UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: slēpnis nelog (91.105.65.---)
Datums: 23/05/2013 00:08

Realitāte ir tāda, lai māju uzceltu 1gadā, jākrāj ir gadi 20. Tas pie noteikuma, ka iekrājumus pa to laiku neapēd inflācija vai citas kolīzijas. A tā, skat, pēc nieka 10 gadiem jau viņam būs māja. :) Kaut gan 120kv metru nav tik liela. Ja intensīvi iespringst arī darba dienu vakaros, tad 3-4 gados būs gatavs.

Turklāt ja tos gadus krāj, tad kaut kur pa to laiku ir jādzīvo. A te vienā stūrī jau var iemitināties un netērēties citur par mājokli.

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: DsKs (91.105.90.---)
Datums: 23/05/2013 08:40

Esmu jau rakstijis,ka vienstavu namelim celu augsa otro stavu uz ~ 100 m2 - demonteju veco jumtu,veidojam veidnus armejosai saturosai joslai ( faktiski gandriz jaunus pamatus 15 cm biezuma ) , talak bloki un divslipu jumts ... Iesaku buvet nu jau gandriz divus gadus atpakal ~ julijs - celtnieki ieleja armejoso joslu,talak bloki,jumts,skursteni pagarinaja un logus salika,tad buvniecibu reali partraucu.Atsaku pagaisgad marts un visus darbus veicu gandriz viens pats - iemetu ardurvis,stiprinaju gridas konstrukciju ( ari gandriz sanaca pilniba jaunu nesoso konstrukciju veidot ) , nosiltinaju jumtu,regipsa konstrukcijas,starpsienas,kanalizacija,apkure ( radiatori ) , elektriba 'lidz kastei' ... spahtelesanu un apdari uzticesu zinosakiem ... tulit saksu siltinat visu maju un pagaidam optimistiskais skats ir nakosgad ap so laiku pilniba pabeigt ieksu 2 stava ...visas izmaksas pilniba skaitu lidzi un sobrid izskatas ka lidz mebelem drosi tiksu ieksa 200 latos uz kvadratu ... man lielakais plus ir ka stradaju buvniecibas uznemuma un faktiski visi profesionali instrumenti vakaros vai uz visu nedelas nogali ir par brivu pieejami ... ka ari transports materialu parvesanai ... ir ari iespejas caur uznemuma atlaidem nemt gandriz visus materialus un reizem bez pvn ... iesaku ar kaut kadu 7k latu starta kapitalu un katru menesi lieku nost konkretu summu buvniecibai ... kreditos negribu list un nav nekadas velesanas ari maksat prom palielus procentus ... + ja butu panemis vienu lielu summu,tad kaut kadu % butu ka saka izkernajis nezinot pat isti kapec un par ko un kur ... butu gajis pa fikso ... ja butu kads kas vislaik varetu butu man lidzejis + buvetos ka saka nonstopa ( sobrid tie ir gandriz katrs vakars + nedelas nogale ... liels plus ka dzivoju uz vietas un ka saka,kad uznak liela velesanas,atliek pargerbties un iet stradat ) , tad sobrid jeb 2 gadu laika butu pilniba visu pabeidzis

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: specs (79.132.79.---)
Datums: 23/05/2013 23:14

Vot šito es nesaprotu. Vai letiņam ir kāds augstāks uzdevums dots sev obligāti dzīves laikā uzcelt māju, tā teikt - lai vai tur kas. Vai tiešām dzīvē citu nav ko darīt 10 gadus un vēl katru vakaru, kā šmurkāties ar špaktelēm, betoniem, dolbīt vadus sienās utt. Dzīvo taču vienreiz! tagad taču topika autore kaut kur dzīvo? Nav naudas, nevari sakrāt - necel, necel nekad! Vari sakrāt, tad sakrāj, nedaudz aizņemies, bet cel 1-2 gadus.
Pats jautrākais ir vēl uzbliezt māju kādā lauku pagastā, tajā ieguldot 50k, bet tirgus vērtība iegūstot 30k. Tā teikt desmit gadi pa kāju un vēl nekāda pensijas kapitāla...

