UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

ūdens apgāde
Autors: ez (95.68.101.---)
Datums: 27/08/2012 17:40

Celtniecības procesā esmu nonācis līdz sūkņa un spiedkatla pievienošanai. Un nevaru īsti saprast kā man sanāktu izdevīgāk rīkoties....respektīvi pirkt kādā no celtniecības veikaliem jau sakomplektētu variantu vai to izdarīt pašam...kā ir ar izmaksām vai tas ko maina ja komplektēju pats?
Un kur varētu meklēt viss izdevīgākos piedāvājumus?
Jau iepriekš paldies!

Re: ūdens apgāde
Autors: zipaks (195.35.107.---)
Datums: 28/08/2012 10:06

Ja nekad to neesi pats komplektējis, tad labāk ņem gatavu.

Re: ūdens apgāde
Autors: Daniliano (81.198.214.---)
Datums: 28/08/2012 12:34

No kurienes nāks ūdens(ir/būs iegremdējamais sūknis)? Tādiem nokomplektētiem variantiem parasti ir irobežoti uzsūkšnas rādītāji. Ja tajos iekļaujies un apmierina tipiskais 25litru spiedkatls, tad labāk ņem nokomplektētu.

Re: ūdens apgāde
Autors: ez (95.68.117.---)
Datums: 28/08/2012 21:08

Sūknis nebūs iegremdējamais tas ir domāts montēt uz spiedkatla. Bet mani īsti neapmierina parastais 25l spiedkatls...nesaprotu to ideju uzlikt 25l spiedkatlam sūkni ar jaudu 1.1kw.....ja tas spēj max uzsūkt ap 75l minūtē.
Vaitad spiedkatls nav domāts arī kā krātuve ūdenim lai sūknim nevajadzētu tik bieži ieslēgties un izslēgties?

Re: ūdens apgāde
Autors: Daniliano (80.232.241.---)
Datums: 28/08/2012 23:43

Domājams ka tie 25 litri normālai privātmājai ir optimāls tilpums un kompakts izmērs. Bet ir hidrofori arī ar 40l traukiem. Te jāizvērtē vieta kur stāvs tas agregāts. Un sūknis jau obligāti nav jāmontē uz tā spiedkatla-tikpat labi sūknis var būt akā( tuvāk iesūces vietai un nebūs tā dzirdama tā darbība), bet spiedkatls kaut kur mājā iekšā. Arī spiediena kontrolējoša iekārta(mehāniskais spiediena kontaktors-regulātors) ilgāk kalpos sausā vietā. Man konkrēti hidrofors ir akā-varu teikt ka nav tas labākais variants-bundulis rūsē un kontaktoru jau esmu otro reizi nomainījis. man aka patālu no mājas un ūdens līmenis tāds pazems-nācas likt akā. Sūkņa dabību jau negatīvi var sākt ietekmēt Ja 'ūdens 6 metri zem sūkņa.

Re: ūdens apgāde
Autors: Dzindzis (212.142.120.---)
Datums: 29/08/2012 00:53

Tajos momentos kad pazūd elektrība uz vairākām stundām ļoti novērtēju ~100l "Komunaļnik" spiedkatlu kopā ar moderno ūdens apgādes gidroforu. Ir bijuši gadijumi kad kaimiņi nāk ciemos pēc ūdens :))

Re: ūdens apgāde
Autors: zipaks (195.35.107.---)
Datums: 29/08/2012 09:42

Man ir akā parastais veikala komplekta ūdensapgādes automāts ar 20 vai 25L spiedkatlu. Un mājā iekšā 80L atsevišķs spiedkatls pievienots un blakus skurstenim nolikts, lai vēl uzsilda to ūdeni ziemā.
Pēc tam jau papildus spiedkalu var pievienot un elektrības iztrūkums gadījumā tas var noderēt (ja nebūs tukšs uz to brīdi :D) .

Re: ūdens apgāde
Autors: Guchii (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 12:32

Man interesē kur netā lai paskatās kā ierīkot ūdens apgādes sitēmu lauku mājās, kur ūdens tiek ņemts no akas. Trubas zemē ir saraktas, sūknis ar spiedkatlu iegādāts. Sūkni likšu akā bet rodas jautājums kur likt filtru, vai pirms sūkņa vai pēc un ja likt tad cik lielu un kādu. Drošvien pirms un pēc filtra jāliek rāns, lai filtru var iztīrīt nejaucot sistēmu. Ja pēc sūkņa, tad filtru likšu mājā.

Re: ūdens apgāde
Autors: Argh (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 14:20

Filtri ir dažādi un arī ūdens ir dažāds.

Lōģiski būtu ūdens uzglabāt jau bez lielām mehāniskām daļām lai traukā nekas nesēžas. "Ķīmisko" jau pēctam var palaist kur vajag, kaut vai atsevišķu ūdensvadu dzeramajam.

Filtrs = pretestība sūknim.

Re: ūdens apgāde
Autors: Pavels.O (178.16.22.---)
Datums: 28/08/2014 14:36

un pēc loģikas, kādēļ laistīt dārzu ar filtrētu ūdeni? Filtrs liekams pēc sūkņa aiz trejgabala, kurš sadala ūdens plūsmu uz dārzu, uz māju. Pret mehānisko drazu ir filtrs - metāla siets pirms pretvārsta, pirms sūkņa.
Iznāk (neminot sīkumus u.t.t.) caurule akā (galā var būt siets) -> filtrs lielām mehāniskām daļām (caurule ar sietu iekšā un skrūvi no sāna), pretvārsts, sūknis, trejgabals (dārzs / māja), mājā 2 vai 3 filtri (man 2, mehāniskiem un ogles) tālāk jau mājās instalācija. Pirms un pēc filtriem ventiļi.
Kādu slodzi sūknim rada filtri aiz hidrofora?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   **     **  ********  **     ** 
 ***   ***  **     **  ***   ***  **    **  **     ** 
 **** ****  **     **  **** ****      **    **     ** 
 ** *** **  ********   ** *** **     **     **     ** 
 **     **  **         **     **    **       **   **  
 **     **  **         **     **    **        ** **   
 **     **  **         **     **    **         ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727