UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: v_t (78.84.83.---)
Datums: 05/10/2017 15:34

ar šodienas iespējām iegūt informāciju, ieviest principiālas kļūdas savas mājas celtniecības procesā, vajag pacensties. jebkurā variantā - būvē pats vai uztici citiem, principi ir jāzin. pie tiem varētu pieskaitīt arī materiālu pārzināšanu.
ja principus zin, tad pašam būvējoties, kļūdas var pieļaut izpildījumā, bet praktiskās iemaņas attīstās ātri. sāk ar vienkāršāko. protams, ja runājam par pareizām rokām. ir kategorija cilvēku, kuriem nevajadzētu dot ne āmuru ne otu. bet par tiem mēs te nerunājam.
būs lietas, ko pašam mācīties nerentējas, un labāk uzticēt profesionāļiem. pamatā tās būs ar apdari saistītas, ar glanci. piemēra pēc, es pats neflīzēju grīdas.
vienkāršās lietas - saspraust kanalizācijas caurules, savilkt ūdensvadu, siltās grīdas, nu, arī elektroinstalāciju, var pats - galvenais zināt principus.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: GG (85.254.193.---)
Datums: 05/10/2017 15:45

Par apdari -pilnīgi piekrītu. To ātrumu un rezultātu ko sastrādājies riģipša skrūvētāju vai flīžu licēju pāris var dabūt, pašdarbniekam nekādi nesasniegt. Jā, pats var uztaisīt ne sliktāk. Bet, patērējot vismaz 5x vairāk laika, un +40% špakteles :)

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Juriits (80.89.77.---)
Datums: 06/10/2017 22:31

Māja 144 m2 pēc papīriem, sāku būvēt kad bija vel latiņš, sākumā bija doma visu dokumentēt, bet laika un slinkuma dēļ gali nav savilkti, katrā ziņā tas iekļaujas 40 eināros. Situācija tāda, ka dzīvoju jau 3gadus, pirmais stāvs nobeigts, mansardā" baltā apdare" Būvvalde būvatļauju vairs negrib pagarināt jo tuvojas noteiktajiem 8 gadiem, tāpēc sāku vilkt visus papīrus kopā, lielākā daļa jau savākta. No būvniecības vienīgais ko pats nedarīju bija logu likšana un eštrihs, Ko darītu citādāk? Siltinātu ar 150 nevis 100 un ieliktu labākus logus,tobiš labākos kas uz to brīdi ir pieejmi. Ieliku ar 3 stikliem, bet pakete ir sūdīga.Kā sak, ķēde ir tik stipra cik tas vājākais posms. Bet ne jau siltinājuma bieziemā ir tā sāls, cik tā pareizā izmantošanā. Es šo sezon esmu iekurinājis 5 reizes, tas ir nelieli malkas grozi un temperatūra mājā nav bijusi zem 21, jo sievai zem 21 jau sākas diskomforts.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Georgs999 (46.109.192.---)
Datums: 07/10/2017 15:47

Kapēc tad liktu 150mm vati tagadējās 100mm vietā? Lai iekurinātu 4 reizes, nevis kā tagad 5 reizes? Domā, ka uzliksi 500mm un majā būs jākurina reizi gadā? Vai tad telpās svaigo gaisu nemaz neielaid?

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: specs (212.3.197.---)
Datums: 07/10/2017 19:44

Juriits Wrote:
-------------------------------------------------------
> Māja 144 m2 pēc papīriem, sāku būvēt kad
> bija vel latiņš, sākumā bija doma visu
> dokumentēt, bet laika un slinkuma dēļ gali nav
> savilkti, katrā ziņā tas iekļaujas 40
> eināros. Situācija tāda, ka dzīvoju jau
> 3gadus, pirmais stāvs nobeigts, mansardā" baltā
> apdare" Būvvalde būvatļauju vairs negrib
> pagarināt jo tuvojas noteiktajiem 8 gadiem,
> tāpēc sāku vilkt visus papīrus kopā,
> lielākā daļa jau savākta. No būvniecības
> vienīgais ko pats nedarīju bija logu likšana un
> eštrihs, Ko darītu citādāk? Siltinātu ar 150
> nevis 100 un ieliktu labākus logus,tobiš
> labākos kas uz to brīdi ir pieejmi. Ieliku ar 3
> stikliem, bet pakete ir sūdīga.Kā sak, ķēde
> ir tik stipra cik tas vājākais posms. Bet ne jau
> siltinājuma bieziemā ir tā sāls, cik tā
> pareizā izmantošanā. Es šo sezon esmu
> iekurinājis 5 reizes, tas ir nelieli malkas grozi
> un temperatūra mājā nav bijusi zem 21, jo
> sievai zem 21 jau sākas diskomforts.