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: Pavels.O (83.136.136.---)
Datums: 24/05/2013 08:41

Obligāti - māja, dēls un koks savādāk mirt ir kauns, turklāt ja visu dzīvi neesi dzēris un pīpējis, bet nodarbojies ar sportu, tad veselam mirt ir divtik kauns.
P.S. Ļoti atvainojos par OFFtopiku

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: Dzindzis (159.148.7.---)
Datums: 24/05/2013 09:40

Piekrītu Pavelam

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: alise34 (194.8.16.---)
Datums: 24/05/2013 12:01

" Māja ceļas pilsētas centrā un vecas būdas pamatiem. Tātad papīri atkrīt."

Kāpēc atkrīt? Projekts? Būvatļauja utt utjpr? To visu vai tad nevajag?

Mums sanāca 388 Ls/m2 līdz tikšanai zem jumta (ar siltinājumu un pabeigu ārējo apdari) koka karkasa mājai ar pagrabu. Tik tālu visu darīja meistari (t.s. firma).

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: alise34 (194.8.16.---)
Datums: 24/05/2013 12:05

" man vajag tikai tik tālāk līdz jumts virs galvas pārējo visu saviem spēkiem."

Pašu vai nepašu, bet iesaku uztaisīt pilnu tāmi, ieskaitot mēbeles un sadzīves tehniku. Citādi uzbūvēsiet "zem jumta" un ko tālāk?

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: raihs (83.176.142.---)
Datums: 24/05/2013 13:12

Principā tikpat labi varētu uzdot jautājumu:"Cik aptuveni maksā automašīna-četri riteņi un stūre?"

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: khe (46.109.173.---)
Datums: 24/05/2013 22:38

Būvē tik augšā, ja var tikt zem jumta un siltumā. Daudz labu cilvēku ir sakārtojuši dzīvi, bet sākuši ar mazgāšanos bļodā un gulēšanu uz grīdas madračiem. Tāpat daudz turīgu mazbērnu ir vecvecāku sastrādāto kārtīs notriekuši....

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: luks (46.109.184.---)
Datums: 24/05/2013 23:02

nesaprotu tos kas būvē `māju uz bankas rēķina , nu nevar pa .irsu aukstāk uzlekt tā i fizika (aukstāk speciāli ar k)

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: luks (46.109.184.---)
Datums: 24/05/2013 23:05

man līdz pelēcītim bija 35 LS bet ārpuse visa pabeigta su visa apkure mana bija 130m un nu jau ar vissssss ze mi ir pabeigta un meb ap 75LS

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: andrisHHH (78.84.243.---)
Datums: 25/05/2013 00:14

uzsliet karkasu ar jumtu -> tas ir pats lētākais visā būvniecībā. Un pie tam arī pats ātrākais. Viss pārējais tiek padarīts vairāku gadu garumā. Tas viss, ja nav jāņem mega kredīts.
Patiesos aprēķinus tu redzēsi tikai kad pabeigsi kādu posmu, tjipa 1.ieliesi pamatu, 2.uzsliesi karkasu+jumtu, 3. komunikācijas, 4. pelēkā apdare.

Un tikai tad varēs teikt, ka māja ir gandrīz uzcelta. Saskaitīsi čekus un būs reāls cipars ar ko palielīties.

bet runājot nopietni, bez papīriem pilsētā neko nevar uzcelt.
Paldies varēsi teikt kaimiņiem.
Pilnīgi rēķinies, ka būs klāt būvinspektors un samaksāsi sodu. Pēc tam dabūsi taisīt projektu (1000ls) + klāt visas atļaujas, saskaņojumi, OCTA.

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: specs (79.132.79.---)
Datums: 25/05/2013 13:09

luks Wrote:
-------------------------------------------------------
> man līdz pelēcītim bija 35 LS bet ārpuse visa
> pabeigta su visa apkure mana bija 130m un nu jau
> ar vissssss ze mi ir pabeigta un meb ap 75LS


oftopiks!

luks, palielies, kurā skolā mācījies! Tavi ieraksti ir viens par otru labāki!

