UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

kā kļūt par arhitektu
Autors: ruukiitis (---.vzd.gov.lv)
Datums: 25/04/2006 19:06

Sveicināti forumā.
Tēmā jau ir skaidri pastāstīts mans jautājums, bet lielā lieta ko piebilst vēlējos - ir man augstākā izglītība, patreiz labs darbs, bet kautkā sāk piegriesties.
Ar grafiskajām programmām tādām kā visio, AutoCad, Microstation, visādi ilustrātoriun Photošopi nav problēmu. Vismaz par arhitektūras studentiem pirmo 2 kursu toch šādas tādas lietas zinu labāk.
Nu tā lielā lieta ir vēlos no savas profesijas īpaši nezaudējot ienākumus pārkvalificēties un nezinu kur griesties.
Varbūt kāds var ko drusku forumā pastāstī, un ja ir labs piedāvājums - rakstat uz e-pastu ruukiitis1@#$%&inbox.lv. pēcāk iedošu sakarīgāku e-pastu

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: Rukmaars (80.232.216.---)
Datums: 25/04/2006 23:07

a par ķirurgu negribi pārkvalificēties?

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 25/04/2006 23:28

nav nekas nereāls. jaunam cilvēkam ir laika diezgan, lai apgūtu nepieciešamās zināšanas par profesiju. bet poņai ir jābūt, lai uz papīra mācētu uzlikt klienta vēlmes, vai arī baigai uzstājībai, lai iegalvotu savējo viedokli.

bet ķirurga vietu palūgšu likt mierā. to es esmu noskatījis sev.

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: td (87.110.76.---)
Datums: 25/04/2006 23:58

...ar speciālo izglītību (arhitektūra, būvzinības) ja palaimējas darbs kopā ar konpetentiem, profesionāliem darbaudzinātājiem, rukājot 8 ~ 10 stundas dienā 3 ~ 5 gados var kļūt par patstāvigi strādājosu profesionāli projektētāju, pēc tam vajadzīgi gari gadi, lai iegūtu atpazīstamību, savu pastāvīgo klientu loku un "biezos" pasūtījumus. Par Arhitektu lielākoties piedzimst- bez talanta arī cilvēka mūžs var būt par īsu, lai to iemācītos kaut mazdrusciņ...
ruukiiti- Tev vienīgā iespēja ir griesties pie Dieva un ticēt lielajam Brīnumam...
...var jau arī gadus 5 studēt arhitektūru (vienīgā būvzinība, kam nav neklātienes, vakara un tālmācības studiju forma- pats atbildi uz jautājumu- kāpēc tas tā).

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: ruukiitis (---.vzd.gov.lv)
Datums: 27/04/2006 00:24

biškus censoņiem kas izsakās :
1. "Poņa" par lietām šķiet pietiek.
2. Zināšanas uzzīmēt ir. Pilnīgio noteikti vairāk nekā 2-3 kursa arhitektūras studentam.
3. skicēt sanāk un cilvēkiem idejas apmierina.
4. Besī man ārā tīrā laika šķiešana universitātē uz vispārīgiem priekšmetiem, bet piekrītu tam ka man pamatīgi trūktu zināšanas būvniecības materiālos.
5. diemžēl neesmu nekādos kontaktos ar arhitektiem.

6. Savā prof. esmu +/- vadītājs, un tamdēļ pamatoti domāju ka ja cilvēku kas aizrauj un viņš nav uz muti kritis izdarīt un sasniegt var da jebko.

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: td (80.232.220.---)
Datums: 27/04/2006 02:14

"poņas" pārbaude:
- cik stundas jāiespīd saulītei dzīvojamā telpā?-
- cik m3 gaisam jābūt guļamistabā, lai vienam cilvēkam pietiktu nakti pārgulēt bez logu/durvju virināšanas?-
- cik cm ir cilvēka skata augstums sēdus/ stāvus, kurā nebūtu vēlams skatā no iekštelpas logiem veidot šproses?-
-kāda ir kāpņu formula?-
-cik cm jābūt vītņutrepes pakāpiena šaurākajam galam?-
-kādi ir divi vislielāko kontrastu nodrošinošie krāsu toņi?-

...ja 1/2 minūtē vari pareizi atbildēt uz 4 no šiem jautājumiem- ir cerība...

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: ... (81.198.129.---)
Datums: 28/04/2006 06:48

td, ek, ja kaut puse no "5 gadus skolas solu ar pēcpusi rīvējušiem" kautk no šitā zinātu (atcerētos) :)
ruukiitis, liekas, ka vadošā amatā ierāpies esi gan, bet sajēga par lietu kārtību kautkur kavējas ...

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: gioto (159.148.198.---)
Datums: 28/04/2006 17:06

td,uzraksti,lūdzu, pareizās atbildes.

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: td (80.232.220.---)
Datums: 28/04/2006 17:44

2,5; 18; 1,05/1,5; 2h+b=60~65; 7; melns/dzeltens

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: pogs (81.198.6.---)
Datums: 28/04/2006 17:46

Kas tie par gudriishiem (in coments), ja gribi tad ej un maacies - a savaadaak kaut kaada iedomiiga taa arh. tauta kluvusi.

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: LL (81.198.149.---)
Datums: 29/04/2006 16:46

Salīdzinājums par ķirurgu nav īsti vietā , tad jau drīzāk par terapeitu.

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: xi xi (80.81.61.---)
Datums: 29/05/2006 22:54

var jau ziimeeties ar teoriju, bet tas veel neko nenoziimee. pats arii esmu shobriid arhitektuuraa liidz ausiim (paldies Dievam td testaa neizkritu :) ). peec specialitaates esmu bk. bet ticiet vai nee-arhitekta sertifikaats nemaz nenoziimee,ka vinjsh ir speeejiigaaks par citiem-nesertificeetiem praatiem. un vispaar pareizi jau te viens teica-arh.... bik galvaa sakaapis, bet pashi jau ar to tikai zaudee - parastais klients nesagaida zinaashanu paarbaudi testa veidaa,bet gan kvalitatiivu un origjinaalu risinaajumu. taa ka esmu gatavs sadereet ar shiem teoreetikjiem, ka vinji shobriid seezh mazapmaxaataa kantorii-darba maz, haltuuru nav-tik vien tas priex kaadam uzgruziit.

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: kolja (---.btv.lv)
Datums: 30/05/2006 19:47

Varbūt pamēģini mācīties

Re: kā kļūt par arhitektu
Autors: ruukiitis (---.vzd.gov.lv)
Datums: 14/07/2006 22:19

thnx...
testā reāli 3 jautājumus atbildēt varēju :) sorry laikam krītu ārā.
tiem kas mēģināja braukt augumā - nezinu vai par ķirurgu var kļūt nezinot medicīnu, bet tehnisko mākslu veidot - domāju ar tehnisko izglītību un fizikas pamatlikumu zināšanām (kaut arī tās būvnieki pamanās apiet) un savu viedokli par mākslu pietiek.
Domāju ka nekas nevar būt labāks par to ko pats esi izveidojis sev un citiem.




Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********         **        **  **     **  ********  
 **     **        **        **  ***   ***  **     ** 
 **     **        **        **  **** ****  **     ** 
 ********         **        **  ** *** **  **     ** 
 **         **    **  **    **  **     **  **     ** 
 **         **    **  **    **  **     **  **     ** 
 **          ******    ******   **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727