UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: rover (---.deac.net)
Datums: 26/04/2014 22:40

Sveiki,
Jumta segums bitumena dakstiņi. Pēc projekta jumta pārkares dzegas apšuvums ir no retinātiem dēļiem (lai gaiss tiek iekšā), virs kura iekšpusē ieklāts pretinsektu siets. vai kāds ar šādu risinājumu ir praksē saskāries un kādi ir ieteikumi tādu taisot?

paldies,
r.

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 05:41

Es vēl saprastu, ja tas būtu siets pret to lai baloži ne.d.i.r.s.t.u bēniņos, bet pret mušām un odiem? Piezvani projektētājam un uzprasi, kāda izmēra insekti ir domāti ... cik zinu govis sprāgst no knišļu kodieniem... varbūt knišļu siets 1mmx1mm izmēros.

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: Eess (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 07:41

Varbūt šis tīkls ir domāts lai lapsenes nedzīvo jumta kastē? Tad varbūt arī ir vērts... vai nekur tā nedara?

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: bobo (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 09:10

Un kādu sietu var izmantot ? . Vai parastais armēšanas siets arī der ?

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: meeerin (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 09:20

Es tādu iestiprināju vējkastē, gan ne pret odiem bet lapsenēm.....tas ir labs risinājums...

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 09:36

Cik esmu ievērojis, tad lapsenēm nepatīk dzīvot caurvējā un pieņemu, ja no dzegas uz kori ir pietiekoša gaisa plūsma - domāts, vēja ietekmē, tad diezin vai lapsenes būs.
Manā dzīvojamā ēkā, kur vectēvs tādu kores ventilāciju neizveidoja, lapsenes labprāt apmetas tieši zem kores.

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: rover (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 10:33

Tas noteikti ir lielaka izmera knishljiem kaa odi :)
Lapsenem, kuram patik iemesties visados pakshos

Meeerin - kaa iestiprinaji savaa dzegaa?

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: rover (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 10:35

Tas noteikti ir lielaka izmera knishljiem kaa odi :)
Lapsenem, kuram patik iemesties visados pakshos

Meeerin - kaa iestiprinaji dzegaa?

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: Zodčijs (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 11:12

Forumā apcerēts jautājums - meerin minēto lapseņu utm. kukaiņu dēļ...
Vai tie nebija stiklašķiedras apmetuma sieti - acis max.2,5-3mm varētu būt (nezinu - uzzīmēju lapseni un pieliku tādas acis)
Ir redzēts, ka lapsenēm patīk mājokļus ierīkot zem šīfera viļņiem (uz ruberoīda) un citur - un vēja kastē vai citur zemseguma šķirkārtā - viņas sameklē kādus piemērotus kaktiņus (spāru sāns u.c.) - un auksto bēniņu daļā arī tiek iekšā...

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: meeerin (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 11:33

Vēja kasti taisīju no parastiem ēvelētiem dēļiem, liekot cieši klāt vienu pie otra( viena alga šur tur palika sīkas spraudziņas, bet ne tik nozīmīgas lai lapsenes iemājotu), ārmalā pie malas atstājot kādus pāris centimetrus spraugu vēdināšanai. tad arī ārmalā piestiprināju kādus 10 cm platu joslu visā perimetrā no parastā armējošā sieta.....stiprināju vienu pusi pie vertikālās sānu malas un otru no apakšas pie izveidotajām koka konstrukcijām vējkastes dēļu stiprināšanai.

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: Didzisp (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 17:55

Jums tās lapsenes šausmīgas problēmas rada? Lai tak dzīvo, tāpat rudenī nosals.Man sirseņi regulāri kādā putnubūrī iemitinās, vai tapēc es strazdiem būrus nelikšu. Es neaiztieku ne lapsenes, ne sirseņus un viņi neaiztiek mani.

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: meeerin (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 20:08

Zini, rada gan. Kamēr nebija vēja kaste, bija ietaisījušas pūzni zemseguma membrānā un daudz ne daudz, bet sacaurumojušas. Tagad pat, šīs lien logu rāmja un palodzes salaiduma stūrī un graužas iekšā. Nereaģēt?

