UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Kristapskes (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 23:47

Nu redz, jāsāk ar to, ka te neviens, pa lielam, katra cilvēka indviduālo situāciju, tai skaitā manu NEZINA. tā būs pareizāk

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: piča (85.10.211.---)
Datums: 17/04/2015 07:54

šobrīd kapitāli renovēju ~ 60m2 mājeli. pašrocīgi, brīvajā laikā, nekur nesteidzoties un bez stresa to visu nodedzināt, kad apniks :)
Pa lielam lai arī vasarnīca- krīzes gadījumā varētu dzīvot arī iekšā.
Nu tie ciperi vienkārši:
-pamati (nezinu kādas izmaksas, jo neko nedarīju), pieņemu, ka 2-3 k eur pašam manipulējot lāpstu būtu (tur cements, tiegrojums, traktors)
- karkass - zā`materiāls ~ 170 eur kubā. Vienkāršam kvadrātam ar kādiem 4 kubiem pietiktu
- vate, ko pilda iekšā-- nu 25 eur rullis 100 mm, jāliek vismaz 200. Vēl vēja vate un tvaika plēve- to paņem pats sarēķini
- jumts - skārds+plēve+skrūves+notekas un atloki ap 800 eur
-logi- nu tur no 2000 līdz kosmosam, atkarībā no vēlmēm un iespējām
- tad jāskatās ar ko tu to `būdu apdarināsi - vagonka, apmetums, tiri piri- tāpat beigās ap 10 eur kvadrātā nostāsies
- kanalizācija- atkarībā no gruntsūdens augstuma no 500 eur (betona grodi) - 1500 (plastmasas septiķis)- 3000 bioloģija
-vienkāršākā no apkurēm (kamīnkrāšnele) apmēram 700 eur + skurstenis (ar tik pat)
- elektrības pievilkšana - sākot ar 1000, + projektēšana+ topogrāfija. Priotams atkarībā no situācijas . man ir 1000 par novilkšanu lejā no staba un dabūšanu pāri ielai
- tad iekšdarbi - šeit grūti komentēt cik kas ko maksā- viss atkarīgs no jaudām.
sienas izmaksās apmēram 5-7 eur kvadrātā, grīdas ap 15 vidēji lētākajā variantā
kopā uz 350-400 eur kvadrātā vari droši rēķināties, neskaitot darbu.
un tu būsi pārsteigts, cik $$$ aiziet sīkumos un "jāieskrien depo pēc pāris skrūvēm" :)

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 17/04/2015 10:09

Redz, tavā plānā ir viena ne visai ekonomiska nianse. Tev pagaidu variantā ir jābūvē ziemas māja un tu nezini cik ilgi tu tur dzīvosi. Realitātē tas nozīmē tikai to, ka tu būvē standarta ziemas dzīvojamo māju un neko superdaudz tu ieekonomēt nevari, pat ja tu par viņu domā kā saimniecības māju nākotnē. Te arī parādās minimālais skaitlis 15K, kuru es jau sāku pats apšaubīt, drīzāk 20K.
Tad kad tu šādu māju uzbūvē, tad pēc tiem 5 g uzbūvē lielo māju par 30K un uz augšu un tev rezultātā paliek pāri saimniecības ēka, kura faktiski ir dzīvojamā ēka ar daudz ekstrām, kuras saimniecības ēkai ir liekas un dažreiz pat traucē. Saimniecības ēkai parasti ir robusts plānojums, robustas betona grīdas, robustas izturīgas sienas, lielas durvis utt. Auto tu šāda tipa ēkā neieliksi, malku neiekrāmēsi, paliek tikai vieta kur skrūvēt ar tualeti, dušu un izlietni. Padārgs prieks priekš ekonomiska plāna.
Ja tu apskati plānojumu mājai, kura ir uz 60m2 ar mansardu, tad faktiski tā ir dzīves telpa uz 100m2, kas ir ļoti pieklājīgi ekonomiskam beigu plānam, savukārt saimniecības ēku var jau būvēt pēc tam ar robustiem un lētiem risinājumiem, kur vienā galā auto nojume, pa vidus apsildāma darbnīciņa un otrā galā malkas šķūnis,
Es kaut kā nesaskatu šeit ideālu ekonomiju.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Alfadelta (85.10.211.---)
Datums: 17/04/2015 13:35

