UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Siltās grīdas.
Autors: nez777 (178.16.22.---)
Datums: 02/10/2013 10:05

Sveiki, gribēju uzjautāt par silto grīdu cauruļu skalošanu. Vai kāds ir to darījis? Un kā tas notiek?

Re: Siltās grīdas.
Autors: Guchii (178.16.22.---)
Datums: 02/10/2013 15:59

Izmantošu situāciju un pie viena pajautāšu kāda diametra trubas siltajā grīdā likt. ??????

Man šķiet, ka 16mm ir par mazu bet veikalā atkal baida, ka 20mm liekot tikai industriālās ēkās. Pats domāju, ka lābāk likt lielāku, jo pie zemākas t lielāks siltumatdeves laukums un mazāka iespēja arī kaut kam aizsērēt. Esmu lasījis iepriekšējās diskusijas par siltajām grīdām bet tur neko par trubu diamatru būšanu neatradu.

Re: Siltās grīdas.
Autors: GirtsL (178.16.22.---)
Datums: 02/10/2013 16:09

Sev saliku d=17, pieredzejusi santehnikji ieteica!

Re: Siltās grīdas.
Autors: GirtsL (178.16.22.---)
Datums: 02/10/2013 16:10

Sev saliku diametra 17mm, pieredzejusi santehnikji ieteica!

Re: Siltās grīdas.
Autors: J (178.16.22.---)
Datums: 02/10/2013 20:09

Tā jau ar arī ir 20mm pamatā industriālajiem, privātie liek pamatā 16mm

Re: Siltās grīdas.
Autors: Guchii (178.16.22.---)
Datums: 02/10/2013 21:25

Secinu, ka par daudz nebūs.
Vēl jautājums, kāda ražotāja? Par populārām uzskatu Uponor bet tiek piedāvātas arī dažādas citu ražotāju, baltas un sarkanas, par viss dažādākām cenām. Depo 20mm man teica, ka maksā 0,99LVL/m, salīdzinoši ar 16mm man šķiet dārgi. Kadas vēl vērts meklēt un iegādāties par saprātīgāku cenu????????? Paldies par atbildēm un ka nesūtiet ratā, jo līdzīgas tēmas bijušas arī agrāk.

Re: Siltās grīdas.
Autors: vakars. (178.16.22.---)
Datums: 02/10/2013 21:50

daudzi ir iesākuši siltajās grīdās likt daudzslāņu caurules, kurām pa vidu ir alumīnija slānis, salīdzinot ar siltās grīdas cauruli, liekas, ka tās varētu būt izturīgākas. Ja nespiež uz to TOP galu, tad cenas ziņā var palīst zem siltās grīdas caurules cenas.

Re: Siltās grīdas.
Autors: GirtsL (178.16.22.---)
Datums: 02/10/2013 21:52

Es dalu caurules njeemu caur sho kantori, laba cena prieks 17mm.
[www.santehnika24.lv]

Re: Siltās grīdas.
Autors: MW (178.16.22.---)
Datums: 03/10/2013 12:48

Man Uponor 20, un vienam vīram esot bijusi unikāla iespēja redzēt izlauztas grīdas pēc 10.g ar Uponor un kaut kādu ķīnieti - Uponor bijusi kā jauna, bet ķīniete deformēta - tomēr Uponor, bet nekas tur nevar aizsērēt, īpaši ja pēc montāžas ir izskalots caur mucu.

Re: Siltās grīdas.
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 03/10/2013 15:17

