UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: E (---.telia.lv)
Datums: 24/01/2006 19:54

Labi uzrakstiits, paldies "tamtaram"!

1. Cik bieza gaazbetona sienas tev ir? Es skatos, ka esi izvelejies taas vel papildus siltinaat ar 50 mm vati. It kaa jau razhotaaji saka, ka Aeroc 375 mm gazbetonam tas nav nepiecieshams(varbuut tev vieteejais Vangazhu gazbetons? Cik biezs?). Kaadi bija tavi apsverumi un vai esi veicis aprekjinus par cik shii siltinashana tev sadardzinaaja buvnieciibu salidzinot ar 375 mm nesiltinatu gazbetonu? Neatceries no projekta kaadas tev rezultataa sanaak siltumvaditspejas konstantes?

2. Vai tev visu dariija vieni un tie pashi celtnieki (pamatus, sienas, parsedzes, jumtu)? Taa bija buvbrigaade/-s vai firma/-s?

3. Vai arhitektuuras uzdevumam, buvniecibas atljaujai un topografijai ir kaut kaadi "deriiguma terminji"? Neatceries cik ilgi?

4. Materialus pats pirki/sagadaji vai ar to nodarbojaas pashi celtnieki?

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: a (87.226.11.---)
Datums: 24/01/2006 20:19

E tieshi izneema vardus no mutes.
Arii man projektaa paredzets aeroc 375 bez siltinasanas, jo rekinot citas iespejas , piemeram ar to pashu fibo, gala rezultats sienam ar ieksejo/arejo apdari sanaca dargaks.
Cik saprotu, galvenais aakjis ir pareizi saliimeet tos aeroc, tad arii viss buus , kaa vinji reklaamas raksta...

Kaa ir tamtaram?

Kadi bija apsverumi gazbetonam + siltinasanai?

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: tamtaram (---.dtc.lv)
Datums: 24/01/2006 21:44

1. Ņēmu aeroc ecoterm 300 mm biezo gāzbetonu, tiesa toreiz viņš vēl saucās poribet un cena bija laba :).
Kādēļ ne 375mm bez siltināšanas? 375 ir ok, pie nosacījuma, ka bloks ir sauss. Bet (1) viņš no rūpnīcas nāk ārā "slapjš", (2) būvniecības procesā mēdz uzlīt lietus. Tā rezultātā mitrums ir blokā, un ārā (vismaz pēc Radio 2 Birša k-ga stāstītā) viņš tvaiko vismaz 2 gadus.
Lai arī līmes slānim jābūt plānam, bloku izmēri staigā un tas tiek kompensēts ar biezāku līmes kārtu, rezultātā veidojas mazi termotilti.
Tādēļ tomēr ņēmu 300 mm biezos un siltināju, pie tam papildus vates slānis tomēr dos papildus siltuma aizsardzību. Pieļauju, ka esmu vatenieku mārketinga upuris :)

2. Visu darīja daudz maz tie paši celtnieki, precīzāk sakot, 2 cilvēku pamatsastāvs, pārējie mainījās/tos atlaida. Vienīgi specifiskajiem darbiem - jumtam, apkurei, elektrībai tika ņemti meistari, kas tikai to vien dara.

3. Derīguma termiņi (ja pareizi atminos) bija būvatļaujai, to izņemot var pateikt kādu termiņu gribi - 1, 2, 3 gadi, neesot problēmu arī pagarināt.

4. Par materiāliem jau minēju - lielās pozīcijas pirku pats, mazās uzticēju celtniekiem, prasot čekus. Nav man laika katrai skrūvei uz veikalu pakaļ skriet... Pieņemu, ka te arī vēl ko var ietaupīt, bet tad jau 100% laika nāksies veltīt būvei.

