UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Darbu secība
Autors: ValdisVV (80.89.73.---)
Datums: 02/05/2023 10:33

Sveiki! Esmu ceļa sākumā uz savas privātmājas būvniecību un vēlos saprast būvniecības lietu secību. Man jau ir gatavs mājas projekts ar nepieciešamo būvatļauju. Šobrīd mēģinu saprast tālākās darbības, kas, manuprāt, būtu - 1) projektētājs/interjera dizaineris (komunikācijas - elektrība, ūdensvadi, kanalizācija, ventilācija utt.), 2) tāmes sastādīšana, 3) grunts pārbaude, 4) mājas pamatu nomērīšana + rakšanas darbi un pamatu liešana. Vai šādi būtu pareizi iesākumā? Uz doto brīdi māju esmu gatavs būvēt ar saviem līdzekļiem pa kārtām un šī gada plāns ir ieliet pamatus. Ar būvniecību lielā mērā esmu uz Jūs, tāpēc meklēšu uzņēmumu/speciālistus, kas var paveikt uzdotos darbus. Zinu, ka tas būs dārgāk, bet ja mēģināšu visu darīt saviem spēkiem, tad man tas būs divu desmitgažu projekts, lai no sākuma saprastu pašus būvniecības pamatprincipus. Varbūt kāds var padalīties ar savu pieredzi - ar kuriem darbiem sākt un kāda ir pareizā darbu secība nezinātājam par būvniecības procesiem?

Re: Darbu secība
Autors: Jozhix (212.3.195.---)
Datums: 02/05/2023 11:26

Jaasaak ar topografiju. Ja topene jau ir, tad gan jau ka ir skaidrs kura vietaa plaanots buuveet maaju? Tad geologjija un var doties pie arhitekta. Un uzbeert vismaz shkjembas uz piebraucamaa celja, savaadaak smagaa tehnika tur visu izdangaas.

Re: Darbu secība
Autors: ValdisVV (80.89.73.---)
Datums: 02/05/2023 14:31

Topogrāfija jau ir uztaisīta, jo bez tās arhitekts projektu nezīmē. Projekts man jau ir uzzīmēts un kartē mājas vieta ir atzīmēta. Noteikti nākamais solis ir grunts izpēte, ja pamatu vietas ir skaidras. Vienīgi, vai speciālists tās nolasīs pēc projekta, vai arī pirms tam ir jānomēra pamatu vietas kopā ar mērnieku? Gribēju arī saprast, cik svarīgi ir pirms pamatu liešanas sazīmēt projektā tieši komunikācijas (elektrība, ūdensvadi, kanalizācija, ventilācija utt.)?

Re: Darbu secība
Autors: PikkO (78.84.208.---)
Datums: 02/05/2023 15:23

a kapēc tādi jautājumi ???
ja jau mājas projekts ir tad tās visas lietas ir apdomātas ...

Re: Darbu secība
Autors: Varonis (195.13.197.---)
Datums: 02/05/2023 15:27

njaa ar tadiem jautajumiem izskatas ka labak buvniecibu ir uzticet kadam.. sataisīsi visu tūtā..

Re: Darbu secība
Autors: Mr. (77.219.12.---)
Datums: 02/05/2023 17:14

Ja ir projekts un būvatļauja, tad jau grunts izpēte arī ir bijusi, bez tās nebūtu projekts. Meklē pamatu taisītājus, ar tiem arī visus jautājumus atrisināsi.

Re: Darbu secība
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 02/05/2023 19:15

Projekti, diemžēl, ir ļoti dažādi, tāpat tos skaņojošo būvvalžu prasības. Elementāri projektā var nebūt ģeotehniskās izpētes un pat būvasu nospraušanas akta var nebūt. Es pieņemu, ka būvatļaujā ir jau atzīme par projektēšanas nosacījumu izpildi. Ja nē (saskaņots tikai MBP), tad gan visi jautājumi ir vietā. Tikai nav skaidrs, kāpēc tos nerunā ar projektētāju.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   **    **  **    **  ******** 
    **     **     **   **  **    **  **      **    
    **     **     **    ****      ****       **    
    **     **     **     **        **        **    
    **     **     **     **        **        **    
    **     **     **     **        **        **    
    **     ********      **        **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727