Kristap (ja nemaldos), piekrītu Tev par to ka tikai Tu patiešām zini savu situāciju un iespējas... Bet pa lielam piekrītu Vilnis_Radio rakstītajam par Tavu stratēģiju. Saimniecības ēkai ir savs mērķis, un tā nepavisam nav dzīvošana ziemā...
Tad jau piekritīšu guļbaļķu pirtiņas variantam: tas drīzāk ir iespējams...
Vispār būvēt "pagaidām" ir ļoti slikts plāns no paša sākuma...
Cik izmaksās Tava māja? Uztaisi skici, vai paņem gatavo projektu un aizsūti uz celtniecības firmām lai iedod tāmes... Tur taču arī viss pa lielam būs redzams... Ja būvēsi pats, noņem nost darbaspēka izmaksas... Bet nu moins pa 15k uzbūvēt daudz maz sakarīgu māju ir ļoti maz ticams... Kāmēr nesāc būvēt rozā brilles par zemajām izmaksām ir ĻOOOti rozā :) Kad katru reizi iebraucot Depo sāksi tērēt pa pāris simts eiro tikai sūdukiem: skrūvītēm, vadiņiem, nagliņām, putiņām :) Tad tā bilde uzreiz reālāka paliek...
Bet ir vēl viena nianse: es savu māju gandrīz esmu uzbūvējis, kredīts man ir ap 20k eiro kas sastāda 90 eiro/mēn maksājumu... Kas nav slikti... Bet ja kāds man tajā stadijā kad domāju par lēmumu celt vai necelt pateiktu cik man tas viss izmaksās: es noteikti nolaistu rokas jo būtu pārliecināts, ka nespēšu pavilkt...
Tā viela pārdomām...

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Alfadelta (85.10.211.---)
Datums: 17/04/2015 13:56

Kristapskes Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu redz, jāsāk ar to, ka te neviens, pa lielam,
> katra cilvēka indviduālo situāciju, tai skaitā
> manu. Ar vārdu "pagaidu" es domāju ēku kuru var
> apdzīvot, bet iespējām mainoties pārvērst
> par, teiksim, atpūtas telpu, ar pirti vai
> darbnīcu ar noliktavu, nevis uzbūvēt
> "normālu"māju ar garāžu un tad aizkraut to ar
> visādu drazu tā, ka auto pat nevar iedzīt, vai
> visu ko vajag skrūvēt vai remontēt, darīt
> istabā uz grīdas. Es saprotu to, ka paliek
> aizvien vairāk tādu cilvēku, kuri domā tā -
> paņem kredītu, uzbūvē māju, un tad dzīvo,
> visu, kas jāremontē nopērc jaunu, vai sauc
> meistaru.
> No pieredzes saku, ka tāda atsevišķa
> saimniecības māja lieti noder.
> Vēlreiz atgriežoties pie katra indviduālās
> situācijas, ja nu ir tā, ka zeme ir pāris ha,
> izdevīgā vietā, aptuveni, 15 min gājiena
> attālumā no pilsētas centra, netālu no Rīgas,
> un pilsēta pati par sevi ir Rīgas guļamvagons.
> Šādā gadījumā, manuprāt, šis plāns nav ne
> sviestains, ne dīvains, jo, pat ņemot kredītu
> uz kādiem gadiem pieciem, atdot tās 15 štukas
> nebūt problēma, manā gadījumā, es būtu ticis
> vaļā no dzīvokļa īres, kur nauda tiek likta
> caurā maisā, un +/- 30 gadu vecumā būtu arī
> ticis vaļā no kredīta, principā maksājot to
> pašu ko par dzīvokli. Pa to laiku, vēro
> situāciju, izdevīgākā brīdī, atdali pāris
> zemes gabalus, pārdod, un būvē LIELO māju, Jo
> nebūs jau tā visu laiku, ka zemes cena Rīgas
> piepilsētās būs tāda, kā ir tagad, ja nekas
> ārkārtējs nenotiks.
>
> Tādēļ es arī prasu konkrētus jautājumus cik
> $ un cik ilgi.
>
> Vēlreiz var arī pārliecināties, cik mazs
> procents no forumos sniegtajām atbildēm ir
> derīgs.
>
> Un par platību 60m2 bija domāts maksimums pēc
> noteikumiem, tas ir 3 istabu dzīvoklis, kādā
> patlaban dzīvoju, pilnīgi pietiktu, kā jau
> kāds te minēja, ar studio tipa virtuvi kopā ar
> dzīvojamo + guļamistabu, wc un dušu. Tāds
> divistabu dzīvoklis, kādos dzīvo simtiem
> tūkstoši Latvijas iedzīvotāji, tikai ar
> iespēju iziet ārā, savā dārzā.

