UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: Loreta (194.8.16.---)
Datums: 17/11/2005 18:48

Ir zemes pleķītis, uz kuru var celt māju. Ar ko ir jāsāk, kādā secībā noriss darbi? Vai kāds var pateikt cik ir vidējās arhitekta izmaksas?

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: kika (195.13.237.---)
Datums: 17/11/2005 20:04

1. Jāsaņem arhitektūras plānošanas uzdevums attiecīgās pašvaldības būvvaldē, kurā būs norādīts ar ko jāskaņo tālāk:
1. sabiedrības veselības aģentūru;
2. ugunsdzēsējiem;
3. vides pārvaldi
Šajos noteikumos būs norādīti ierobežojumi, piem.būvobjekta atrašanās no elektrolīnijām, kaimiņiem u.tt.
Apbūves gabalam savlaicīgi pirms būvniecības uzsākšanas jānoskaidro par elektrības pievilkšanu. Tad ar visu pie arhitekta.
Vispār skriešanas un papīru lietas ne pa jokam. Protams jābūt sakārtotiem arī zemes piederības dokumentiem, t.i. jābūt zemesgrāmatu apliecībai.
Pirms kāda laika iznāca Dienas biznesam pielikumā liels katalogs, laikam pavasarī, kur brīnišķīgi viss tika aprakstīts - sākot no papīru lietām līdz pat......

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: andrek (81.198.143.---)
Datums: 18/11/2005 00:19

Jānoskaidro kāds ir zemes pleķīša patreizējais izmantošanas veids- mežs, lauksaimniecības zeme, polderis jeb apbūves zeme. Augusta mēnesī MK izdeva jaunus noteikumus, kas atsevišķās teritorijās zemes transformāciju nepieļauj, līdz ar to, ja nav apbūves jeb meža zeme, būvatļauju saņemt nav iespējams.

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: meja (213.180.108.---)
Datums: 09/12/2005 05:24

Kika, varbūt vari precizēt, kas tas par Dienas Biznesa katalogu, kur šis process aprakstīts?

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: Gatis_S (80.233.230.---)
Datums: 14/12/2005 18:01

Esmu arhitekts un ja jums ir interese, varam par to aprunāties. Mans tel. nr. 6440363

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: lindars30 (80.232.246.---)
Datums: 15/12/2005 18:14

Gatis_S Wrote:
-------------------------------------------------------
> Esmu arhitekts un ja jums ir interese, varam par
> to aprunāties. Mans tel. nr. 6440363

Sveicināts, Gati!
Mums ir zeme uz kuras vēlamies būvēt māju, patreiz meklējam arhitektu, kas varētu izgatavot mājas projektu un saskaņot visās nepieciešmajās instancēs.Māja būs Jelgavas rajonā. Vai man ir vajadzīgs arhitekts no Jelgavas vai varu šo projektu izgatavot jebkurā citā Latvijas pilsētā. Kāda ir vidējā cena par šāda projekta izgatavošanu, jo negribas jau arī briesmīgi pārmaksāt. Zinu, ka nauda tiek aprēķināt pēc mājas kv.m platības, vai pastāv arī konstanta cena par projektu kā tādu. Ar kādu summu mums jārēķinās, lai varētu vispār sākt būvēt māju, es domāju no projekta līdz visu atļauju saņemšanai?

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: td (87.110.76.---)
Datums: 15/12/2005 18:51

Ekonomikas ministrijas sertificēto speciālistu saraksta meklētājs man nezkāpēc neuzrāda Gata Sperlinga arhitekta prakses tiesības.

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: PaaO (80.70.20.---)
Datums: 16/12/2005 01:48

es savu būvprakses sertifikātu arī nevaru EM meklētājā atrast, kaut gan pārējās vietās viņš ir :-))))

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: td (87.110.76.---)
Datums: 16/12/2005 14:34

domāju, ka lielākoties darba devēji, pasūtītāji un būvuzraudzības dienesti sāk ar EM sertifikātu/licenču sarakstu- man tas liekas vienkārši aizdomīgi, ja kādu censoni šis saraksts nerekomendē...