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: xxxx (80.233.198.---)
Datums: 25/01/2006 00:02

brigāde no Ādažiem atbrīvojas aprīlī. Visi latvieši un ar pieredzi.

tavamaja@#$%&inbox.lv

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: Sencis (159.148.150.---)
Datums: 27/01/2006 01:48

Pēc manas pieredzes pēc svarīguma:

1) Obligāti- pilnīgi precīzs projekts ar svarīgāko mezglu škērsgriezumiem un detalzīmējumiem ieskaitot izmantojamos materiālus - precīzi noteiktus, tai skaitā naglas, skrūves, dībeļus, dzelžus , armatūras , plēves, vates, reģipšus , kokmateriālus utt.! Labākā investīcija ko varat veikt. Neko neatstājiet uz - gan jau celtnieks izdomās. Neizdomās:(

2) Uz šāda projekta pamata ļoti viegli sastādīt precīzu tāmi, arī pārbaudīt jo visas pozīcijas ir konkrētas. Bez tāmes ar celtnieku vispār nerunāt par darbu uzsākšanu. Notāmēt vajag visu objektu, lai būt skaidrs cik daudz varat atļauties tērēt par katru etapu.

3) Atkāpes no projekta tikai ar tā paša projektētāja zīmētu jaunu projekta daļu.Būvmateriālu nomaiņa - nekādā gadījumā- par to jādomā jau projekta laikā -kādus un kāpēc izvēlēties.

4) Būvuzraugs, lojāls,ieinteresēts, gudrs un stingrs, ir Jūs interešu aizstāvis NR 1.Atmaksāsies ar uzviju.

5) Pašam nekait izrādīt regulāru interesi un uzdot celtniekiem jautājumus kapēc tieši tā? A manam čomam bija savādāk? Lai skaidro un baidās..Ja nemāk paskaidrot, nepiekrītiet ne kam. Būs respekts. Piespiest celtnieku labot par savu naudu jebkuru atkāpi/kļūdu, nevis kopā ar viņu štukot kā tikt ārā no situācijas

6) Projekta sākumā, kad naudas daudz atturēties no vēlmes paņemt kaut ko labāku, dargāku veikalnieku vai celtnieku pierunātam. Tas beidzas ar tāmes pieaugumu par 10-15%.:)

7) neko neakceptēt pēc fakta, ja nav iepriekš saskaņots. Likt pārtaisīt.
8) nedot naudu avansā par darbu nekad:)


Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: McGordon (---.dyn.optonline.net)
Datums: 28/01/2006 08:37

XXX varbut Tev ir taisniba dazos jautajumos, bet ka celtnieks es pasaku godigi- es Tev maju neceltu. Cilvecigais faktors ir loti butisks. Ja pret mani ka pret suni, tad neko vairak ka papira ierakstits un tad ari neredzamas vietashalturu nedabusi. Varbut pa kadai olai aiz regipsa(lai aromatiskaka dzive ) .
Nav runa par izlaisanu, bet ja karsta vasaras diena nepiedavasi udens glazi.....
Saimniekam kurs pasaka : te ir ledusskapis un vis kas taja ir jusu lietosanai! Vel nevienu projektu neesmu redzejis kura viss butu pareizi un nevajadzetu neko mainit. Tadam saimniekam uztaisisu uz goda, pat ja iznak drusku zaudet no ieplanotas pelnas, bet cilveks bus apmierinats un es ari pec desmit gadiem varu pie vina iebraukt ka pie sena pazinas.
Protams brigades ir visadas!!!!
Gribesi briesmigi ietaupit,sanaks ilgak un rezultata dargak. Ka sauksi , ta atsauksies! Tas nenozime , ka jabut letticigam , bet cilvekam(pilna si varda niozime).
Man nezvani, jo nevaresu panemt, bet mans coms atbrivojas , ja nemaldos, marta beigas. Aprunajies ar Eriku 371 7355 033.
Lai Tev izdodas!

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: xxx (195.122.28.---)
Datums: 28/01/2006 18:11

To MCGordon
Zini, es ari biju cilvecigs nemaz nerunajot par manu sievu. Ceelama maaju ar vislabaakajiem nodomiem un ja kas nebija ka vajag nevienu reizi balsi nepaceelaam. Bet tagad ir ta, ka ja satikshu iedoshu pa purnu saviem visiem "celtniekiem".
Taad ir mana pieredze :( ne Tev spriest nezinot nianses.

Es ari stradaaju jau 10 gadus klientu apkalposhanas jomaa. Netaisos iedziljinaaties kadi ir dazhi ekspemlari, bet man pat prata nav ienaacis vinja nopirktajai precei kautko sabojat lai veelaak vinjam katkas nopliist.