Piekrītu MW, ka grīdu skalo caur mucu, tāpat kā uzpilda sākumā tās, t.i. dzen šķidrumu pa loku - muca-grīda-muca, kamēr rezultāts vēlamais. Aizsērēt tā īsti tām nebūtu pamata, jo sistēmā ir gružu filtri parasti, turklāt sistema slēgta.
Mājās manuprāt pilnīgi pietiek ar to standarta 16mm vai cik tur ir. Kāpēc gan būtu jāliek lielākas?
Manuprāt, ražotājam arī tā nozīme tāda nosacīta - visi tie cauruļu materiāli ir samērā droši betonā - alumīnijs, plastmasa vai tikai plastmasa. Pirmajā mājā es ieliku uponor sarkanās, nākamajā jau liku lētākās plastmasas - neredzēju starpību kā vien cenu.
Es domāju, ka visas tās cauruļu bojāšanas 99% gadījumu saistītas ar brutālu betona iestrādi, vēlāku grīdas caurumošanu vai nepareizu grīdu, kura lūzt. Ja betonā ir caurule un betons ir stabils, tad tur ilgi un ilgi tā caurule funkcionēs, jo atmosfēriskā iedarbība tur nekāda nav. Tas ir tas pats, ka paņemt kādu vecu armētu betona gabalu - ja betons labs, tad tā armatūra tur izskatās tāda pat kā no rūpnīcas.

Re: Siltās grīdas.
Autors: J (178.16.22.---)
Datums: 03/10/2013 21:43

Uponor daudzslāņu caurule ar alumīniju pa vidu pilnībā novērš skābekļa difūziju un attiecīgi koroziju. Pex plastmasnieces tikai aizkavē skābekļa difūziju.

Re: Siltās grīdas.
Autors: uldis_s (178.16.22.---)
Datums: 03/10/2013 22:31

kāda vajadzība ir novērst koroziju, ja visa sistēma sastāv no plastmasas caurulēm?
Man ir Uponor 16mm, piecus gadus strādā, nekas nav noticis un aizsērējis.
20 mm ir lieki, jo caurule uzsilda betonu

Re: Siltās grīdas.
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 04/10/2013 06:56

Cik tad tas skābeklis difundē caur to plastmasas kilometru - ir redzējis kāds ciparus?

Re: Siltās grīdas.
Autors: J (178.16.22.---)
Datums: 05/10/2013 09:41

Caurules ta plastmasas, bet vai sūknis arī no plastmasas?

Re: Siltās grīdas.
Autors: Didims (178.16.22.---)
Datums: 08/10/2013 10:45

Jo resnāka caurule, jo retāk jāliek, jo nevienmērīgāk izsildīs betonu. Pie sliktākiem siltuma vadītājiem grīdas plāksnei ir dzirdēts, ka liek arī 10-12 mm caurules.

Re: Siltās grīdas.
Autors: UldisJ (178.16.22.---)
Datums: 09/10/2013 10:27

Sveiki! Lai pareizi ieliktu silto grīdu, vispirms ir jāzina telpu siltuma zudumi atsevišķi, kāds būs grīdas segums - mainās siltuma pretestība. Tad attiecībā pret telpas siltuma zudumiem parādās, kāds būs attaļums starp caurulēm, kāds diametrs: 14 - 20. Cauruļvada diametrs ir pakārtots siltuma jaudai, kas ir jādabū attiecīgajā telpā. jo lielāks diametrs, jo garāka cilpa. Pareizi visu sarēķinot sanāk normāla apkure. Lielā daļa projektu, ko esmu caurskatījis, pārreķinot lietas, cauruļu daudzums samazinās 1,5 - 2 reizes. Tā ir pasūtītāja nauda. Rezultātā tiek ieguldīti adekvāti līdzekļi apkures sistēmā un nodrošināts vajadzīgais komforts. Zemgrīdas apkures sistēmas cauruļvadi ko var sakarīgi lietot: Tece, Uponor, Rehau, Herotec un vēl dažas, kam ir normāli projektēsānas katalogi un ir skaidrs ko no sistēmas var dabūt ārā. Ir vienota cauruļu, sadales kolektoru un veidgabalu sistēma.Visu šajā lietā nosaka pareiza aprēķinu matemātika un montāžas meistaru rokas parezajā vietā. Visis skaitļi normālos katalogos ir redzami, tik jāmāk lietot.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **    **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **   **  **    **   **   **     **  **     ** 
 **     **    ****      ** **    **     **  **     ** 
  ********     **        ***     **     **  ********* 
        **     **       ** **     **   **   **     ** 
 **     **     **      **   **     ** **    **     ** 
  *******      **     **     **     ***     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727