UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Plātņu pamata armatūra
Autors: knagis (87.246.163.---)
Datums: 24/04/2023 16:56

Viena stāva privātmāja, apmēram 9m * 20m. Ārsienas 12cm betons (putuplasta veidņi), tā kā tās ir pasmagas. Iekšējās nesošās koka karkasa.

Plātņu pamats 150-200 mm biezs, zem nesošajām sienām 300-400mm.

Man projektā uzzīmēts 12mm (200x200 solis) armatūras siets divās kārtās. Plus vēl ekstra armējums zem nesošajām sienām.

Varbūt kādam ir bijis kāds projekts, kur rēķināta plātnei armatūra, lai var salīdzināt?

Re: Plātņu pamata armatūra
Autors: Zzz (91.105.49.---)
Datums: 24/04/2023 17:00

Vispareizakais sienas sobrid vispar

Re: Plātņu pamata armatūra
Autors: Zzz (91.105.49.---)
Datums: 24/04/2023 17:01

Vispareizakais arsienas biezums sobrid vispar*

Re: Plātņu pamata armatūra
Autors: Mr. (77.219.5.---)
Datums: 24/04/2023 17:31

Man projektā koka karkasam ar mansardu 8x12m tieši tādi paši parametri.

Re: Plātņu pamata armatūra
Autors: Zzz (90.130.120.---)
Datums: 24/04/2023 19:00

Man 9 stāvu ēkai Pļavniekos tādi paši pamati ir.
P.S. nevajadzejagarumzimeslikt

Re: Plātņu pamata armatūra
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 24/04/2023 22:19

Kurš gan rēķina kaut ko privātmājai? Nokopē kaut kādu gatavu zīmējumu no 9-stāvenes un lieta darīta.

9*20m mājai ar 4m augstām un 12 cm biezām betona sienām, bez logiem un durvīm , sienu svars būtu ~50 tonnas. Būvēt visdrīzāk esi iecerējis ar igauņu Termoplok, konkurentiem Izodom un ECSOEN, šķiet, sienu betona biezums bija 15cm. Visiem šiem putuplastiem arī pa vidu ir putuplasts, kas savieno veidņa abas puses. Tā rezultātā siena ir vieglāka, pielieto ap ~0,1m3 betona uz vienu sienas m2, jeb 180-200 kg Kas ir ~42-45 tonnas uz mājas perimetra sienām . Nekas īpaši smags. Visa māja kopā ar jumtu un sniegu ~100 tonnas.

Ja tev nemāk uzprojektēt racionālus plātnes pamatus, varbūt pārrtaisi projektu uz lentu no tiem pašiem puttuplasta veidņiem.
Tavā gadījumā visdrīzāk pilnīgi pietiktu ar seklo pamatu lentu uz 80 cm platas blietētu ;škembu pēdas..
Protams, ja neesi vietā ar īpaši problemātisku kūdras-dūņu grunti.

Re: Plātņu pamata armatūra
Autors: aranate lynda (154.6.12.---)
Datums: 25/04/2023 06:14

liecība, liecība! !!! Es vēlos jums pastāstīt stāstu par to, kā dievi izmantoja doktoru Pedro, lai palīdzētu man veikt nieru operāciju. Esmu julijs aranets no apvienotajiem stadioniem un slimnīcā pārdevu nieri nefrologam Pedro par 798 000 eiro. Pēc veidlapas aizpildīšanas un nosacījumu pieņemšanas man tika veikta operācija St. Madrina ASV, kurai ir filiāles Eiropā, Nīderlandē un Turcijā, viņiem ir visplašākā medicīniskā pieredze un jautāja. Esmu ļoti priecīga, ka pēc operācijas iztērēju 798 000 eiro, pusi vai nedaudz no naudas pirms operācijas un visas manas finansiālās problēmas ir beigušās. Es aicinu visus sazināties ar Dr Pedro Ph.D. Vai arī sazinieties ar slimnīcu. E-pasts: Marialadrimaholyclinic@#$%&gmail.com Ar cieņu,...

Re: Plātņu pamata armatūra
Autors: dr hermisia (154.6.12.---)
Datums: 25/04/2023 06:17

Uzmanību
Mērķis ir informēt plašu sabiedrību, veselus vīriešus un sievietes. Kuram tas rūp
Tūlītēja ziedošana {orgānu nieres aknu olnīcu kaulu smadzenēs, sēkliniekos un ir 100% nopietna Sazinieties ar .. e-pastu? holymadrinalclinic@#$%&gmail.com
jo mūsu ir daudz
pacientiem, kuriem pašlaik nepieciešama nieres transplantācija.
Meklējiet iespēju pārdot savu nieri par finansējumu
Mēs nopirksim tavu
nieres par 800 000 eiro
Aknas: 600 000 eiro
Olnīcas: 300 000 eiro
Kaulu smadzenes: €500000

un mums ir arī Vib / Aids ultra vibros 11 zāles, kas var tos izārstēt vai ļaut viņiem ilgāk pavadīt atvaļinājumu

