UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Ytong vai Aeroc
Autors: Elb (---.telia.lv)
Datums: 19/06/2006 01:06

Man ir dilemma, no kā būvēt. Ir 3 varianti:

1) Aeroc 375mm
2) Ytong 365mm
3) Ytong 400mm

Zinu 100%, ka būvēšu no gāzbetona.
Cenas ziņā visi augšminētie +/- vienādi sanāk (nu labi, Aeroc ir kādu latu letāks par Ytong, bet ne būtiski).
Lielākā daļa ņem Aeroc (to šobrīd var pasūtīt ātrākais uz oktobri) Savukārt Ytong piegādes termiņš tikai 2 nedēļas. Man tas man nav būtiski jo sākšu būvniecību tikai nākamgad, bet nu tas uzskatāmi parāda materiālu popularitāti.

Kāpēc visi ceļ no Aeroc? Vai tam ir kāds racionāls pamatojums? Tak ne jau dēļ pāris simtu Ls ekonomijas, vai ne?
Man kaut kā lielāka uzticība vācu kvalitātei, lai arī pašus blokus ražo Polijā. No otras puses Aeroc rūpnīca Igaunijā ir jaunāka un tai vajadzētu būt modernākai.

Ko celtnieki saka par Aeroc un Ytong?

Re: Ytong vai Aeroc
Autors: J (194.8.16.---)
Datums: 19/06/2006 16:34

Ytong nevajag stiegrot - tā jau ir darba un izmaksu ekonomija!

Re: Ytong vai Aeroc
Autors: Elb (---.balticom.lv)
Datums: 19/06/2006 18:16

Nu par to stiegrošanu, tas ir stiepts jēdziens. Manuprāt pašam ir jādomā ar galvu līdzi, kur to vajag un kur nē. Reklāmas bukletos, jau ir sarakstīts, ka it kā nevajag, bet nu es neuzticos marketingam. Es domāju svarīgākajās vietās tik un tā stiegrot. Gāzbetons ir trausls materiāls un stiegrošana lieliski palīdz izlabot šo nepilnību.

Re: Ytong vai Aeroc
Autors: G (84.237.243.---)
Datums: 19/06/2006 23:40

J - vai Jūs esat konkrētās būves būvkonstruktors???
Man ir visnataļ pamatotas aizdomas, ka armēšana/nearmēšana ir tieši būvkonstruktora lēmums...
Bet par jautājumu - Aeroc vēsturiski ir sagatavojis tirgu, tāpēc tagad nosmeļ krējumu, līdz šim (līdz pēdējai cenu celšanai) ytong bija būtiski dārgāks par aeroc.
Par Poliju/Vāciju/Igauniju
Teorija saka, ka nav starpība kur produkts ražots, ja vien ražotājs garantē produkta kvalitāti, diemžēl ir tādas valstis, kā ķīna, vjetnama, indonēzija un polija, kur šī teorija bieži tiek apgāzta...

Re: Ytong vai Aeroc
Autors: J (194.8.16.---)
Datums: 20/06/2006 16:14

Runa iet par ražotāja ieteikumiem armēšanai nevis konkrētu projektu - lūk AEROC iesaka armēt katru ceturto šuvi, Ytong saka, ka var nearmēt, jo izstrādājuma īpašības to pieļauj. Domāju, ka abos gadījumos jāarmē zem pārsedzēm, pirmā un pēdējā rinda, kā arī saskaņā ar konkrētā projekta īpatnībām.

Re: Ytong vai Aeroc
Autors: kelme (---.110.91.home.M1.4.lan.mits.lv)
Datums: 28/06/2006 19:28

sveiki!
materiāli līdzīgi,bet kā var būt,ka mūreejot aerok līmjava uz bloka ir jāliek ar gaisa spraugu,bet ytong jāliek līmjava bez tās {jālīmē visa plakne}!
kaa tad ar salšanu pa ševēm!!??
paldies!

Re: Ytong vai Aeroc
Autors: A (87.110.176.---)
Datums: 28/06/2006 22:38

AEROC iesaka armēt, tāpat arī iesaka atstāt gaisa šķirkātu, līmei pa vidu, tā pat kā to iesaka fibo, columbia-kivi un citi lai mūris būtu siltāks. Domāju, ka tas nav obligāts pasākums. Cik zinu jau senos laikos mūrēja ar gaisa šķirkārtu un javai lika kaļķi klāt tieši šī iemesla dēļ. Ja runā par Ytong vai Aeroc abiem ir savi plusi un mīnusi. Jāņem to kuru var dabūt.

Re: Ytong vai Aeroc
Autors: kelme (---.110.91.home.M1.4.lan.mits.lv)
Datums: 29/06/2006 02:15

labvakar!
bet varbūt kāds var pamatot,kādēļ ir obligāti smērēt visu plakni!!
tāda tehnologija ir tikai ytong blokiem,jo es saku večiem ,kas mūrēs man māju ,šādu tehnoloģiju,tie smejās-saka ka sviests.
tā kā vācijā,kur ir ytong dzimtene,nav tādi sali kā pie mums,tad varbūt tā ir tikai viņu teorija!
un ja ari jāsmērē visa plakne tādēļ lai aukstums netiktu cauri,tad kā aukstumu aiztur vertikālā šuve kura vispār nav jāsmērē??
paldies!



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******          **   ******   **     ** 
 **     **  **    **         **  **    **  **     ** 
 **     **  **               **  **        **     ** 
 **     **  **   ****        **  **        **     ** 
 **     **  **    **   **    **  **        **     ** 
 **     **  **    **   **    **  **    **  **     ** 
  *******    ******     ******    ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727