Un ja reiz runa iet par olaam aiz regipsha tad tas ari noraada kads Tu esi celtnieks un kadi ir Tava attieksme pret pasuutiitaaju lai kads vinjs arii butu. Nepatiik attieksme necel, bet tas ir apmeeram tas pats kas aizejot no objekta nolikt kluci istabas viduu.
Sorry, es arii nepasuutiitu pie Tevis, pasaku godigi.

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: McGordon (---.dyn.optonline.net)
Datums: 29/01/2006 08:19

to : xxx

Laikam aizkeru svaigu bruci, sorry!
Piekritu ka gadas ne parak godpratigi celtnieki un ja vel ar iedzersanu objekta , tad...
Es ari pirms tam stradaju klientu apkalposana( tirdznieciba), tas ir drusku savadak neka celtnieciba , bet ari tur ir klienti kurus labak redzi ejam nevis nakam.
Viena lieta ir ja uzreiz klients pasaka , ka ar naudinu svaki un vajag uztaisit loti ekonomiski. Sezamies kopa pie galda un skatamies uz ko varam ietaupit , ja tas cipars ir tuvu pie velama. Dazas pozicijas var ietaupit uz materialliem(nu ne tos labakos) biezi tas prasa vairak darba!!!!
Vai ari sadalam darbus pa etapiem - svarigakais maju dabut zem jumta un noizolet no atmosferas mitruma. Tad ja ievelk udeni un kanalizaciju - vari parziemot un atgriezties pie darbiem pec parttraukuma, bet tas atkal sadardzina (nenozimigi).
Cita lieta ja klients sak prasit mersedesa kvalitati par zaparozeca cenu, tad nu piedod , bet nekas labs tur nesanaks , lai ari ka es miletu visus cilvekus un ka viniem censtos ticet.
Nebut negribu teikt , ka nu es esmu tas labakais un godigakais meistars , bet 90% no maniem klientiem atgriezas, nevis tapec ka kaut kads brakis atklajies, bet gan tapec ka atkal kaut ko grib celt, vai ari draugiem iesaka. Paliek jau tie 10% nu ....
Varbut tas tapec ka knipstangam iedodu cenuka ja kas var pat to maju par jaunu parcelt, bet biezak vins pats atsakas. Visi laimigi un apmierinati!!!
Tikai ne tie meistari , kas iedod to labo cenu un ....
Velreiz piedod, ja personigi aizskaru , bet ta nebija domats. Nevajag ar savu slikto pieredzi nolikt zem vienas latinas visus celtniekus.
Ticu ka Tava nakosa maja izdosies labak neka pirma.

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: andrek (87.110.76.---)
Datums: 29/01/2006 16:19

Būvniecības procesā neiztikt bez trim dalībniekiem- pasūtītāja, projektētāja, būvnieka. Pasūtītāja vēlme: max ekonomija uz projekta un būvētāja rēķina, projektētājs un būvnieks savukārt grib saņemt max bez darba ieguldījuma,
bet ne jau projektētājam vai būvniekam vajag galaproduktu- māju.
Cienijamie pasūtītāji- tikai Jūsu interesēs ir atrast kompromisu visu spēles dalībnieku starpā, tikai Jūs ar naudasmaka palīdzību regulājat gan projektu, gan būvdarbu kvalitāti, dāvanas šai spēlītē nevienam pasniegtas netiek.
Protams, šajā savrūpnamu būvniecības epidēmijā ir daudz kā nevēlama, par to klaigājam, bet ir arī radīts ļoti daudz laba un kvalitatīva, par to gan nemēdzam runāt. Jebkuras būves kvalitāte un lietošanas ērtība sākas ar projektu- saņemot oficiālu būvatļauju tiek zvērēts- uzbūvēšu precīzi atbilstošu projektam, bet izvērtēt projektus laikam esam aizmirsuši, kvalitātes etalons ir "poļu krutka" un viena tante teica. Būvniekam pat nav tiesības neko mainīt. Kamēr būs auni, būs arī cirpēji...

