UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Elektroinstalacija dzivokli
Autors: Mareksss (178.16.22.---)
Datums: 23/03/2014 11:41

Labdien! Vispirms gribu atvainoties par rakstiishanas stilu un kershos pie lietas. Iegadasimies 602. serijas 4istabu dziivokli un ir doma mainiit elektroinstalaaciju. Pareizaak sakot, nevis mainiit, bet salikt jaunu. Mekleejot dazaadaas www vietnees paviideeja ideja, ka ir lieliski, ja liek droshinataju skapi arii dziivoklii ar droshinataju katrai vieniibai. Uz telpu divas vieniibas-gaisma un rozetes. Papildus drosinatajs elektriskajai cepeskrasnij un boilerim. Kopaa man sanaaca 16 vieniibas/drosinaataaji. Plus kopeejais mehaaniskais drosinaataajs un automatiskais. Vadus ir doma laist pa grieztiem. Kaa saprotiet vadu buus loti daudz un es pat veel nesmu reekinaajis kopeejo garumu. Un luuk paraadaas jautaajums-cik tas ir lietderiigi taisiit taadu elektroinstalaaciju, cik tas vareetu izmaksaat? Ja tas nav lietderiigi, tad kaadi ir citi varianti. Varbuut tradicionaalais ir ok, varbuut vienu drosinaataaju uz istabu.....? Vienu vaardu sakot, es no elektriibas maz saprotu, taapeec gribeeju jautaat, kas ir tas optimaalais variants. Paldies!

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: Viesturs470 (178.16.22.---)
Datums: 23/03/2014 12:23

Viss atkarīgs no patērētājiem ko gribēsi lietot.
Apgaismojumā ja visu liec jaunu droši ka neliksi kvēlspuldzes bet ekonomiskāsvai LED un tāpēc katrai izstabai taisīt atsevišku grupu uz apgaismojumu ar jaudu līdz 100 W diez vai ir racionāli. Tas ka lieliem patērētājiem cepeškrasnij un boilerim ir atseviškas grupas gan ir loģiski un prātīgi tur likt arī noplūdes automātu lai būtu drošāk.
Es ieteiktu istabās apgaismei izmantot veco instalāciju bez pārbūves pieslēdzot to pie jaunās sadales, atseviški vari villkt uz rozetēm ja ir paredzēti kādi jaudīgāki patērētāji, piemēram vannas istabā ja strādās baileris, griezīsies veļas mašina un gribēsi ieslēgt vēl fēnu, tad kopējā momentānā jauda var sasniegt kādus 6 KW, kas nozīmē ka 25 A automāts var "neturēt"' šo slodzi, bet dzīvokļa ievadā, bez standarta slodzes palielināšanas, nebūs lielāka automāta par 16 A ! ! !

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: elektriķis Māris (178.16.22.---)
Datums: 23/03/2014 13:39

ja ir doma taupīt, tad var kā Viesturs raksta un vēl skarbāk. Ir tikai viens likums - vadu nemēdz būt par daudz, to var būt tikai par maz.
Un pārlieku taupīt uz vadiem īsti nav prātīgākais, jo tā nav tā dārgākā pozīcija.
IMHO pēc esošā apraksta iztērēsi <300m rozetēm un <200m gaismai.

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: Mareksss (178.16.22.---)
Datums: 23/03/2014 13:58

Paldies par atbildeem Viestur un Maari. Es uzgaju uz vienu video, kursh, kaa man liekaas, ir diezgan profesionaals [www.youtube.com] (krievu valodaa).
Elektriki Maari, ja Juus tieshaam esiet elektrikis, varbuut variet prognozeet profesionaala elektrika darba izmaksas taadam darba apjomam, kaa es aprakstiiju? Paldies!

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: Viesturs470 (178.16.22.---)
Datums: 23/03/2014 15:20

Velns slēpjoties detaļās ! Es vienmēr cenšos saprast arī pamatojumu kāpēc tāds vai cits risinājums ir jālieto un tikai tad var mēgināt izdarīt secinājumus vai tas manai situācijai ir/ būs aktuāli !
Var jau vilkt uz katru patērētāju atsevišku vadu un likta tam atseviššku aizsardzību pamatojot ar to ka ja konkrētajā vietā būs problēmas tad nebūs jātslēdz parējie patērētāji un sistēma bus itkā drošāka in labāka. taču šai drošibai un ērtībai būs kāda cena - vai ir prātīgi investēt lietās kas dzīvē nekad nebūs nepieciešamas ?!??!??

