UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iesakiet namdarus; darbu apmaksa
Autors: Brusinš (195.13.155.---)
Datums: 02/04/2012 15:06

Labdien!

Mūsu superīgā ekonomiskā situācija noveda pie tā, ka zināma brigāde, kas solījās drīzumā sākt rekonstruēt manu būdu, dodas trimdā uz ārzemēm.

Zinot, ka šeit mītošie gan zin, gan paši ar to nodarbojas, lūdzu iesakiet zināmus un pārbaudītus cilvēkus.

Objekts Rīgas rajonā, darbs pie koka karkasa, spārēm, jumta, apdares un siltināšanas.

Paralēli es pats meklēju alternatīvas, un saskaros ar dīvainiem cilvēkiem.... Neprasot pat kārtīgu darbu sarakstu, tāmi utt, prasa "iedod kaut 200 ls un sākam strādāt"

Man tas neliekas nopietni - paša spēkiem esmu sastādījis tāmi (par katru pozīciju un likmi esmu gatavs diskutēt) un esmu gatavs iepirkt materiālus jebkurā brīdī.

Jautājums - kāda ir normāla prakse, kā tiek apmaksāti celtniecības darbi? Pēc manām domām, katram darba tirgū ir jārēķinās ar sava darba ieguldījumu viena mēneša apmērā, pēc kura viņš saņem darba algu, ne tā ?

Man neliekas, ka celtnieki ir tie nabagākie, kas dzīvo no rokas mutē - kāpēc ir tik paniska vajadzība pēc avansiem? Izdari, saņem. Materiāli mani, instrumenti tavi.

Pateicos par komentāriem. Ja ir zināmi kādi sakarīgi cilvēki, lūdzu dodiet ziņu.

Paldies!

Re: Iesakiet namdarus; darbu apmaksa
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 02/04/2012 15:33

Parasti pēc noteikta apjoma vai reizi nedeļā. Tagad sakarā ar masveida piekāsieniem nāk modē reizi dienā...vakarā.

Re: Iesakiet namdarus; darbu apmaksa
Autors: Brusinš (195.13.155.---)
Datums: 02/04/2012 16:04

Vai tad šādu pretenziju izslēgšanai nav paredzēti līgumi?


Re: Iesakiet namdarus; darbu apmaksa
Autors: D&L (81.198.240.---)
Datums: 02/04/2012 16:31

No paša pieredzes silti iesaku jumta meistarus meklēt jumiķu biedrībā, nekādā gadījumā neraudzīties sludinājumu virzienā. Es savā laikā noticēju gudrām runām, bet finālā dabūju jumtu pārkraut. Otreiz biju gudrāks un griezos jumiķu biedrībā, gan gonors krietni mazāks, gan darba kultūra un pavisam cita atbildība.

Re: Iesakiet namdarus; darbu apmaksa
Autors: m. (78.84.77.---)
Datums: 02/04/2012 16:44

D&L - kas tev tur sataisits bija?

Re: Iesakiet namdarus; darbu apmaksa
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 02/04/2012 17:18

Ko mūsdienās nozīmē līgums? Pilnīgi neko! Ja pēc līguma, tad lūdzu, piedzen caur tiesu, process vilksies gadiem, beigās nervi, laiks un nauda tāpat vējā. Celtniecībā tikai ar cilvēcīgo pieeju - ja ar darītājiem uzturēsi cilvēcīgas attiecības, viņi bez nekādiem līgumiem savu brāķi pārtaisīs. Ja bāzīsi sejā līgumus, bet pretī gadīsies kāds negodīgs kretīns - neizdarīsi pilnīgi neko.
Galvenais ir visu sarunāt sākumā - cik kas un par ko maksā un kādu atbildību uzņemas. Kas savāc atkritumus aiz sevis utt., līdz sīkumiem. Naudu uz priekšu avansā - tādu praksi var aizmirst uzreiz. Lūdzu, kaut vai katras dienas beigās, bet nekādu avansu. Starp citu, man ar cilvēku meklēšanu pēc sludinājumiem ir tikai laba pieredze. Protams labāk, ja kāds pazīstams iesaka, bet tas tomēr vēl pilnīgi neko nenozīmē. Es beigās secināju, ka haltūristus vajag atlaist uzreiz, momentā, pēc pirmās nohaltūrētās lietas, jo šādi strādnieki nemainās - tā ir attieksmes problēma. Brāķi būs vēl un vēl un nekādu "pēdējo reižu" - vai ir vai nav darītājs to redz pēc pirmās dienas.

Re: Iesakiet namdarus; darbu apmaksa
Autors: m. (78.84.77.---)
Datums: 02/04/2012 17:22

nekada gadijuma nevajag ari maksaat par puspadaritu darbu pilnu summu cerot ka sadaris visu lidz galam



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  ********   **    **  **    **  ******** 
       **  **     **  **   **   ***   **  **       
       **  **     **  **  **    ****  **  **       
       **  ********   *****     ** ** **  ******   
 **    **  **         **  **    **  ****  **       
 **    **  **         **   **   **   ***  **       
  ******   **         **    **  **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727