UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

No kā mūrēt pamatus
Autors: Jaunais celtnieks (81.198.234.---)
Datums: 22/07/2005 03:31

Esam nolēmuši celt ģimenes māju un šogad gribētos ielikt pamatus, tikai netieku īsti skaidrībā ar optimālāko variantu. Māja plānota paliela,apm 300m2 (1.st un mansards). Viens variants ir monolītbetonēšana, tikai man nav īstas skaidrības par tiem veidņie- nekur nevaru atrast, cik maksā to īre.
Otrs variants ir pamatus celt no blokiem- tikai atkal man nav īstas skaidrības no kādiem.Ir dzirdēti Fibo pamatu bloki, bet atsauksmes gan nav dzirdētas. Varbūt ir vēl kādi citi bloki?
Un vēl kāds paziņa ieteica, ka tagad esot kaut kādi tur putupolistirola siltumizolācijas plātņi, kurus varot izmantots kā veidņus, un tie kalpos kā siltumizolācija. Tikai nekur nevaru par to atrast info- it kā grāmata "Māja laukos" par to ir pieminēts, bet nekas sīkāk nav pastāstīts.
Varbūt kāds būtu gatavs padalīties pieredzē un informācijā
Paldies

Re: No kā mūrēt pamatus
Autors: obo (80.70.16.---)
Datums: 22/07/2005 17:08

Aizsūti uz Peri vai Doka pamatu rasējumu šie sarēķinās un piedāvās
veidņus pamatu ieliešanai, piegādei, ja vajag. kontaktus meklē caur www.zl.lv
p.s
Peri - man šķiet, ka tur šeptējās atsaucīgāki
darboņi

Re: No kā mūrēt pamatus
Autors: diletants :) (---.cmr.microlink.lv)
Datums: 03/08/2005 17:04

Sveiks, varu padalities savaa pieredzee.

Cik saprotu, projektaa ir paredzeeti lentveida pamati.

Sev leeju pamatus, kaa veidnjus izmantojot mitrumizturigo OSB, pec tam sis OSB plaksnes aizgaja jumta klaajaa. Liidz ar to aktrita veidnju nomas izmaksas, tiesa izmantotie OSB ir jaaattiira no cementa, vietaam jaapiesliipee caurumu vietas (kur tika savienoti).
Izmaksas sastaada betona m3 - 35ls/m3 vai vairaak + viitnjstienji, distanceri utt. - tie paliek iebetoneeti.

Otrs redzeets - tiek iebetoneeta pamatu peeda, peec tam uzmuureets no fibo pamatu blokiem. Bloku m3 laikam ir daargaaks kaa betonam + muureeshanas darbi, toties nav vajadziibas peec veidnjiem.

Tomeer vislabaak buutu runaat ar savu arhitektu un konsruktoru - konkreetai vietai atkariibaa no grunts var buut dazhaadas konfiguraacijas, ja nav pagrabs, mazaaks materiaalu pateerinjsh vareetu buut paalju pamatiem.

Re: No kā mūrēt pamatus
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 04/08/2005 17:32

veidņus var izlikt ar plēvi, tad atkrīt tīrīšanas darbi.

Re: No kā mūrēt pamatus
Autors: Jaunais celtnieks (81.198.234.---)
Datums: 08/08/2005 06:30

Pateicos par padomiem. Arhitektam mēģinu ieskaidrot, ka lētāk ir no fibo, bet viņš laikam man i tomēr ir pārliecinājis uz monolītajiem :) Tagad atradu kadu iestādi, kas veidnus taisa no AAB putoplasta, kas nemaz netiek izņemts pēc betona ieliešanas un saglabājas kā siltumizolators. Mēģināšu tagad interesēties tuvāk par šādu iespēju.

Cik interesant°i maksā m3 monolīto pamatu no A līdz Z. Es domāju- sākot no tranšejām, šķembām, blietēšanu, materiālus, darbu un visu pārējo?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  ********  **     **   ******  
 **     **  **           **     **     **  **    ** 
 **     **  **           **     **     **  **       
 **     **  ******       **     **     **  **       
  **   **   **           **      **   **   **       
   ** **    **           **       ** **    **    ** 
    ***     **           **        ***      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727