Varu aptuveni iztēloties to, ko tu šeit sauc par māju pa 300eur kvadrātmetrā...

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: DzinPo (94.186.91.---)
Datums: 07/10/2017 20:58

specs Wrote:
-------------------------------------------------------

>
> Varu aptuveni iztēloties to, ko tu šeit sauc par
> māju pa 300eur kvadrātmetrā...

Vienā un tajā pašā adresē var uzcelt ļoti dažādas mājas, vienai izmaksas būs 300eur/m2 ar salasītiem materiāliem vienai nx1000eur/m2. Galvenais, ka tam, kas tur dzīvo ir pieņemami. Visstulbākais tajā visā ir tas, ka kadastrālā vērtība būs vienāda abām mājām, kas nozīmē, ka arī nodoklis.. Būtu labi, ja būvvalde prasītu reālās izmaksas, tad no tā varētu arī rēķināt nodokli...a tagad pussabrukušai mājai tāds pats kā marmora mājai.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/10/2017 00:04

Ja būtu diferncēts kadastra nodoklis - graustiem zems, marmoram augsts, tad normālos rajonos būtu pilns ar bomžatņikiem - nekāda stimula attīstīties. Ja būtu otrādi - bomžatņiekiem paaugstināts, bet marmoram zemāks, tad es drīzāk piekristu. Bet labs ir esošais kompromiss - labā rajonā labs nodoklis, sliktā zems - attiecīgi tie kiem patīk miskaste tie dzīvo miskastes rajonā, tie kuri var atļauties estētiku - tie arī tur dzīvo - viss godīgi.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: khe (81.198.0.---)
Datums: 08/10/2017 09:45

Jā, un ierodas viens estētiskais - un visiem strauji attīstās nodokļi... mūsu pārvaldnieku, dalītāju, uzraugu un attīstītāju valstī.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Juriits (80.89.78.---)
Datums: 08/10/2017 12:05

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Juriits Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Māja 144 m2 pēc papīriem, sāku būvēt kad
> > bija vel latiņš, sākumā bija doma visu
> > dokumentēt, bet laika un slinkuma dēļ gali
> nav
> > savilkti, katrā ziņā tas iekļaujas 40
> > eināros. Situācija tāda, ka dzīvoju jau
> > 3gadus, pirmais stāvs nobeigts, mansardā"
> baltā
> > apdare" Būvvalde būvatļauju vairs negrib
> > pagarināt jo tuvojas noteiktajiem 8 gadiem,
> > tāpēc sāku vilkt visus papīrus kopā,
> > lielākā daļa jau savākta. No būvniecības
> > vienīgais ko pats nedarīju bija logu likšana
> un
> > eštrihs, Ko darītu citādāk? Siltinātu ar
> 150
> > nevis 100 un ieliktu labākus logus,tobiš
> > labākos kas uz to brīdi ir pieejmi. Ieliku ar
> 3
> > stikliem, bet pakete ir sūdīga.Kā sak,
> ķēde
> > ir tik stipra cik tas vājākais posms. Bet ne
> jau
> > siltinājuma bieziemā ir tā sāls, cik tā
> > pareizā izmantošanā. Es šo sezon esmu
> > iekurinājis 5 reizes, tas ir nelieli malkas
> grozi
> > un temperatūra mājā nav bijusi zem 21, jo
> > sievai zem 21 jau sākas diskomforts.
>
> Varu aptuveni iztēloties to, ko tu šeit sauc par
> māju pa 300eur kvadrātmetrā.

