UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Somiete
Autors: MartinsT (178.16.22.---)
Datums: 07/03/2014 08:55

Es arī pašlaik esmu apstājies pie Somu mājas.

Par pamatiem - plātņu vai lentveida?

tā māja imho ir tik viegla (it sevišķi, ja 1stāvu), ka tāda plātne pilnīgi pietiekoša.
[www.youtube.com]

reku viens blogs par somu mājas celtniecību.
[omataloturkuun.blogspot.com]

Re: Somiete
Autors: Niks (178.16.22.---)
Datums: 07/03/2014 12:26

Nezinu, kas bija pirms 10 gadiem, bet tagad ir 250 mm biezas sienas. Bet puķika
Man ir funtieris, tīri dekoaratīvos nolūkos, apšūt to ar ķieģeļiem. Būs vēl siltāk un ar lomiku neviens cauri neizskries :)

Par pamatiem - hvz, neesmu iedziļinājies un domāju, ka man tas nav jādara :)
IMHO ir lente ar kaut kādu spilvenu, līdzīgi kā tai swedplattei
Viņi uzreiz pateica - ja apšuj ar ķieģeļiem, tad betonē platāku pamatu lenti....

Re: Somiete
Autors: asas (178.16.22.---)
Datums: 07/03/2014 14:48

Interesanti kur tiek ražotas tās Somu Mājas
Jo Finndomo sen ir bankrotējis cik sapratu.

Re: Somiete
Autors: MartinsT (178.16.22.---)
Datums: 07/03/2014 15:40

www.omatalo.com

[fi.wikipedia.org]

15/02/2012 Finndomo filed for corporate reorganization [5] . Finndomo Building, filed for bankruptcy 04.12.2012 [6] . 04/23/2012 Finndomo sold Sonkajärven factory Omatalo OY. [7] 20/07/2012 Finndomo sold Hartolan plant in Stora Enso . [8] . North Savo District Court confirmed 12/03/2012 restructuring program that the company's total assets are realized or Finndomo no longer a staff or a business

Re: Somiete
Autors: Ronalds_ (178.16.22.---)
Datums: 09/03/2014 01:40

Runājot par koka karkasa mājām vispār un somu mājām konkrēti varu tikai pateikt ka kopumā šādas mājas vismaz Latvijā neiznāk ne lētāk, ne ātrāk kā mūrējt no gāzbetona!
Esmu uzcēlis 144m2 māju, ideāli siltinātu (25 cm vate pārsegumā, logi ar 3 stiklu paketēm, sienas 48cm ytong bloki +10 cm vate) līdz atslēgai pa apmēram 40kls. Tiesa gan daudz darīju pats. Ja visu darītu brigādes minu ka vēl +10kls būtu. Un koka karkasa mājai ir daži nopietni trūkumi, par kuriem šo māju tirgotāji noklusē - ilgmūžība un uguns nedrošība.
Mans paziņa sāka pagājušo vasaru karkaseni būvēt... Firma sataisīja tāmi ap 100kls. Tik daudz naudas viņam nebija. Paziņa būdams optimists sāka celt, sak gan jau kaut kur izmaksas izdosies samazināt un neklausot manus padomus....
Uz doto mometu viņš ir iztērējis ap 60kls, visu kas viņam bija un ir ieguvis karkasu daļēji bez ūdens un elektrības, daļēji bez starpsienām, bez iekšējās un ārējās apdares... Negribētu būt viņa vietā... Nauda iztērēta, kredīts jāmaksā, dzīvot mājā nevar...

Re: Somiete
Autors: Vienstāvs (178.16.22.---)
Datums: 10/03/2014 10:50

Ielūkojos savā oranžajā "earth heat exchanger" trubā. Pašlaik nav nekāda pelējuma riska, truba ir absolūti sausa. Droši vien jāskatās, kad ārā būs +30°C. Tiesa, arī bijuša un izkaltuša pelējuma pazīmes nemanīju...

Re: Somiete
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 10/03/2014 11:00

Vienstāv, feini ;) Varbūt ir vērts zem mājas esošo daļu likt speciālās trubas, apkārt mājai - "parastās"? Lai mazāk čakara, ja pēc 10 gadiem tomēr jāmaina. Jebšu ja būs problēmas "oranžajās", tad tās problēmas aizies arī līdz speciālajām?