Tak manuprāt pilnīgi konkrēti Tev atbildēja: 400-500eiro/m2 ir izmaksas ziemas mājai... Man pat ir vairāk: uz kādiem 650-750 velk, jo daudz iegrūdu inženierkomunikāciās un apdares materiāli arī nav no lētā gala... Par 15-20k tie ir "slapjie sapņi" :)
Laiks, būs precīzi atkarīgs no tā ko ieguldīsi naudu vai savu darbu un cik daudz... Māju var uzcelt 2 nedēļās un 10 gados... Kā to var vispār atbildēt?

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Mrs.Buvniex (85.10.211.---)
Datums: 18/04/2015 09:08

Viena lieta ir ielīst kaut kādā ciparā, kas varbūt arī ir izdarāms. Otra lieta, ar ko nebijām rēķinājušies un kāpēc otrreiz diez vai atkārtotu šo epopeju vai vismaz tikai pēc vairāku gadu rehabilitācijas klīnikā - ir pilsoņu nihilistiskais pofigisms - Tu nekad nevari 100% paļauties, rēķināties un uzticēties strādniekiem un darboņiem, vai arī jāiet prom no algota darba. Ja sarunāts, ka kaut kas 09:00 tiks atvests - tu 09:30 zvani un dzirdi - jā, es braucu ārā pēc 15 minūtēm, būšu pēc 11:00. Iespējams, ka neatbrauks vispār. Kāds ar traktoriņu mierīgi var iebraukt dobē vai sasist jebkuru apmali vai priekšmetu platā rādiusā. Aizbraucot uz veikalu 10 km pakaļ kādai krāsai, izrādās, ka uz vietas tās tomēr nav, lai gan pa telefonu teica, ka ir. Atbraucot un apskatoties to, kas tomēr ir nopirkts, izrādās, ka iedots ir kaut kas cits, nekā "meistars" bija uzrakstījis. Ja strādās ar Taviem instrumentiem, tie būs noļepēti ar krāsu. Ja ar saviem - tie lūzīs vienā gabalā, parasti - 10 minūtes pēc darba dienas sākuma. Ja būs jākārto visas komunikāciju atļaujas un tehniskie noteikumi un projekti - laikus iegādājies milzu grāmatplauktu vai izbūvē novietni, kā arī apgūsti kurjera iemaņas starp būvvaldi, VZD, domi, ZG, RŪ, LG, Latvenergo un vēl dažām sīkākām instancēm. Uz visa šī fona man ir vienalga, vai māja izmaksāja 400 vai 700 par m2. Ļoti iespējams, ka citiem iet kā pa sviestu, mēs tikai tādi nelaimes putni.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Alfadelta (85.10.211.---)
Datums: 18/04/2015 11:56

Mrs. Buvniex neuztraucies, Tu neesi vieniigais :)) Otro māju celtu: slēgtu līgumus par katru skrūves ieskrūvēšanas opciju ar tiesībām piemērot līgumsodus par katru neizdarīto sīkumu... Un noteikti ir vērts maksāt būvuzraugam...

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   **    **  **    **  **     ** 
 **     **  **     **   **  **   ***   **  **     ** 
 **         **     **    ****    ****  **  **     ** 
 ********   **     **     **     ** ** **  **     ** 
 **     **  **     **     **     **  ****  **     ** 
 **     **  **     **     **     **   ***  **     ** 
  *******   ********      **     **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727