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: ASD (81.198.69.---)
Datums: 30/01/2006 05:29

Esmu uzcēlis otro māju. Pirmo nācās pārdot vairāku iemeslu dēļ:
1. Kā jau kārtīgs santīmu pisējs taupīju uz ko varēju, tai skaitā arī uz tām lietām kur nevajadzēja.
2. Dzīvoklī dzīvojot nav priekšstata par dzīvi mājā, liekas, siltums rodas pats no sevis, kanalizācija aiztek pati, utt.
Pēc trīs "laimīgi" nodzīvotiem gadiem keramzīta, tikai mazliet saplaisājuša, mājā ar koka pārsegumiem, kuri čīkstēja un ar mansarda stāvu kurš laida cauri gan siltumu, gan aukstumu, kompānijā ar žurkām, kuras dzīvoja manā vates siltumizolācijā saprātu, ka jāmeklē zeme un jāceļ māja kā "KĀ PREIKŠ SEVIS." Gribu piebilst, ka gan pirmās, gan otrās mājas celtniecību vadīju pats. Meklēju celtniekus, gādāju materiālus, iedziļinājos visos jautājumos un mācījos gan no kļūdām, kādas pielaidu ceļot pirmo māju, gan lasīju celtniecības rokasgrāmatas.
Projektu pasūtīju: Divi pilni stāvi virs kuriem auksti bēniņi ar 20 grādu jumtu. Biju jau sapratis, ka mansards ir lētāks un sūdīgāks.
Centos nolikvidēt arhitekta idejas par skaistiem izvirzījumiem, iebīdījumiem, lauzieniem utt., jo tas nevajadzīgi sadārdzina. Arhitekts burkšķēja, bet vairākkārt pārzīmējot nonācām pie kompromisa, kurš man patika. Telpu izvietojums atbilda mūsu ģimenes vajadzībām, vizuāli projektā māja izskatījās labi.
No māla popkorna kurš salīmēts ar cementu (keramzīta)noteikti negribēju būvēt, koka pārsegumus pielietot arī nē.
Dzelsbetona pārsegumi prasīja stipras sienas un es izvēlējos Thermodom sistēmu, kuru pārdod Laverso. Uzcēlu pa gadu, varēja jau ātrāk, bet neveicās ar vecās mājas tirgošanu un bez naudas tā lieta neiet. Celtniekus ņēmu tikai tādus ar kuriem varēju sadarboties, uzsveru: sadarboties, jo tāds proces, kā mājas būvēšana ar pozetīvu rezultātu ir iespējams tikai abām pusēm sadarbojoties. Nekomentēšu dažu žultainu cilvēku izteicienus, katrs domājošs cilvēks pats par šādiem cilvēkiem visu zin.
Ar māju esmu ļoti apmierināts, dzīvē iznāca daudz smukāka nekā uz papīra. Gadu dzīvojam iekša un nav tās problēmas, kuras piesauc tie kas neko daudz no šādām mājām nejēdz. LOGI NESVĪST, CELEFĀNA KULES VAI TERMOSA SAJUTU NAV, GAISA PIETIEK UN TAS IR SAUSS 30-40% ( man nav piespiedu ventilācijas), SILTUMU TUR SUPER. Es nevaru salīdzināt abas mājas, veco un jauno, jo tās ir nesalīdzināmas lietas.
Novēlu visiem kuri gatavojas būvēt vai būvē: Lai Jums Veicas!

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 30/01/2006 18:31

Jā, viennozīmīgi piekrītu Sencim par viņa ieteikumiem! Un vēl - neskatoties uz izmaksām, vajag taisīt pilnus komunikāciju projektus arī ja būvvalde to neprasa. It kā lielas izmaksas, it kā var ieekonomēt, bet pēc tam jālabo dārgi dažādas kļūdas kur ko varēja darīt labāk un ekonomiskāk.

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: xxx (---.lnt.lv)
Datums: 30/01/2006 19:52

Mans bijushais priekshnieks dzivo putuplasta veidnju, betona maajaa un es esmu tur bijis un zinu ko vinjsh saka. Cik man zinams vinjsh apsvera ideju pardot un buvet no jauna, bet cik man zinams neizmantojot shis tehnologijas. Fakts uz sejas.
Par parsegumiem runajot japiekrit, ka ja siikie dauzas pa otro staavu tad visu labi dzird, bet es kautkaa nesatraucos par to. Nakamajai majai arii likshu dzelzbetona parsegumus. Neesmu rekjinajis, bet cik man zinams ka ari fibo blokiem var likt dzelzbetonu.
Par to fibo galiigi nepiekriitu. Pilniigas mulkjibas. Maja ir silta. Fibo 300, un vate 100.
Pieljauju ka ir bijushas problemas ar jumta siltinashanas kvalitaati vai taml.