Niks Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man ir funtieris, tīri dekoaratīvos nolūkos,
> apšūt to ar ķieģeļiem. Būs vēl siltāk un
> ar lomiku neviens cauri neizskries :)

Kā tur ir ar to apšūšanu… To "dekoratīvo sienu" mūrē brīvstāvošu? Vai ik pēc kāda laika sasaista ar mājas sienu? Somietes gadījumā ar tādu "sasaistīšanu" nebūs problēmu?

Re: Somiete
Autors: jeeeee (178.16.22.---)
Datums: 31/03/2014 15:22

Ronalds_ Wrote:
-------------------------------------------------------
> Runājot par koka karkasa mājām vispār un somu
> mājām konkrēti varu tikai pateikt ka kopumā
> šādas mājas vismaz Latvijā neiznāk ne
> lētāk, ne ātrāk kā mūrējt no gāzbetona!

Somu mājas Latvijā neceļ tāpēc ka tas būtu lētāk, bet gan tāpēc, ka jau sākumā var prognozēt augstu kvalitāti gala produktam (ja ar cēlājiem paveicas). Ceļot pēc pašrocīgi zīmētiem projektiem pēc savām izdomātajām tehnoloģijām vai ar visziņu / līkroču palīdzību labs rezultāts būs daudz grūtāk sasniedzams.

> Esmu uzcēlis 144m2 māju, ideāli siltinātu (25
> cm vate pārsegumā, logi ar 3 stiklu paketēm,
> sienas 48cm ytong bloki +10 cm vate) līdz
> atslēgai pa apmēram 40kls. Tiesa gan daudz
> darīju pats. Ja visu darītu brigādes minu ka
> vēl +10kls būtu.

Nu nu Ronald, pats taču zini ka ar tiem 40kls viss nebeidzās - visu no ārpuses siltināji, apmeti, atraki pamatus un nosiltināji utt. un vēl daudz kas jādara joprojām. Un cik gadus atpakaļ Tu cēli? Ja visu darītu brigādes, arī ar +10kls cauri netiktu. Skaidrs, ka pa 40kls labu māju uzcelt vairs nevar, vienīgais, ja visu dara pats un tā ir nauda tikai materiāliem tad var mēģināt. Bet jāvelta būs daudz gadi. ;)

> Uz doto mometu viņš ir iztērējis ap 60kls,
> visu kas viņam bija un ir ieguvis karkasu
> daļēji bez ūdens un elektrības, daļēji bez
> starpsienām, bez iekšējās un ārējās
> apdares... Negribētu būt viņa vietā... Nauda
> iztērēta, kredīts jāmaksā, dzīvot mājā
> nevar...

Viņš iztērējis šobrīd ir pie 70kls un ir ieguvis māju135m2 pēc individuāla projekta ar 250mm siltumizolāciju sienām, 400mm griestos ("ideāli" siltinātajai mājai bija 250mm), ar dakstiņu jumtu, (nevis ar segumu, kam cauri sūcas ūdens par ko pats te rakstīji), ar logiem kam U=0.72w/m2K un kas nav nepareizi ielikti, ar ūdensapgādi, kanalizāciju, elektroinstalāciju, ventilācijas sistēmu, gāzes apkuri un siltajām grīdām un starpsienām, gandrīz visu šobrīd izšūtu ar reģipsi no iekšas. Pamatus sāka rakt pagājšgad 21.jūlijā, siltumu grīdā ielaida 8.janvārī - 5mēneši, (cik Tev laiks pagāja?) tad arī tempu nācās nomest un pašam pievērstiem iekšdarbiem. Protams, ka cēla celtnieki, jo pa brīvdienām viens māju nevar uzcelt.. būtu vēl papildus kādi 20kls, tad jau drošvien tagad dzīvotu iekšā.
Vakar izkrāsoju vannenē griestus, vanna jau nopirkta, brīvdienās flīzēšu un domāju, ka pāris mēnešu laikā tāpat ievākšos. Un nekas briesmīgs nebūs, ja kāda grīdlīste nebūs vēl pielikta.
Nauda arī tiek cītīgi pelnīta un visam pietiks.
Katram jau mums sava patiesība, bet man roka neceļās priekš sevis kaut ko pa lēto safabricēt ja zinu, ka pēc tam katru dienu tas kritīs acīs un būs no sava skopuma/taupīguma kauns. Un man laikam arī tā kā hobijs ir celtniecība, varbūt arī tas man palīdz.