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: kelme (178.16.22.---)
Datums: 24/03/2014 09:23

Sveiki!
Es parasti klientam iesaku šādu variantu kastei (tas 2 ist dz.)
[www.bildites.lv]
Izmaksām tomēr ir nepieciešama info par aptuveni rezešu,lampu skaitu.

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: kelme (178.16.22.---)
Datums: 24/03/2014 09:25


Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: elektriķis Māris (178.16.22.---)
Datums: 24/03/2014 10:11

bez detalizētas tāmes vari uzmest 15 EURO uz dzīvokļa m2, tur ietilps materiāli, darbs. Ja neesi ļoti izvēlīgs, tad rozetes un slēdži arī.

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: elektriķis Māris (178.16.22.---)
Datums: 24/03/2014 10:19

video daudz spama, bet izskaidrots labi. Nepiekrītu tikai galvenajam slēdzim, nu nevajaga tur automātu, jāliek ir parastu DIN slēdzi.

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: Mareksss (178.16.22.---)
Datums: 24/03/2014 15:30

Paldies visiem! Es domaju ka 15 eiriki uz m2 nav tik saapiigi. kopaa dziivoklim izmaksaas ap 1000EUR. Skatiishos, protams, vai es ierakstiishos budzetaa, ja, nee, tad nemshu veeraa Viestura padomu. Tagad jaasaak reekinaat un plaanot naakoshie soli-sienas, logi, griida, uzvelkamie griezti. Veiksmi man un Jums!:)

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: elektriķis Māris (178.16.22.---)
Datums: 24/03/2014 17:02

Ja pašam galva strādā, tad to visu var savilkt pats un ietaupīt. Kādam advancētākam tik pajautāt pēc skices un, ja nepieciešams vadu savienošanas. Esmu strādājis tā, ka uzskicēju shēmu, vadus detalizējot pa krāsām, lai ir skaidrs kas uz kurieni iet, klients pats savelk un pats arī lielāko daļu savieno, jautājumi parasti rodas uz pārslēdžiem un galveno sadalnes kasti.

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 05/11/2016 22:30

Sveiki vīri!
Nevaru izšķirties par pareizāko risinājumu:
ir kārba ar din sliedi uz kuras gribētos visu glīti un funkcionāli salikt. Ar pakešslēdžiem utml. ir viss skaidrs, bet kārbā ir jābūt 3f savienojumam vienai līnijai, kura tālāk aizceļo uz saimniecības ēku. Šo savienojumu ir vēlme uztaisīt tādu, lai atbalstītu ķemmi un tai pat laikā nesamazina caurlaidību. Kas būtu pareizākais? Slodzes atvienošanas slēdzis? Principā man pat tā slēgšanas funkcija nav nepieciešama, galvenais lai atbalsta ķemmi. It kā vēl ir din tranzītsavienojums, bet tas neder ķemmei.

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: khe (85.10.211.---)
Datums: 06/11/2016 18:30

Parasti atkārtoju ievadautomātu.

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 06/11/2016 18:54

Ievadautomāta atkārtošana arī man pastāv kā versija, bet varbūt ir kas vienkāršāks? Ievadautomātā zudums ir laikam kaut kur ap 3-5W. Varbūt arī tie vati mani nesatrauktu, bet mulsina, ka nevaru ātri atrast vienkāršāku paketi.

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: Rx (85.10.211.---)
Datums: 06/11/2016 20:25

Ja negrib ievadautomātu, liek tā modulāro slēdzi. Pēc tādiem vārdiem meklē googlē un pērk tik nost...

Re: Elektroinstalacija dzivokli
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 06/11/2016 21:36

Ok, paldies Rx. Tā arī laikam darīšu. Vienīgi es skatos, ka e-veikalos termini ir dažādi, modulārais slēdzis laikam ir tas pats kas slodzes atvienošanas slēdzis!?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ********  ********   **      **   *******  
 **    **      **     **     **  **  **  **  **     ** 
 **            **     **     **  **  **  **         ** 
 **   ****     **     **     **  **  **  **   *******  
 **    **      **     **     **  **  **  **         ** 
 **    **      **     **     **  **  **  **  **     ** 
  ******       **     ********    ***  ***    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727