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: luks (46.109.184.---)
Datums: 26/05/2013 00:23

da bled viss ir kulē biš paŗēķinājos māja līdz galam ar mēbel`dm visām 55LS bet es šodien ir pilns tak futbols bija bayern čempion

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: lukka (46.109.184.---)
Datums: 26/05/2013 00:28

atcerieties tauta kad māja jābūvē tad kad ekonomikā ir baigais galodņaks tad celtnieki par lētām naudām pakaļu plēsīs un protamss jāpērk zeme ar pa lēta tad nejau tagad uz gada abeigām jābūt galīģā pakaļā to saku no savas pieredzes un viņus vajag visu laiku drāzt arī profilaksei neparko

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: luks (46.109.184.---)
Datums: 26/05/2013 00:43

TO SPECS
eu tu baigais gudrinieks izliecies davai sūti šurp savu numuru un brauc skatīties manas mājas mīnusus ja atradīsi 5 gab varēsi labot es tev maksāšu dubultā par to ja nē tad no tevis VSOP vai XO konīts sliktāku neko nedzeru jo motors buksē davai??????????????? protams tās kļūdas ko es jau zinu tās ir ņevščot???? a to te visi baigi gudri pļūtīt

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: luks (46.109.184.---)
Datums: 26/05/2013 00:44

par skolām runājot esmu beidzis arī universitāti nixt porbļem kā nezinu

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: Pavels.O (178.16.22.---)
Datums: 29/05/2013 20:16

Uh, te rekordi iet, pa 55 Ls/m2 tas ir kas, no Anglijas atvilkatais lietots kempers ar mēbelēm?
P.S. 2luks raksti dzimtā / saprotamā valodā, jo LV savas domas izklāstīt Jums neizdodas.
P.S.S. Kurā universitātē nobeiguma darbu var uzrakstīt bez komatiem, punktiem u.t.t.?

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: vārds (178.16.22.---)
Datums: 30/05/2013 10:07

man ir aizdomas, ka domāti bija 55 000 Ls kopā.

Re: Māja līdz pelēkajai apdarei
Autors: Gints__ (178.16.22.---)
Datums: 30/05/2013 11:27

Gan jau ka var uztaisīt arī par 55 Ls/m2. Pamati - laukakmeņi, ar zirgu atvesti, ar rokām izrakta bedre, cementu lieto minimāli. Tālāk guļbaļķi, kas cirsti savā mežā, izvesti ar zirgu, mizoti ar slīmestu, salaiduma vietas iztēstas ar cirvi (atceramies, ka bija Krievijā mājas, kurās neesot neviena nagla). Grīdām lietots klons, vai labākā gadījumā dēļi kuri sazāģēti no tiem pašiem zirga vilktajiem baļķiem, nosacītā gaterī, ko lietoja senos laikos - lielas stalažas, viens vīrs augšā, viens neobligāti apakšā, ar divroku zāģi zāģējam dēļus. Tālāk jumtam izmantojam pēc izvēles - skaidas, dēlīšus vai salmus, protams pašam to visu darot. Siltināšana ar sūnām, mēbeles no tā paša meža, tualete kā jau senos laikos un tā. Krāsni mūrē pats no - yeahhh vai tiešām ķieģeļus nāksies pirkt?
Logus taisa pats, nu nāksies laikam tomēr stiklu nopirkt.
Attiecīgi darbs kā zināms šādos gadījumos neskaitās, izmaksas - nu droši vien bez dažām naglām tomēr neiztikt (lai gan vairumā vietu var lietot koka tapiņas), ķieģeļi, krāns durtiņas, stikli, rokturīši vai vismaz krampīši logiem, kāda eņģīte, nu tā pa lielam liekas viss.
Ideāla māja pa lēto.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **      **  **    **  ********  ******** 
 **     **  **  **  **  ***   **  **        **       
 **     **  **  **  **  ****  **  **        **       
 **     **  **  **  **  ** ** **  ******    ******   
 **     **  **  **  **  **  ****  **        **       
 **     **  **  **  **  **   ***  **        **       
 ********    ***  ***   **    **  ********  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727