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: s.d. (195.122.13.---)
Datums: 30/01/2006 21:47

Nu šis viscaur ir mans temats- aprīļa sākumā būs gatavs detālplānojums- sākam ar šo mēnesi- janvāri darboties- esmu bez darba un apņēmos brālim noorganizēt mājas būvniecību. Tātad mans darbs un viņa nauda.
Vajadzīgs viss- elektrības ārējai pieslēgums - 305 Ls.
- dziļurbums ~~ 800 Ls.
- apkure - zemes siltums- ~~ 6000 Ls.
- bioloģiskā attīrīšana- ~~ 3000 Ls.
Māja- 200 m2. Celsim no Aeroc 375 (1 stāvs), ārpusi apšūsim ar dēli- 40mm, ar ventilācijas spraugu.2 stāvs aiziet kokā. Jumts Katepal (400m2- ). Terase, apkārt mājai koka laipas. 2/3 no 1 stāva mitās telpas- pirts, baseiniņš, ģērbtuves, duša, WC.
Es gribētu to izdarīt bez būvfirmas. Ar labiem meistariem.

Manas pārdomas---
1.PAMATI 80 cm dziļi- lentveida, grunts- smilts. Bumbieri nevar iebraukt. Jābetonē ar maisītāju.
MANI UZTRAUC- Problēmas būs ar baseiniņu- augsts gruntsūdens līmenis- vajadzēs sūkni lai izsūknētu ūdeni. Baseiniņš jāizbetonē- lai neuzpeld.Pēc tam jāizlīmē, varbūt jāliek plastikāta vanna. Jāparedz ūdens izsūknēšana- ne caur kanalizāciju- var laistīt dārzu... ko darīšu ziemā ar to ūdeni- laikam jau atliek kanalizācija.
2. Tālāk zināma lieta- pirmais stāvs- flīzes- siltā grīda.
Ceru, ka 375 Aeroc var nesiltināt- nākošajā nedēļā- jāpasūta. Nezinu ko darīt ar pārsedzēm- arī diez var ar to pašu mašīnu atvest- jāvaicā veikalā- Aeroc jāņem 40 paletes- paliks mazliet ārsienās pāri- 50m2- liksim uz kanti nesošajās iekšsienās.
3. Sameklēti meistari jumtam (nopirkts jumta segums Katepal un OSB)un šķūņa būvniecībai. - vedam pārrunas ar pamatu un gāzbetona mūrniekiem.
4. Logi- koka- selektīvais stikls- jāpaskata vai " aps " ir īstā firma- rāmi jādod galdniecībā taisīt. varbūt vajadzīgas 3 stiklu paketes???
Durvis- sadārdzina lielākas durvis- vērtne 90cm- veikalos nav- atkal galdnieciba.
5. Sākam sūtīt koka konstrukcijas- 8m garas bruses ir liela problēma!!!
Dārgi būs terasei un mājai apkārt stabi- kokgriezumu uztaisīt nav pa kabatai... gribas gan kaut ko smuku. 2 stāvā dēļu grīda- skaņas un siltuma izolācija- varbūt grīdas reģipsis jāliek kā melnā grīda?
6. Jumtu siltināsims ar Rokvol akmens vati- 2x10 cm ruļļi. stāvu mājas galos ar plāksnēm. Vai no dzīvojamās puses var likt- parasto plēvi?? vai jāpērk kāda speciālā? Vai pareizi______ no lauka- Katepal, OSB, sprauga, vēja plēve,grīdas pape, vate- 20cm, plēve, sprauga, apšuvums. ja jumta segumu pirkām 400m2- tad gandrīz tāda plakne būs arī jānosiltina- tātad man kā minimums vate jāpērk 800m2.
Jumta logi- Fakro- jo rokturis apakšā un nav papildus jālako. ko darīt ar jumta lūkām- pirkt orģinālās- kuras labākas??? kādu ventilāciju - laikam vajadzēs pastiprināti vēdināt pirti un baseina telpas- liels mitrums...
7. 2 stāvu griestus doma apšūt ar dēlīti- laikam jāņem līmētie?

Žoga stabi jau gatavi 70 gb- 222 ls, vēl vajadzīgas kārtis.