Ja skauž vai pašam abas kreisās vari iztēloties ko vien vēlies. Jārēķina ja pats to nedari, tad tas ir vismaz reiz 2. Flīzes nebūt nav tās lētākās, izņemot katlumāju. Lamināts nebūt tas lētākais,apakšklājs normāls steiko, nevis putu plēve, jā nav korķis un daudzslānis vai dabīgais parkets. Virtuves tehnika zanussi,elektolux tai skaitā indukcija, jā nav gaggenau. Trepes dabīgs ozols. Divi podi ar soft close, akmens masas vanna un izlietne, krāni franke, hansgrohe.Pirmais stāvs siltās grīdas, siltuma akumulators paša siltināts. Visas mēbeles paštaisītas, izņemot mīkstās. Uz materiālu kvalitāti nav taupīts, bet visos gadījumos meklēts izdevīgākais variants, protams ja kredīts kaklā nav laika meklēt izdevīgākos variantu, tad tikai jāmauc, jo banka jau pie neieliktām durvīm klauvē. Smiltis, šķemba savulaik dabūtas par transporta cenu, tas ir iespējams ja tuvumā darbojas ceļinieki un atrodi pareizo personu ar ko aprunāties.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/10/2017 14:38

300 eur NAV reāla cena ar kuru rēķināties. Esmu diezgan drošs, ka tajā aprēķinā šo daudzo gadu laikā nav ieskaitīt n-tie braucieni uz veikalu, kuros pazūd sākot no 100eur un uz augšu. "Sīkumi" satāda apmēram pusi. Tātad 600 eur/m2 un tas jau skanēs ticami. Nav nekas nevienam jāpeirāda, vienkārši cilvēku interesē reāli skaitļi nevis vēlmju pieņēmumi.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Hm (213.226.141.---)
Datums: 08/10/2017 20:05

Es gan domāju ka cipari var būt reāli un pat ar labu rezultātu,ja pats strādā un rēķina līdzi. Man ir līdzīgi.
Bet te jau minēja, sāka kad vēl lati bija. Cilvēks kas ņem kredītu, ir ieinteresēts visu pabeigt pēc iespējas ātrāk. Un par ātrumu ir jāmaksā. Tāpēc arī rezultātā cena ir 2-3x lielākā.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: specs (80.254.218.---)
Datums: 08/10/2017 21:22

Hm Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es gan domāju ka cipari var būt reāli un pat ar
> labu rezultātu,ja pats strādā un rēķina
> līdzi. Man ir līdzīgi.
> Bet te jau minēja, sāka kad vēl lati bija.
> Cilvēks kas ņem kredītu, ir ieinteresēts visu
> pabeigt pēc iespējas ātrāk. Un par ātrumu ir
> jāmaksā. Tāpēc arī rezultātā cena ir 2-3x
> lielākā.

Nevis kredīta dēļ dara ātrāk, bet gan, lai izdarītu ātrāk, ņem kredītu!
Un tas ir tikai normāli, ka cilvēki ceļ māju, lai tajā dzīvotu, nevis, lai izbaudītu dolgostroju. Nevari uzbūvēt - nesāc! Māja ir ekstra, nevis higiēnas lieta.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: GG (212.3.199.---)
Datums: 08/10/2017 21:38

Nav labais stils skaitīt svešu naudu un tās lietojumu. Ja kādam negribas kredītu, bet apmierina ilgāka celtniecība - tās ir viņa tiesības. Nevajag mācīt citus dzīvot, un rēķināt - kam "pienākas" māja, kam nē!

Vairāk velk uz skaudību - re, uzcēla pa lēto, un tagad 20 gadus kredītu nemaksās...

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         **    **  **     **  **        **     ** 
 **    **   ***   **  ***   ***  **        **     ** 
 **    **   ****  **  **** ****  **        **     ** 
 **    **   ** ** **  ** *** **  **        **     ** 
 *********  **  ****  **     **  **        **     ** 
       **   **   ***  **     **  **        **     ** 
       **   **    **  **     **  ********   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727