UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

bloku pamati!
Autors: ro (194.19.244.---)
Datums: 17/04/2006 06:23

sveicināti! esmu viens no tiem trakajiem kurš izdomājis būvēties purvā! kūdra ir izrakta un vietā sabērta smilts, tuvākajā laikā vajadzētu sākt stutēt pamatus. Projektā paredzēti lentveida pamati, bet viens pieredzējis celtnieks man ieteica likt bloku pamatus, būšot tikpat stipri( pat armēt nevajagot), bet lētāki. pats parēķināju sanāk par kādiem 30-40% lētāk! KO MAN DARĪT!!!

Re: bloku pamati!
Autors: td (87.110.76.---)
Datums: 17/04/2006 14:49

...kāds sprauž batonu. Pamatu blokus tas "pieredzējis celtnieks" laikam uz būvniecibas laiku aizņemsies blakus objektā, citādi cenu zem monolītā dabūt nevar (pastāv iespēja jau, protams, rēķināt betonmasas piegādi no Berlīnes vai Romas).
Purvā būvējot no blokiem obligāta būtu gan nopietni stiegrota monolītbetona pēda zem pamatiem, gan tāda pat izlidzinošā josla virs blokiem- citādi plaisas sienu apdarē uz mūžiem garantētas...

Re: bloku pamati!
Autors: goko (---.btv.lv)
Datums: 21/04/2006 06:28

td losis. pat nezina, ka bloku pamati ir letaki par monolitiem. Turklat par kadiem 50%. Monolietiem pamatiem vajag nomat veidnus, kas ir ljoti dargi, bet blokiem nevajag.
Kudras vieta, pat ja tur saberta smitls, jaliek monolitie pamati, jo tie bus stingraki un vienveidigaki. Uz pamatiem taupit nevajag.

Re: bloku pamati!
Autors: goko (---.btv.lv)
Datums: 21/04/2006 06:30

Vel aizmirsu pateikt, ka darbs monolitiem pamatiem ir dargs - ap 30 Ls/m3, bet blokus salikt var gandriz katrs un tas dargi nemaksa.

Re: bloku pamati!
Autors: azdna (83.223.129.---)
Datums: 01/05/2006 04:34

Purvaa celt galvenais ir pamata pēdas platums un pamatu kopeejais smagums, jo vieglaaka eeka jo stabilaaka. Un no blokiem pamati sanaak viss vieglākie.

Re: bloku pamati!
Autors: ro (194.19.244.---)
Datums: 02/05/2006 05:23

tai būdai ir domāti 2 pilni stāvi! nekas īpaši viegls tur nesanāks! 60cm pēda būtu pietiekama???

Re: bloku pamati!
Autors: td (80.232.220.---)
Datums: 02/05/2006 14:07

...izklausās, ka tai būvei vispār nav projekta, ja jau jābūvē pēc info "viena tante teica"... jebkura projekta sastāvā ir sertificēta būvkonstrukciju speca galvojums ka viss projektā ir ok un bez speca atļaujas neko mainīt nedrīkst (ja kāds dara savādāk, tas uzņemas 100% atbildību par visas būves noturību kopumā).

Re: bloku pamati!
Autors: kgb (---.apollo.lv)
Datums: 02/05/2006 15:04

... ja buuvee purvaa es ieteiktu domaat par monoliito plaatni. Tas atrisina daudzas lietas. Daargaak, bet srtraadaajot uzreiz ir melnaa griida un plaisas nebuus nekad. Es plaanoju njemt firmu - "Primekss". Katraa gadiijuma ieteiktu pakonsulteeties.

Re: bloku pamati!
Autors: Nitro (---.zlt1.4nets.lv)
Datums: 03/05/2006 05:48

pareizi, jabut projektam ar BK daļu, bet tu var pateikt, tipa gribu pamatus no saliekamiem blokiem, un sareķinas pamatus ar blokiem. Otrais variants tiešam likt monolito platni. Bus dargaks, bet labakais var but tikai paļi, bet tie ir ļoti dargi, viņus likt ir verts ja grunts ir gandriz tira kudra.
BEt vel, ja tev ir tada slikta pamatne, obligati japasuta geologiju, vismaz 2 urbumi, tas maksas 100 Ls par abiem, bet varesi gulet mierigi.

Re: bloku pamati!
Autors: ro (194.19.244.---)
Datums: 04/05/2006 23:29

arhitekte teica, ka viņa zinot kāda tur ir grunts tāpēc ģeoloģisko izpēti neesot jātaisa! laikam jau tā bija kļūda. un vēl es nesaprotu kā varbūt ka kaimiņam kurš būvējās uz blakus gabala pamatu dziļums un pēdas platums vienstāvīgai mājai ir tāds pats kā manai divstāvīgajai(1.35*30 un pēda30*60)?????

Re: bloku pamati!
Autors: Nitro (---.zlt1.4nets.lv)
Datums: 11/05/2006 05:43

Dziļums viens un tads pats tapec ka gandriz visi mes dzivojam Latvija un grunts sasalšana gandriz visiem 1,1-1,2m
pedas platums. Vienads tapec, ka mazak par 300x600 vispar nav.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **        **  **     **  ********  
 **     **  **     **        **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **        **  **     **  **     ** 
  ********  **     **        **  **     **  ********  
        **  **     **  **    **  **     **  **        
 **     **  **     **  **    **  **     **  **        
  *******    *******    ******    *******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727