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: G (84.237.243.---)
Datums: 16/12/2005 17:21

Posted by: td (87.110.76.---)

ko nu ņemies, man arhitekrūru taisīja arhitektu kantoris, kur uz vienu izņemto licenci darbojās 3 arhitekti, vai tāpēc rezultāts ir sliktāks???

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 16/12/2005 18:54

td Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ekonomikas ministrijas sertificēto speciālistu
> saraksta meklētājs man nezkāpēc neuzrāda Gata
> Sperlinga arhitekta prakses tiesības.


Hmm, arī ziņas par mani tur neuzrādās ...

Ko secinām - neviens nav pilnība un tas, ka kāds nav minēts šajā meklētājā nenozīmē, ka viņš noteikti ir nesertificēts. Varētu būt, ka problēma ir informācijas nodošanas/saņemšanas inercē un šāgada informācijas tur vēl nav.

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: td (87.110.76.---)
Datums: 16/12/2005 19:53

PaaO un jtdesign- tātad bez notariāli apstiprinātas prakses sertifikāta kopijas vai orģināla klātbūtnes Jūsu parakstītie projekti ir makulatūras vērti...

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: G (84.237.243.---)
Datums: 16/12/2005 20:08

Retorisks jautājums
Kāpēc katru reiz, kad diskusijās atnāk kāds jauns dalībnieks viņš grib parādīt, ka šeit esošie ir nejēgas un neprofesionāļi, kuriem nav atbilstošas izglītības un prakses dokumentu???
td - gaišus un priecīgus ziemassvētkus, mieru, saticību un izturību!
Konkurentus nevajag nolikt, jo viņi tad darīs to pašu ar Tevi.
esmu ruunājis

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: kolja (83.136.143.---)
Datums: 17/12/2005 17:31

Loreta cik liela māja ir padomā un no kā to vēlaties būvēt???

Līvānu tipa mājas pārvešana
Autors: danis (---.btv.lv)
Datums: 11/02/2006 19:34

Labdien speciālisti!
Ir iespēja nopirkt Līvānu māju nojaukšanai. Gribu to nopirkt, pārvest uz savu zemes pleķi un uzcelt.
Kādi papīri un citi saskaņošanas procesi ir nepieciešami šajā gadījumā.
Esmu pārliecināts, ka kāds no Jums šo procesu ir izgājis cauri 100%.
Būšu pateicīgs par informāciju. Pats profesionāli nodarbojos ar gāzes apkures iekārtām. Varētu būt abpusēji izdevīgi.

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: andrek (87.110.76.---)
Datums: 11/02/2006 21:37

Ja pilnīgi visu oficiāli tad:
1) Vajag pašvaldības/būvvaldes atļauju līvānieti demontēt;
2) Jāizstrādā nojaukšanas projekts,jāsaskaņo būvvaldē, jāizņem būvatļauja nojaukšanas darbiem;
3) Jaunā vietā vajag pašvaldības/būvvaldes atļauju projektēt/būvēt māju;
4) Jāizstrādā mājas būvniecības tehniskais projekts;
5) Jāsaskaņo būvvaldē, jāizņem būvatļauja.

Darbiem jāsameklē vecie meistari, kas savulaik līvānietes montēja- citādi iespēja vairāk sabojāt demontējot konstrukcijas, lietderīgi ir mainīt plānojumu- katlatelpu iznest piebūvē + autonojume; sienu paneļos varētu būt nosēdusies vate- varētu kontrolei kādu izjaukt.

