. Viss tas pats tikai ar granulām 2x lētāk. Man nav grūti ziedot 5 min nedēļā iebērt granulas un izraust pelnus no katla. Iekārtas cena ir tāda pati kā DD.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: xxx (80.232.211.---)
Datums: 16/05/2005 08:27

Vot tur jau tā lieta ka Grandeg granulu katls ar tvertni maksā 2500 Ls! Par citiem nezinu bet kautkā bail lētāku bija skatīt jo pazīstu šo firmu un priekšnieku.
Nezinu kā ar tām 5 minūtēm, bet tikko neajuši dzirdēju granulu katla īpašnieka neapmierinātību ar putekļiem kuri neizbēgami rodoties berot granulas un tieši tāpat ar pelniem.
Es gan negribu ticēt, bet stāstīja pat par to ka tie putekļi esot tik smalki ka viegli tiekot no katla telpas līdz pat dzīvojamām telpām.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 16/05/2005 09:55

man šķiet, ka tas cilvēks pārspīlē. skatīju darbojošos katlu, ne tur pelnu, ne putekļu - ar aci pamanāmu, vērā ņemamu daudzumu.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: xxx (80.232.211.---)
Datums: 16/05/2005 12:13

Tikko satiku kautkadas buuvfirmas priekshnieku un nejaushi saakaam runaat par apkuri. Protmas ka tika ieteikta gaaze, ja ir, bet nekaadaa gadiijumaa \grandeg katls. Nezinu siikumos, bet ideja taada ka tas katls straadaajot uz pilnu tvaiku vai atkal knapi un minimaalo un Grandeg nepiedaavaajot to noreguleet.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 16/05/2005 14:49

netaisos grandegam par aizstāvi, bet tie lietotāji, ar kuriem es runāju, bija ļoti apmierināti gan ar patēriņu gan katla apkopšanu un regulēšanas iespējām.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: Buss (---.bsc.lv)
Datums: 16/05/2005 15:49

xxx Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tikko satiku kautkadas buuvfirmas priekshnieku un
> nejaushi saakaam runaat par apkuri. Protmas ka
> tika ieteikta gaaze, ja ir, bet nekaadaa
> gadiijumaa \grandeg katls. Nezinu siikumos, bet
> ideja taada ka tas katls straadaajot uz pilnu
> tvaiku vai atkal knapi un minimaalo un Grandeg
> nepiedaavaajot to noreguleet.
>

Kautkādas būvfirmas priekšnieks būs brigaģirs Vaņa ar pablāvām zināšanām par apkuri.

Lielākā daļa DD un gāzes katlu strādā ON/OFF režīmā - vai nu strādā ar pilnu jaudu vai vispār nestrādā. Ir gan smalkāki un protams dārgāki katli, kas māk strādāt 2-pakāpju režīmā (100% jauda un 60% jauda). Apkures temperatūras noturēšana tiek panākta ar strādāšanas/nestrādāšanas laika attiecību.

Pat malkas katli (kur it kā ir apkures jaudas regulēšana ar gaisa padevi) efektīvāk strādā pie maksimālās jaudas, kad notiek pilnīga malkas sadegšana.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: xxx (80.232.211.---)
Datums: 16/05/2005 16:15

Nee, brigadjirs vinjsh tochno nebija, izskatiijaas peec priekshnieka, bet laikam cik cilveeki tik uzskati.
Kautgan patiesiibaa man jau vienalga. Esmu izveeleejies DD.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: Ieva (159.148.190.---)
Datums: 17/05/2005 09:40

Vajag pirkt katlu, kam ir liesmas modulācija. Arī gāzes plīts taču strādā ne tikai on/off, bet ir arī samērā lielas iespējas noregulēt liesmu. Gan šķidrā kurināmā, gan gāzes katliem ir šāda iespēja. Manam katlam es šad tad paskatos, ka liesma ir 20 vai 40 vai 60% no max. Diemžēl cietā kurināmā katlu padeves iekārtas nevar tā noregulēt, lai granulas padotu tikpat plūstoši kā šķidro vai gāzveida kurināmo. Es, starp citu, arī sākumā gribēju granulu katlu, kamēr neizrādījās, ka katls ar tvertni ir pārāk liels manai kurtuves telpai.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: Sencis (159.148.150.---)
Datums: 17/05/2005 15:41

Atvainojiet, nokavēju.
Katls man ir Protherm,pirkts 8 gadus atpakaļ firmā FAN, čehu,škiet ka 12 vai 16 KW - mazākais ko viņi piedāvāja, speciāli pasūtija Čehijā jo tik mazus šeit neviens nepirka, ar vācu Hansa degli. Prasts līdz trulumam. Toreiz maksāja kādus 600 Ls?

Es pieļauju ka patēriņš nav optimāls jo lai nesvīstu skurstenis ( tas man vēl ķieģelu, kondensāta nav vispār piešis temperatūras) dūmgāzes turu >220 C lai gan katls maksimāli izmanot kurināmo ja dūmgāzu temperatūra ir ap 160 C.

To varu atļauties jo māja ir labi nosiltināta, kā jau rakstīju, un ir rekuperators.

Rekuperators ir ierīce slēgtā mehāniskāss Ventilācijas sitēmā , ne apkurē, kas satur siltummaini kurā izejošais siltais izstabas gaiss aptuveni 70% no sava siltuma atdod ienākošajam aukstajam svaigajam gaisam, tādējādi šī svaigā gaisa uzsildīšanai nav jātērē tik daudz enerģijas. Ventilācijas sistēma nodrošina perfektu gaisa kvalitāti mājā bez caurvējiem, logi nav jātur vaļa nekad, arī ziemā un virtūvē nē ( ja vien pats īpaši negrib).

Firma no kuras pērku Degvielu visus šos gadus ir VIRŠI- A Rīgās birojā -ļoti cilvēcīga firma, cenas kā visur , akcīzes nodoklis ēkas apkurei nav jāmaksā ( jānoformē papīri- to palīdz izdarīt virši A)

Attiecībā uz 10 min granulu piebēršanai- es uzskata ka man šo 10 min dienā nav , jo pēdējos 8 gadus nav nācies par apkuri aidomāties vairāk kā teorētiski. Kad rudenī septembri katls tiek ieslēgts, Maija beigās izslēgts. Pa vidu pie tā jāiet NAV.Tāpat kā Gāzes apkurei. Ja degvielas pievades sistēma ir hermētiska (kā tai jābūt), dīzeļdegvielas smakas praktiski nav, bet vēlams tomēr visu šo sistēmu turēt atsevisķā telpā vai pagrabā.

Re: Mājas apkure ar dīzeļdegvielu
Autors: hmm (195.13.255.---)
Datums: 15/06/2005 20:43

Ar rekuperatoru skurstenii jaauzmanaas jo var nodzeseet gaazees tik zemu ka saak izdliites kondensaats. Kaa zinaam DD satur sēru un visādus citādus sū.., kas šķidrā veidā sēdīs skursteni katlu utt.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********   ********   ********    *******  
 **        **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **        ********   ********   ********    ******** 
 **        **         **         **                ** 
 **        **         **         **         **     ** 
 ********  **         **         **          *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727