Kopsavilkums120-150m2mājai:
no 100kLs - celtnieki visu uzceļ, pats tikai nopērk aizkarus un piekarina
no 50kLs - lielos darbus celtnieki taisa, daudz ko jādara pašam
līdz 50kLs - visu dara pats (nodarbes brīvdienās 10gadus uz priekšu būs izplānotas:) )
Un protams otrs vektors, kas visu koriģē, ir kādus materiālus un risinājums izvēlas.

Re: Somiete
Autors: abcdef (178.16.22.---)
Datums: 08/04/2014 23:36

Iesaku paskatīties uz aigkonstrukcijas.lv.

Jau 2 gadus esmu nodzīvojis, nesūdzos. Paņēmu variantu, ka no ārpuses karkass pilnībā gatavs (koka dēļu ārsiena, logi, jumts, siltinājums, ārdurvis), iekšā melnā apdare, bet ar izvilktiem kanāliem sienās vadiem.

Pašam vajadze'ja organizēt reģipša slīpētājus, grīdas licējus, flīzētājus, elektriķis, iekšējā komunikācijas, pamati.

No pašiem aigkonstrukcijas arī paņēmu, lai saliek visu - mēneša laikā viss bija gatavs, ieskaitot dakstiņu jumtu. Konstrukcijas sāka likt uz pamatiem februāra beigās, ievācos maija beigās.

Māja 115m2, apkurinu ar gāzi, mēnesī izlīdzināto maksāju 60eur, tas par apkuri, gan karsto ūdeni. Auksti nav.

Domāju, ka par karkasa mājām daudziem ir slikts stereotips (man pašam ar nedaudz bija), bet nu ne kas kustās, ne sienās plaisas, ne arī ziemā auksti.

Re: Somiete
Autors: Deriib (178.16.22.---)
Datums: 09/04/2014 02:55

Sveicināti. Nedaudz ne pa tēmu, taču kāds var ieteikt labu logu ražotāju, kas piedāvā kvalitatīvus logus, kas paredzēti pasīvajām vai zema enerģijas patēriņa ēkām. Vēlams ar ražotni Latvijā nevis piegādēm no polijas.

Re: Somiete
Autors: SerViss (178.16.22.---)
Datums: 09/04/2014 06:22

Deriib Wrote:
-------------------------------------------------------
> Sveicināti. Nedaudz ne pa tēmu, taču kāds var
> ieteikt labu logu ražotāju, kas piedāvā
> kvalitatīvus logus, kas paredzēti pasīvajām
> vai zema enerģijas patēriņa ēkām. Vēlams ar
> ražotni Latvijā nevis piegādēm no polijas.
....................
Informācijai.
[www.arbo.lv]

Re: Somiete
Autors: tttt (178.16.22.---)
Datums: 09/04/2014 08:27

Arbo pieteica maksatnespeju.
sazinies ar Ervins Krauklis viņš Larvijā specializējas uz pasīvām ēkām gan jau ar padomu neatteikIs.
ja kas Mezmali ar IV90 profilu taisa logus ar Uw pie 0.8

Re: Somiete
Autors: Kokamaja (178.16.22.---)
Datums: 18/10/2014 13:46

Mēs tieši šobrīd ceļam somu māju. Līdz šim ar visu esam apmierināti. Detalizētu procesu varat apskatīt šeit: www.kokamaja.wordpress.com

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  ********  ********  **    ** 
 **        **   **   **    **  **    **   **  **  
 **        **  **        **        **      ****   
 ******    *****        **        **        **    
 **        **  **      **        **         **    
 **        **   **     **        **         **    
 ********  **    **    **        **         **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727