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: danis (---.btv.lv)
Datums: 12/02/2006 17:45

andrek

Paldies. Nojaukšanas darbi paredzēti Latgalē, bet montāžas darbi Siguldā. Ja var - paskaidro - ko nozīmē nojaukšanas projekts un kas to izstrādā, un kas ir mājas būvniecības tehniskais projekts, ja māja, es tā domāju un tas noteikti ir nepareizi, uzreiz nāk ar projektu. Vienīgais tā var būt ģeodēzoja un piesaiste. Par pārplānošanu as pilnīgi piekrītu (nu ja, tas arī jau ir projekta izmaiņas). Cik tas viss aptuveni (ļoti aptuveni!!!!) varētu izmaksāt? Man ciclvēciņi silti ieteica sienu paneļus pārlasīt un iekšējās skaidu plates nomainīt ar reģipsi. Kādi ir jūsu ieteikumi un vai tas arī ir jāsaskaņo tehniskajā projektā?

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: andrek (87.110.76.---)
Datums: 13/02/2006 01:43

Nojaukšanas projekts ir dokumentu kopums, kas atļauj VZD dienestiem svītrot kādu būvi no kadastra sarakstiem un izdarīt atbilstošus ierakstus Zemesgrāmatā- pr. sastāvu nosaka vietējā būvvalde, vienkāršotā gadījumā tas ir demontāžas atļauja,īpašuma apliecinoši dokumenti, zemes robežplāns, inventarizācijas lieta un fotofiksācija.Izstrādā fiziska jeb juridiska persona ar projektēšanas prakses sertifikātu/licenci.
Kādreiz līvānietes piesaiste dabā sastāvēja no ēkas pases (1 lp) un ģenerālplāna- detalizēto zīmējumu grāmatas bija katrā būvkantorī, tās devās līdzi arī no rūpnīcas.
Pilnu līvānietes projekta komplektu diez vai izdosies lēti atrast- tā kā ģenerālplāns un pamati jaunajā vietā tā kā tā jātaisa, arī plānojumu gribam mainīt, tad vienkāršāk ir to noformēt kā jaunu projektu. Lai runātu par projekta cenu, jāizanalizē abu būvvalžu PAU un citi TN, Siguldā varētu būt vajadzīgs projektam zināms līmenis- tad nu kā var ar autoriem salīgt.
Par konstrukciju izmaiņām bez esošā stāvokļa nezināšanas neko spriest nevajadzētu-demontāžas/montāžas darbu laikā viss pats atklāsies- ir bijuši gadījumi, kad jānomaina vairāki paņeļi pilnībā, citreiz pietiek ar remontriģipsi dažās vietās. Ārpusē jauns siltumizolācijas slānis jāizbūvē noteikti.
Līvānietes būvētas no skaidu plates, kas 7 gadus izdalīja līmes izgarojumus, tagad tām vajadzētu būt ekoloģiskām...
Visa pasākuma kopējās izmaksas lielākoties atkarīgas no navarotiem ko mājiņai pielipināsim klāt- apdares, jumta meteriāla utt...

Re: Līvānu tipa mājas pārvešana
Autors: Edmunds1 (---.btv.lv)
Datums: 22/02/2006 00:52

andrek

Varbūt tu varetu ieteikt kādu, kas nodarbojas ar Livānu māju demontāžu un pārvešanu? Esmu nonacis lidzigā situācijā, man vajag demontēt divas Livānu mājas Latgalē, un pārvest uz Kurzemi.

Re: Ar ko sākt un kādā secībā?
Autors: andrek (87.110.76.---)
Datums: 22/02/2006 13:53

Es varu pierakstīt rindā uz apmēram 2009.gada beigām un konkurentiem rekomendācijas neizsniedzu.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    **     **  **     **  **    **  **      ** 
 **    **    **   **   **     **  **   **   **  **  ** 
 **           ** **    **     **  **  **    **  **  ** 
 **   ****     ***     **     **  *****     **  **  ** 
 **    **     ** **     **   **   **  **    **  **  ** 
 **    **    **   **     ** **    **   **   **  **  ** 
  ******    **     **     ***     **    **   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727