Domājam sākt ar komunikāciju un ceļa izbūvi- pagaidām nav vēl izpratnes vai ceļa būvei pēc detālplānojuma saņemšanas ir vajadzīgas atļaujas? jāsazvana kāds būvinspektors. lai to secību man ieskaidro...
Nu viegli jau nebūs...a, kam tagad viegli- ceru, ka kaklu nenolauzīšu...
Nākošajā mēnesī nodarbošos ar attīrīšanas, kanalizācijas, ūdensvadu un zemes siltuma problēmām. Reizēm ienākšu palūkot vai man kāds kādu labu vārdu nav pateicis.... paldies, ka uzklausījāt- slima ezīša murgus...



Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: martell (159.148.190.---)
Datums: 30/01/2006 23:31

=> Būvētājiem
Var arī savādāk. Man bija visprastākais projekts (izstrādes ne arhitektoniskā ziņā). Māja ne pārāk sarežģīta ~145m2. Sameklēju mazpilsētā zināmu būvfirmas vadītāju, kuram ja vajag var i konjaku uzlikt, i pa bieti sadot, un kurš var pa bieti arī brigādei sadot. Apmēram kā MCGordons raktīja. Parādīju šim projektu, pasēdējām, pārrunājām un visus lielos darbus uz papīra sarakstījām, lai viņš tāmi varētu izbīdīt. Es pateicu uzreiz, ka ja viņš ar izmaksām pārspīlēs, dabūs darbus arī pabeigt, jo līgumu tomēr parakstījām. Uztaisīja daudzmaz reālu tāmi. Plānotais no izpildītā atšķīrās par pāris procentiem. Vēl būtiski - būvēju vairākās kārtās - šī ir 3. sezona, kad palikuši vairs tikai iekšdarbi. Ja pasūtītājs grib spiest uz termiņu, tad ar laiku visādi sūdi var līst ārā, jo tempā darot daudzas lietas tiek pa roku galam taisītas. Pakāpenisku un ilglaicīgu procesu ir vieglāk izkontrolēt. Pretenzijas bija pret atsevišķu meistaru darbu, bet ne kopumā. Nekvalitatīvās vietas tādējādi tika novērstas. Vēl par tehnoloģiju - uzskatu, ka Fibo ar koka pārsedzēm nekāda vaina nav, ja visu pareizi saliek. Un pret meistariem - ja ir padarījuši labi, ir jāuzslavē, uz spāru svētkiem jāuzliek galds utt. Ja sūdīgi - ar kāju pa pakaļu un uz karstām pēdām šefs jāizsauc ar bargu pieeju. Par izmaksām - Pati būvniecība sanāks ~370ls/m2 pie fakta, ka pats kontrolē un pats daudz ko dari (elektrība, apkure, sagāde utt). Tādējādi ar 50kLs jārēķinās arī pie salīdzinoši vienkāršiem projektiem. Tas īsumā.

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: xxx (---.lnt.lv)
Datums: 30/01/2006 23:40

To martell.
Par izmaksaam runaajot Tev ir pilniiga tasiniiba, bet maaju celt 3 sezonaas var atlauties tikai nedaudzi. Biezhi vien cilveekiem nav kur dziivot kaa bija arii man. Pie muteres.

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 05/02/2006 06:05

Sencis 26/01/2006 18:48 raksta ļoti pareizi, bet ...

Manā un vairāku manu kolēģu praksē vēl nav gadījies neviens klients, kas par šāda apjoma projektu būtu gatavs maksāt [joprojām taču topā ir saskaņoti projekti par Ls 500+/-]. Parasti maksātspējīgi, maksātvaroši un maksātgriboši būvētāji projektus pasūta kādā no lielajiem birojiem jau savlaicīgi zinot, ka lēti nebūs, tiem tad vairumā gadījumu arī ir projekts ar katru naglu specifikācijā [bet ne vienmēr un visur].

Taču "lētajiem" projektiem klients nevēlas maksāt ne par autoruzraudzību, ne projekta izmaiņu izstrādāšanu [ne projektētāja kļūdu labošanu, bet mainoties klienta vēlmēm]. Un tā rodas tādi kā ASD 29/01/2006 22:29, kuri tikai saņēmuši belzienus, nāk pie prāta.