Nosūtiet mums e-pastu

E-PAsts; E-pasts: holymadrinalclinic@#$%&gmail.com

Sveicieni

Maikls

Re: Plātņu pamata armatūra
Autors: Ivara Godmaņa vārdabrālis (213.226.141.---)
Datums: 25/04/2023 10:12

Plātņveida pamatu projektēšana liecina par projektētāja infantīlismu un tā sertifikāta neatbilstību – varat sūdzēties sertifikāta izdošanas biedrībā. Vienstāvu individuālām būvēm pietiek ar stabveida pamatiem; piem. [building.lv] - te samērā vienkkārš piemērs. Plātnes pamatnes izmanto ja jūsu OBLIGĀTAJĀ ģeoloģijā ir norādīts, ka zem būves atrodas kūdra, smalkas ar ūdeni piesātinātas smiltis vai karsti – izskalojumi. Visos pārējos gadījumos pietiek ar stabiem vai lentveida pamatiem. Un ja tās - pamatnē ir smiltis ar gruntsūdeni zem 2m, tad pietiekošs pamatu augstums būtu 60cm. Te smiltīm nestspēju droši var rēķināt 3kg/cm2. Tātad lentas pamats 0,4*1m~ ...uzņem 12t slodzi – tā ekvivalenta 60m augstai sienai ar tilpumsvaru 1000kg/m3 un 20cm biezumā. Principā tā plātnes nestspēja netiek izmantota un viss armējums un betonējums ir zaudējumi jūsu dzīves kvalitātei, jo ”kas par daudz, tas par skādi”!

Re: Plātņu pamata armatūra
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 25/04/2023 11:28

Man jau liekas, ka ne tikai sertificētie inženieri ir pie vainas. Kad pats pētīju, ko kur var "nožuļīt" no tā, kas rakstīts projektā, tad nu bija vairākas lietas, kam uzdūros:

1) pēc būvnormatīviem, pamatos drīkst likt min d12 armatūru
2) pēc būvnormatīviem, pamatos drīkst likt min B20 klases betonu
3) ģeoloģisko ispēti veic kautkādu sū**brāļu biedrība (atvainojos), lai piesegtu savu pēcpusi, saliek sliktākus rādītājus uz papīra. Cik zinu privātmājām laboratoriski lielākā daļa ģeoloģisko izpēti neveic - paurbina 3m dziņumā, paģaršo grunts pļeckas un kautkādus ciparus saliek tajos papīros...

visa tā rezultātā, privātmājām ir deviņstāveņu pamati... Ja ir ko iekomentēt, droši!

Re: Plātņu pamata armatūra
Autors: knagis (80.89.74.---)
Datums: 25/04/2023 17:03

Man plātni pašam gribas, gan tāpēc, ka tas process vienkāršāk kā lentai veidņus rakt un uzreiz grīda ir, gan tāpēc, ka man ļoti augsti (1m) gruntsūdeņi.

Bet tajā pašā projektā rakstīts, ka smiltij slodze rēķināta tikai 0.9kg/cm2, bet tas nozīmē, ka trīsmetrīgu betona sienu ar visu pārējo nosedz 30cm plats pamatu gabals. No tā rodas jautājums, kāda funkcija ir dubultai 12mm armatūras sieta kārtai pa visu plātni. Mēģināšu izvilināt kaut kādus aprēķinus, kāpēc tāds zīmējums uztaisīts.

Re: Plātņu pamata armatūra
Autors: Ivara Godmaņa vārdabrālis (85.254.74.---)
Datums: 25/04/2023 18:01

..0,9kg/cm2... Tātad smilts pamatnē ar plātņveidīgo 110kg virboblieti var sablīvēt – tā ir tikai iekārtas izīrēšana un tas palielina grunts nestspēju. To dara visi ceļinieki. Tālāk - piemēram 3m augsta siena ar 3m jumta pārsegumu - slodze attiecīgi ~600+900+600(pamats) ~2,1t kuru pārdalot ar 40cm pamatni platumā noslogojums 0,53kg/cm2.. Tava rezerve 58%. Un kā tu ievilksi kanalizāciju, ūdensvadu un citas apakšzemes komunikācijas. Tā grīdas izveide prasa dotos izvadus veidot pirms grīdas betonēšanas un grīda arī jāsiltina! Tas darba organizācijas projektā detaļās aprakstīts. Tā, ka ne velna tu neizmanto darbietilpīgo divlīmeņa stiegrojumu grīdā.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **    **  **     **  **     **  ********  
 **  **  **  ***   **  **     **  ***   ***  **     ** 
 **  **  **  ****  **  **     **  **** ****  **     ** 
 **  **  **  ** ** **  **     **  ** *** **  **     ** 
 **  **  **  **  ****   **   **   **     **  **     ** 
 **  **  **  **   ***    ** **    **     **  **     ** 
  ***  ***   **    **     ***     **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727