UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Gaisa pievada izbūve kamīnam
Autors: weekday (194.39.218.---)
Datums: 02/07/2018 12:54

Sveiki! Virspusīgi parakājos inetā par šo tēmu, bet neko vairāk par kuļibinu veidojumiem neatradu. Jautājums - kā jābūt izbūvētam kamīna gaisa pievadam? Pārdomu procesā radās vairākas neskaidrības - ja gaisa pievads ir kamīna apakšā to var laist L veidā pa cokolu āra vai arī jātaisa U veida pievads, kurš ārā iznāk kādu gabalu no zemes ārā? Kaut kur šajā mezglā ir jāņem vērā kondensāta rašānās iespējamība? Vai ir kāds gatavs pieslēguma komplekts pieejams? Varbūt kāds var padalīties ar visu pieslēguma shēmu? Nekas uuber sarežģīts šajā mezglā nav, bet ir vēlme viņu izbūvēt pareizi, jo vēlāk labot viņu principā neb[ūs iespējams.

Re: Gaisa pievada izbūve kamīnam
Autors: binary (83.177.146.---)
Datums: 02/07/2018 13:19

Man tas viss zināmā mērā vēl priekšā - ir izvēlēts kamīns, bet vēl ilgs laiks paies, kamēr tas tiks uzlikts.

Pieslēguma mezglu nodrošina kurtuves ražotājs konkrētajai kurtuvei. Vai tik tai mezglā nebija iestrādāts arī šīberis…

Ja atmiņa neviļ, kamīna "salonā" man teica, ka pieplūdi var droši laist cauri cokolam, tikai manā gadījumā tas nozīmētu pienākošā gaisa cauruli guldīt grīdas siltinājumā (lasīt: siltinājuma vietā ir auksta caurule). Taisīšu "U" veida, ārējo galu atstājot zem terases.

Re: Gaisa pievada izbūve kamīnam
Autors: bobo (90.139.231.---)
Datums: 02/07/2018 14:17

Savā gadījumā es uzstaisiju no sarkanās gofras 100mm diametrā. Grīdā ieiet zem siltinājuma, iziet
zem cokola un terases. Pēc gada kondensātu nebiju novērojis.Bērni tika klāt un sameta mantiņas iekšā. Dabuju ārā pilnīgi sausas :)

Re: Gaisa pievada izbūve kamīnam
Autors: Georgs999 (213.226.141.---)
Datums: 02/07/2018 23:32

Sev izlaidu cokola līmenī. Sanāk zem terases d100 kanalizācijas cauruli. Arī nekāds kondensāts nav novērots.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.