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: J (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 21:51

Es liku smalko armēšanas sietu - pāri visai dzegai - stiprina ar skavām pie horizontālajiem koka rāmja elementiem. Nav forši ja tās lapsenes lien visās malās, īpaši ja dārzā ir āboli vai vīnogas - noteikti kādu sadzels.

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: Zodčijs (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 22:26

Meeerin.... lapsenes sacaurumoja tieši difīzijas membrānu? Vai pretkondensāta plēvi....

Vēl par mošķīšiem - paldies dievam, vai arī diemžēl nav dziļāku zināšanu kukaiņuloģijā - bet nav patīkami apzināties,ka tie aiz sevis atstāj kādus organikas izdalījumus, kuri varbūt negatīvi ietekmē koka virsmas - vai arī piesaista citus mošķīšus...
100% jau nevar no visām mušelēm norobežoties, bet lapseņu un sevišķi iršu dēļ ir vērts ko darīt - es neaiztiku kaimiņu būdas bēniņu draugus - bet bija reizes, kad vasaras vakaros viens pēc otra nāca ciemoties pie terases griestu lampas un pat līda istabā...lapsenes it kā mazāk bīstamas (bērniem), bet savukārt spindzelē turpu šurpu pa dienas gaismu...

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: meeerin (---.deac.net)
Datums: 27/04/2014 23:14

Difūzijas membrānu. Man tur vienā vietā, kur jumta plaknes veido sateku un kores sanāk kopā, tā membrāna bija izveidojusi tādu kā falti, kur tās maitas varēja ielīst un ierīkot milzīgu pūzni. Kad es viņu likvidēju, tad iekšpusi bija nedaudz pacaurumojušas, Nekas traģisks, bet izplesties šīm nedrīkst ļaut.

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: Didzisp (---.deac.net)
Datums: 28/04/2014 08:49

Nav gan redzēts,ka kādu maju lapsenes būtu sagrauzušas :) Vecos laikos nebija nekādu tur difūzijas, pretvēja vai nezin kādu tur vēl sietu un nekas. Ja lapsenes nebūs mājas bēniņos, tad uztaisīs pūzni malkasšķūni, vai koka dobuma, bet lapsenes pie māja sbūs vienalga. Vārdu sakot, cīņa ir bezcerīga!
lai tie mošķi nelidotu vakārā uz dārza vai māja sapgaismojumu, vajag izmantot diožu spuldzes. To gaismas spektru sirseņi neredz un "netusē" pie LED lampām.

Re: Pretinsektu tīkls dzegā
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 01/05/2014 16:57

Par diožu spuldzēm - tas gan interesanti - ja tā tiešām ir - būs jāpaprovē jau šovasar...
Vasaras vēlos vakaros laukā terasītē darboties mazliet traucē - pārsvarā jau parasti knišļi, naktstauriņi - irsis jau pa retam...
Ir ekonomiskās spuldzes - bīstamais lidonis vismaz neapdedzinās un nesatrakojas - kā bija sen ar parastajām kvēlspuldzēm...

Didzip...bezcerīga cīņa...domāju visi to saprot - ne par to runa...
Bērnu un pašu dēļ - Samazināt Iespēju Bīstamajiem Lidoņiem iemitināties Tiešā Dzīvojamās Mājas (visintesīvāk lietojamās zonas) tuvumā - un pilsētu vai ciematu privātapbūvē tas īpaši no svara.

Lauku sētā savukārt tas mazāk aktuāli - plaša teritorija - zonu apkalpojošiem (aizņemošiem) lidoņiem ir pievilcīgākas alternatīvas un varianti - šķūņi, vecās vai jaunās klētis, kūtis utt....kaut kā tā...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******   ********   ********  ******** 
 **     **  **     **  **     **     **        **    
 **     **  **         **     **     **        **    
 **     **  ********   **     **     **        **    
 **     **  **     **  **     **     **        **    
 **     **  **     **  **     **     **        **    
 ********    *******   ********      **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727