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: zampa (194.176.38.---)
Datums: 03/04/2006 16:11

Ļoti interesants un pamācošs topiks. Paldies tiem, kas raksta par reālo pieredzi sadarbībā ar būvniekiem.
Pats pašlaik esmu pasūtījis projektu. Dārgi, bet pie laba un atzīta arhitekta, ar ūdens, kanalizācijas un apkures projektiem. Arhitekts sola, ka projektā būs viss līdz pēdējai naglai. Tādā veidā, samaksājot par kvalitatīvu un rūpīgi izstrādātu projektu, ceru ietaupīt tur, kur būvnieki varētu mani piečakarēt uz materiāliem. Tāpat arī pie būvmateriālu piegādātājiem var dabūt labākas cenas, ja ir viss vienā tāmē. Tāmei arī vajadzēu būt daudz precīzākai, tas atkal varētu būt labi, lai varētu normāli paņemt kredītu.
Cik noprotu no citiem rakstītājiem, tad vajadzīgs labs būvuzraugs. Pats no būvniecības saprotu tikpat, cik jebkurš cits diletants. Drusku gan tā kā uztrauc, ka arī būvuzraugs var būt negodprātīgs un mēģināt mani piečakarēt. Varbūt tomēr slēgt līgumu ar firmu, kur atrunāti termiņu un līgumsodi? Šajā gadījumā gan arī varētu noderēt vismaz kāds paziņa, kurš zin kādus jautājumus celtniekiem uzdot. Citādāk baidos, ka neredzēšu būvnieku kļūdas, jo vienkārši nespēšu tās atpazīt.

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: martell (159.148.190.---)
Datums: 04/04/2006 23:39

=> zampa.
Ja gribēs, tad piečakarēs tik un tā - ir būvuzraugs vai nav. Tie jau arī frukti mēdz ar celtnieku bosiem vienoties. Veiksmes jautājums - tāpat kā ar lietotām mašīnām.
Par to projektu. Lai nu Tev sanāk viss kā plānots, bet nevajag projektu arī absolutizēt. Kad sāksi skatīties uz daudzām lietām dabā, varbūt pavisam citādi sagribēsies. Par galveno es personīgi uzskatu, kā jau te iepriekš rakstīja, sadarbību ar godīgiem celtniekiem. Grūti tādus atrast, bet ne neiespējami. Un nevajag kautrēties - ja kaut kas nepatīk jau sākumā, futbolē prom un meklē nākamos. Kaut vai tikai intuīcija nosaka. Labi celtnieki nekad nebūs lēti, jo jebkurš labs aroda meistars arī grib pelnīt 500+ latus mēnesī. Profesionālis izpētot arhitekta sazīmēto arī noteikti sniegs savus komentārus par praktisko pusi. Tajos vienmēr ir vērts ieklausīties, taču lēmums jāpieņem pašam un jāpastāv uz savu. Risinājumiem daudzās situācijās ir jābūt vairākiem, vai pat desmit. Ja laiks un pacietība atļauj, ieteiktu apskatīt pēc iespējas vairāk variantus (sevišķi apkure, apgaismojums, starpsienu, kāpņu, balstu izvietojums u.c. "sīkumi"), aprunāt tos ar sev tuviem cilvēkiem. No viedokļu kopuma vienmēr ir vieglāk izlobīt vidējo aritmētisko.

Re: Luudzu padalieties ar padomu, tiek kuri jau kautko ir uzcelushi un dzivo laimiigi :)
Autors: zampa (194.176.38.---)
Datums: 05/04/2006 00:18

-> martell
Par to piečakarēšanu pilnīgi piekrītu, tas arī visvairāk biedē.
Pašlaik pētot projekta skici un apspriežot to ar visiem saviem radiem, draugiem un paziņām, neredzu, kur un ko vajadzētu mainīt (papildus jau izmainītajam). Protams, ka ieraugot to visu dabā, var gribēties kaut ko mainīt.
Man arī māja ir paredzēta vienstāva, bez pārsegumiem un ar kāpnēm no garāžas uz māju... :)

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********         **  **     **   *******   **    ** 
 **     **        **  **     **  **     **  ***   ** 
 **     **        **  **     **  **     **  ****  ** 
 **     **        **  *********   ********  ** ** ** 
 **     **  **    **  **     **         **  **  **** 
 **     **  **    **  **     **  **     **  **   *** 
 ********    ******   **     **   *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727