UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

trekno laiku atmiņas...
Autors: specs (79.132.79.---)
Datums: 10/02/2013 11:39

Biju ciemā pie paziņas, kurš šķirojot vecus papīrus bija uzdūries uz 2007.gada ziemā saņemtu tāmi - piedāvājumu viņa sapņu privātmājas būvniecībai. Interesantākās pozīcijas bija: fibo bloku mūrēšana 50Ls/kbm, reģipša skrūvēšana vienā kārtā 10Ls/kvm, parastais reģipsis (materiāls) 5Ls/kvm utt. Lieki piebilst, ka šī tāme bija reizes 2 lielāka par citiem piedāvājumiem, kas ar šodienas aci arī jau diez ko labi neizskatās. Viens gan ir acīmredzams, ka "normālajās tāmēs" materiālu izmaksas ir +/- šodienas līmenī, bet nu darba izmaksas gan ir jautras.

Re: trekno laiku atmiņas...
Autors: aaaa (91.105.69.---)
Datums: 10/02/2013 12:19

Man arī saglabājušies pieraksti, par cik ko esmu pircis - nu cik tagad salīdzināju, materiāliem bez izņēmuma visiem cenas ir riktīgi augšā. Un tas neskatoties uz to, ka būvēju trakajā 2007. gadā. Nu darbs jā, tur visādi, lai gan es neteiktu, ka tiešām labi meistari kaut ko nolaida - varbūt pašā krīzes pīķī, kad darba vienkārši nebija, bet tagad - runāju ar savu elektriķi, darba esot ne mazāk kā tajos laikos.

Re: trekno laiku atmiņas...
Autors: DsKs (95.68.40.---)
Datums: 10/02/2013 13:00

apkure,ventilacija,udens ... par sim lietam varu komentet par cik ir saistitba ... tames gala summa isti palikusi nemainiga pret septito gadu, pa vidu mainijies ir loti daudz ... darba alga ir vairak legalizeta,materialu summas ir staigajusas ka uz leju ta uz augsu pa pozicijam( materialiem ir paradijusas jaunas alternativas,utt. ),stipri augusas ir mehanismu izmaksas

otra lieta - katram uznemumam tames veidosanas specifika ir stipri individuala un piekerties pie atseviskam pozicijam isti nevar ... pec noklusejuma lokalaja tame butu jabut ieklautam tiras darba speka izmaksas,iepirkuma cena materialam un tiras mehanismu izmaksas ( stalazas,instrumenti,utt ) , talak jau % iet transportesanas izmaksas ( ari diskutejams moments,jo sodien faktiski materialu piegadi objekta veic pats pardevejs ... protams pie attieciga apjoma ) , % administracijas izmaksas , soc nodoklis un paradita % uznemuma pelna ... pec pieredzes piedavajot tami generaluznemejam ir jaslepj gan administracijas izmaksas ,gan pelna,jo tas automatiski tiek uztverts ka - atlaide ... tatad sanak tos % izbarstit pa visu tami un kaut ko atsifret ir neiespejami

tas ka jebkuram uznemumam ir nulles cipars ir fakts,ka talak saformejas gala tame ka jau teicu ir stipri individuali

specam,ja grib maksat visus nodoklus,tad no 50 latiem tame uz rokas paliks vien 27 :)

Re: trekno laiku atmiņas...
Autors: vecais2 (46.109.9.---)
Datums: 11/02/2013 21:54

Plika tāme bez specenes sapņu privātmājai-tur var būt arī lielāks cipars,piemēram,vairāku līmeņu reģipsa griesti ar izliektām plaknēm un citām izvirtībām,kuras par divīti neviens neskrūvēs.Tieši tas pats ar fibo un 3metrīgā knauf loksne neko lētāk nemaksāja ne tad,ne tagad.(poļu redeli var dabūt lētāk).Lielākais app...iens jau treknajos bija tieši uz materiālu apjomu-40 m2 griestiem vajadzēja 60m2 reģipsi,2maisi uniflotu,2šetroka spaiņi,un 2spaiņi krāsa,lai to visu nomālētu.

Re: trekno laiku atmiņas...
Autors: ints45 (87.110.148.---)
Datums: 12/02/2013 22:54

Es 2006.gadā vienā no internetveikaliem pasūtīju Aeroc par Ls 5,5 tūkst. Šie mani nākošā dienā pasūtīja vienu māju tālāk - kaut kas neklapējot ar kravām, auto piepildījumu utt. Trekni dzīvoja, ja tāda summa neizsauca vēlmi pēc vismazākā elastīguma

Re: trekno laiku atmiņas...
Autors: velo (178.16.22.---)
Datums: 15/06/2013 16:00

ints45 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es 2006.gadā vienā no internetveikaliem
> pasūtīju Aeroc par Ls 5,5 tūkst. Šie mani
> nākošā dienā pasūtīja vienu māju tālāk -
> kaut kas neklapējot ar kravām, auto
> piepildījumu utt. Trekni dzīvoja, ja tāda summa
> neizsauca vēlmi pēc vismazākā elastīguma


taa "neklapeeshan ar kravaam" var buut arii bija diezgan pamatots iemesls, jo man +/- tajos pashos gados bija tieshi taada pati situaacija, bet sanjeemu logjisku skaidrojumu un probleemu atrisinaajaam. Pasuutiiju Fibo leetaak kaa citur (konkreetus m3 ciparus neatceros taapeec ilustartiivi izdomaashu) piem 52 m3 fibo un sanaaca tieshi tas pats staast - neklapee ar kravaam , jo lai dabuutu to leeto cenu, blokus vedot no Igaunijas nemaz neved uz Latvijas baazi , kur piem tad vareetu paarkraut autinjos tieshi manus 52 kubus un piegaadaad, bet visa taa paarkraushana sanaak papildu izdevumi, taa vietaa visu kravu pa taisno aizdzen pie klienta , un ja piem tanii igaunju fuuree ir vieta 50 m3 tad tie igaunji arii ved pa max tos 50m3, tad peec shaas sheemas nekaadi nevar piegaadaat 52m3. Taakaa tanu beigaas njeemu caur vinjiem tos 50 m3 un atlikushos 2 m3 no citiem. betnu man paveicaas ka vajadzeeja 52 nevis 48 , jo kur tas igaunis tad lai liek tos 2 kubus, ja es vinju negribeetu njemt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **        **        **  **     **  **    ** 
 **   **         **        **  **     **  ***   ** 
 **  **          **        **  **     **  ****  ** 
 *****           **        **  **     **  ** ** ** 
 **  **    **    **  **    **   **   **   **  **** 
 **   **   **    **  **    **    ** **    **   *** 
 **    **   ******    ******      ***     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727